Instagram pro začátečníky? Máme tu návod pro Instagram, pokud ho postrádáte

Instagram, obrázková sociální síť, kterou můžete používat vlastně jenom pouze pokud máte mobilní telefon. Webovou podobu má částečnou, zásadní pro používání ale je, abyste fotili a fotili a fotili. Mobile, ale můžete třeba i foťákem či zrcadlovkou a fotky tam poté nahrávat. Najdete tam fantastické fotky, fotografy, šikovné lidi co fotí zajímavě mobile. A taky záplavu mladých lidí.

Jako všechny souhrnné návody, i tento se bude rozrůstat postupně tak, jak se budou objevovat nové tipy. Možná se vám bude hodit, že podobné souhrnné návody zde najdete pro Twitter, Facebook, soukromí na Facebooku soukromí na Internetu a webdesign. A nechybí ani Všechno co jste chtěli vědět o Pinterestu a báli se zeptat?

TIP: Chcete se naučit používat Instagram? Školení Instagram pro firemní i osobní marketing vám přesně tohle přinese. Podívejte se na volné termíny tohoto školení Instagramu v Dobrém webu. 

Kudy začít?

Založením účtu a stažením aplikace, to je to první co musíte udělat. Řeč je o tom v Jak si založit účet na Instagramu? Jak se přihlásit na Instagram a kde Instagram stáhnout? a vhodný dodatek je Jak založit firemní účet na Instagramu

Tudy: Co si počít s tím Instagramem poté, co si založíte účet? Instagram pro začátečníky! Protože tady jsou popsané základní mechanismy fungování Instagramu a velmi dobře vám to poslouží i pro firemní Instagram. Při zakládání pamatujte na potřebu popsanou v Jak na pojmenovávání účtů na sociálních sítích (zejména pokud jich zakládáte víc)

Při zakládání nezapomeňte na nutnost chránit účet, takže Jak zapnout dvoufaktorové ověření přihlášení na Instagramu. A prostudujte Jak nastavit soukromí na Instagramu? pro správné nastavení různorodých voleb a vyhnutí se problematickým věcem.

Pokračování asi v Než začnete sledovat lidi na Twitteru či Instagramu, dejte svému účtu duši (pardon, obsah), byť to by vlastně měl být ten začátek. Po založení účtu na Instagramu se opravdu postarejte aby měl obsah, tvář, popis, atd.

Je dobré se mít kde inspirovat, takže si projděte Nejsledovanější české účty na Instagramu a světově nejsledovanější účty na Instagramu.

Kolik uživatelů má český Instagram a jak je to s věkovým složením uživatelů? zjistíte jak je to s věkem uživatelů českého Instagramu. Pro využití je to dost podstatné, třeba proto, abyste věděli zda vůbec máte šanci vaši cílovou skupinu na Instagramu najít.

Jak funguje newsfeed na Instagramu? Jak algoritmy určují co smíte vidět? Jak s tím pracovat. Jedna z nejpodstatnějších věcí, vědět jak vás Instagram bude či nebude ukazovat fanouškům.

Přímé zprávy

Kde je na Instagramu Direct? Kde najdu na Instagramu zprávy? Dost kompletní povídání o tom, co všechno v Direct/Přímých zprávách najdete. Nezapomeňte, je tam i videotelefonování

V dubnu 2020 Instagram přímé zprávy (DM, Direct Messages) zpřístupnil i ve webové podobě. Viz Přímé zprávy Instagram zpřístupnil na webu všem.

Proč vám lidé na Messengeru, Twitteru ani Instagramu neodpoví na přímé zprávy? Hodně důležité související čtení.

Propojování a napojování, správa účtů

Hodně se vám bude hodit Jak dostat fotku z Instagramu na Twitter aby byla vidět? Přes IFTTT! ale je to už trochu pro pokročilé. Řeší to neochotu Instagramu a Twitteru spolupracovat. O IFTTT je řeč ještě v samostatném tipu, ten vám poradí jak automatizovat váš Internet.  Stejně tak Jak ukládat (sdílet) fotografii pořízenou na Instagramu do Flickru (a jinam) (v květnu 2017 Instagram zrušil propojení na Flickr).

S předchozím souvisí širší a užitečný tip Jak z webu jako je @365tipu automaticky plnit různorodé sociální sítě

V Jak mít na Instagramu víc profilů? zjistíte, že v únoru 2016 přišla konečně možnost přepínat do aplikací pro iOS/Android. Detaily případně v Jak přidat další účty na Instagram. A jak je přepínat. nebo Jak vytvořit druhý účet na Instagramu?. Pro doplnění Jak mít na sociálních sítích více profilů a snadno s nimi pracovat?

K více účtům na Instagramu je dobré vědět Co je to Finsta a co byste o tom jako rodiče měli vědět

Pro pokročilejší je Jak se dozvědět více o tom jak funguje účet na Instagramu, nějaké ty analytické nástroje. Sám Instagram vám toho o vašem účtu moc neřekne, takže je dobré vědět kde najít další pomůcky. Jednou z nich je mimochodem i české Obrazeni.cz, o tom se ale dozvíte ještě trochu i v Klaboseni.cz a Obrazeni.cz jsou cesta jak vědět víc o českém Twitteru a Instagramu

825-258-pexels-coffee-cup-bed-bedroom

Můžete přijít  o účet na Instagramu, pokud ho nebudete používat? To si pište, že ano. Instagram ale bohužel neříká po jaké době účet smaže.

Smazat si ho ale můžete chtít i vy sami. Není to až tak snadné, takže viz Jak smazat instagramový účet? Jak deaktivovat účet na Instagramu?

Instagram můžete spravovat i z webu. Ne vše, ale dost toho jde. Nebudete sice moci nahrávat fotky ani přidávat či měnit popisek fotky (a ani samotnou fotku), ale hodně věcí tam dělat jde. Od konce března 2016 jsou Upozornění (notifikace) z Instagramu nově i ve webové verzi a tohle se může docela dost hodit. A od října 2016 Instagram má univerzální Windows 10 aplikaci

Na Instagramu můžete dostávat upozornění na nové příspěvky určitého účtu ale pozor, ať to nepřeženete.

Jak z konference posílat foto, video i texty na více sociálních kanálů? Instagram a IFTTT pomohou je velmi praktická ukázka toho jak využít Instagram pro pořizování fotografií, které poté nasdílíte na další sociální sítě. Pokračování je v  Jak snadno z mobilu používaného pro sociální marketing dostat fotky a další obsah? Poradí, jak věci schované v mobilu dostat do cloudu a do počítače. Což se vám pro sociální sítě bude sakra hodit.

Jak automatizovat zveřejnění příspěvků na Instagram? Bude vám to chybět, možnost naplánovat si zveřejnění příspěvků v určitý den a hodinu. A možná zůstane u toho, že vám to bude chybět (nebo se podívejte o odstavec níže).  V Jak (a pomocí čeho) plánovat příspěvky na sociální sítě se dozvíte všechno o plánování a zveřejňování příspěvků na sociální sítě, včetně dalších aplikací a software k tomu použitelných.

Jak funguje plánované zveřejňování příspěvků na Instagram. Later, Buffer a ti další vám vysvětlí, jak může fungovat i plánování a „automatizování“ příspěvků na Instagram. I když to vlastně zdánlivě fungovat nemůže.

Související s předchozím je vlastně i Je legální používat na Instagramu aplikaci Repost? Jak je to se sdílením cizích fotografií? Dozvíte se tam jak se dá vyřešit problematické chybějící sdílení.

Kompletní přehled všech možnosti co jde kam sdílet najdete v Jak je možné na Instagramu sdílet? Příspěvky/Repost, Příběhy, IG TV a Reels (Sekvence). Kompletní přehled

Nezapomínejte na skvělý nástroj v podobě sdílení vlastních příspěvků. Popsané je to v Mám retweetovat (a vůbec sdílet) své vlastní příspěvky? Na Instagramu samozřejmě jedině v podobě sdílení příspěvků do Příběhu.

Jak udělat na Instagramu koláž. A vlastně nejenom tam sice vzniklo „pro Instagram“, ale všechny tam uvedené aplikace i programy můžete použít i mimo Instagram.

Jak získat více sledujících na Instagramu je asi dost zásadní věc pro budoucnost vašeho účtu. Spolu s 20 důvodů, proč vás lidé přestanou sledovat. Na Twitteru, ale i na dalších sociálních sítích, což je stěžejní tip, protože počty sledujících přeci jen potřebujete postupně navyšovat.

Jak získat seznam všech sledujících a sledovaných na Instagramu? zjistíte, jak je tohle možné (či nemožné) u Instagramu. Související je Jak zjistím, kdo mě sleduje na Instagramu?

Osobní účet, firemní účet a účet tvůrce

Proč přepnout na Instagramu na firemní (business) účet? si přečtěte, pokud jste na Instagramu firma nebo influencer.

V Účet tvůrce, firemní účet a osobní účet. Jak je to s typy účtu na Instagramu a co je jiného pro Tvůrce je popsána další varianta „neosobního“ účtu – určený je pro influencery, celebrity, tvůrce, hlavně pro ty, kdo nejsou firma a chtějí možnosti firemního účtu.

Obsah, hashtagy a další důležitosti

Proč v příspěvcích na sociálních sítích označovat další účty a lidi? Tenhle návod je důležitý i pro Instagram.

Dál byste měli vědět, že Instagram a hashtagy, jdou opravdu dobře dohromady. To co je nakousnuté v prvním tipu, tady je rozvedené do větších detailů. Pokud vám není jasné jak se hashtagy dostávají k příspěvkům, tak je jednoduché, prostě se píší přímo v textu příspěvku, ale blíže viz Jak přidám hashtag na Instagram? A vlastně nejenom na Instagram

Velmi užitečný je tip Jak zjišťovat potřebné hashtagy k příspěvkům na Instagramu. Kompletní návodJak zjistím nejsledovanější (nejhledanější) hashtagy na Instagramu?

Mám hashtagy na Instagramu dávat přímo k příspěvku nebo je mohu dávat do komentářů? řeší dost podstatnou věc. Nemusíte totiž hashtagy dát hned do textu příspěvku, lze je dát (později) do komentářů.

Proč jsou některé hashtagy na Instagramu zapovězené? Jak je zjistím a jak se jim vyhnu? je poměrně dost důležité čtení, než se s hashtagy dostanete do zbytečných potíží. Souvisí to hodně s Co je to Instagram shadowban? Jak ho nechytit?

Dlouhé a důležité čtení je v Jaký je na Instagramu rozdíl mezi hashtagy a zmínkami/označováním? Kompletní přehled

Instagram umožňuje sledovat hashtagy. Zajímavá a užitečná funkce zjistíte, že od prosince 2017 umožňuje Instagram vedle sledování účtů sledovat i hashtagy

Proč by konference či akce měla mít hashtag a jak s ním pracovat  vám ukáže jedno praktické využití hashtagů.

Důležité vědět je i to co najdete ve Vlastní někdo hashtagy? Mohu používat jaký hashtag chci?

Měli byste také vědět, že Instagram umí videa, podrobnosti najdete v Instagram, Vine či Hyperlapse jsou dobré nástroje na fotografie i videa, nejenom sociální sítě. S videem souvisí to, že Instagram má fantastickou aplikaci Hyperlapse, ta pořizuje taková ta zrychlená, timelapse, videa.

Jak je to na Facebooku (i jinde) s počtem zhlédnutí videa? zjistíte, jak umí být Facebook kreativní v navyšování čísel. Ale hlavně, jak chápat čísla okolo videí.

V Nepostradatelných aplikacích pro iPad či iPhone a pochopitelně i v Nepostradatelných aplikacích pro Android najdete některé vhodné doplňkypro Instagram. Ne přímo pro něj, ale prostě mobilní aplikace pro práci s fotkami. Některé další pomůcky, dost často ve webové podobě najdete ještě v užitečných pomůckách pro Pinterest a přehledu online služeb pro tvorbu letáků. bannerů, log či obrázků s citacemi.

Možná bude zajímavé umět využívat jednoduchá videa v marketingu. Tady pomůže třeba Jak vytvořit video v YouTube z posloupnosti obrázků či screenshotů. Pro Instagram postačí, když se vejdete do 16 sekund.

Jak najdu odkud pochází nějaká fotografie? Jak zjistím kdo je autorem? oceníte třeba v okamžiku, kdy budete pátrat, odkud se objevují fotky na nějakém fake účtu. Když už je řeč o fotkách, tak Služby pro hledání fotografií ve více online zdrojích určitě prostudujte. Hodit se bude i Jak je to s autorskými právy pro animovaný GIF?

S autorským právem souvisí i Vlastním práva k fotografii, ve které jsem zachycený?

Mít Instagram je jedna věc, ale možná k němu budete chtít pořídit blog. Ideálně fotoblog. Poradíme v Kde si mohou založit a psát blog?

Jak je možné, že někdo lajkuje nebo sdílí můj měsíce starý příspěvek? vám prozradí to, proč se na vašich starých fotkách mohou objevit srdíčka i komentáře. A jak je to s případným opakováním, protože i na Instagramu platí, že můžete starší fotky pouštět znovu. A firmy i lidé to dělají běžně.

K zmíněnému opakování se bude hodit Mohu na sociálních sítích opakovat příspěvky tím, že dřívější zveřejnění smažu?. A ano, i na Instagramu se běžně opakuje.

Podstatné k opakování najdete v Udělejte si inventuru obsahu do přehledného seznamu a ten poté používejte pro opakované sdílení. Popis dvou možných mechanismů, jak to doplnit o proces, mechanismus.

Měli byste vědět, že na konci srpna 2015 končí Instagram s výlučně čtvercovými fotografiemi i videem a bude možné mít jak původní čtvercový formát, tak klasické foto i video na výšku i na šířku. Viz Konec Instagramu jak ho známe, fotky už nebudou (jenom) čtvercové. 

Jak na Instagram dostat klikací odkazy? Nic potěšujícího nečekejte, Instagram se právě tomuhle zuby nehty brání. Prostě plaťte. A přečtěte si také Jak udělat swipe up na Instagramu

Jaká je správná délka příspěvků na Facebooku, Twitteru či blogu? je dost častý dotaz. Odpověď na něj je kupodivu snadná.

Ilustrační fotografie? Jak na ně? Pozor na ty, které používá na Internetu skoro každý, vyhněte se jim. najdete pár užitečných a zásadních poznámek na téma jak pracovat s fotkami z free zdrojů

Dávat do obrázků v záhlaví na sociálních sítích loga či claimy? Často se vyskytující dilema.

Příběhy neboli Stories

Jak na Instagram Příběhy (Instagram Stories) kompletně naučí jak používat Příběhy. Funkčnost, kterou Instagram v roce 2016 okopíroval od Snapchatu. Pokračování má tak trochu v hodně důkladném Příběhy na Instagramu vs. klasické příspěvky. Proč dělat oboje a k čemu slouží. Velký přehled

Nezapomeňte ani na Jak funguje Live Video v Příbězích na Instagramu?

Co všechno dělat aby vaše živé vysílání (live stream) mělo diváky? se týká hlavně toho co všechno udělat před vlastním živým vysíláním.

Jak vytvořit (na Instagramu) příběh z více fotografií? zjistíte, jak opravdu vytvářet příběhy, které něco postupně vypráví. A také tím trochu připomeňme, že do Příběhů se nevkládá jedna fotka či video, ale kolik chcete.

Příběhy na Instagramu mají od ledna 2018 nový „textový“ režim. Jak používat Type Mode v příbězích? poradí jak ho využívat a co to umí.

Novinka z května 2018 umožní vzít cizí příspěvek a vložit ho do vlastních příběhů. Bude klikací, bude uveden původní zdroj, ale bude menší než originál. Ale pořád lepší než nic. Oklikou to navíc pak můžete vložit i jako příspěvek na vlastním profilu. Viz Jak na Instagramu sdílet příspěvky z jiných účtů na vlastní účet? a Jak na Instagramu sdílet příběh někoho jiného

Jak na Instagramu udělat anketu? V Příbězích, jak jinak. V klasických příspěvcích nic takového k dispozici není.

Až si budete dělat selfie do Příběhu, tak nezapomeňte na jednu záhadu: Proč jsou selfie zrcadlově obrácené? Jak se toho zbavit?

Jak na Instagram Stories přidat hudbu vám poradí jak oživit vaše tichá políčka v Příbězích.

Jak používat Zvýraznění (Stories Highlights) v Příbězích na Instagramu? Tohle vás naučí jak zachovat obsah z Příběhů na profilu.

Jak do Příběhů (Stories) na Instagramu přidat více hahstagů. A co hashtagy v Stories? Není to totiž až tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá

Instagram reels

Začněte v Jak na Instagram Reels? Jak používat klon TikToku od Facebooku? Kompletní návod co je opravdu detailní a hodně dlouhý.

IGTV

V červnu 2018 Instagram přišel s novou aplikaci – IGTV je prostor pro dlouhá vertikální videa (stejný formát jako v Příbězích). Všechno o IGTV hledejte v Jak vytvořit kanál na IGTV a jak nahrávat videa a pracovat s nimi

Jak stáhnout video z IGTV? poradí pár cest jak z IGTV stahovat vlastní i cizí videa (vaše vlastní to umí mimochodem samo, přímo na webové podobě vašeho kanálu)

Soukromí a Instagram

Instagram informuje, zda jste online a kdy jste byli naposledy. Vypněte si to, pokud máte v oblibě soukromí a velmi pečlivě si hlídejte, s čím vším Instagram přijde. Typicky podobné věci automaticky zapíná a neřekne vám o nich.

Jak zjistím, kdo mě na Instagramu přestal sledovat? tradičně nepodceňujte, budete-li tohle řešit, tak přijdete spíše do problémů.

Jak zjistím kdo si prohlížel můj Instagram? Pozor ať nepřijdete o účet se můžete podívat, jak lidé přicházejí o účty na Instagramu. Věří nesmyslu a strašně moc chtějí vědět, kdo že je to vlastně šmíruje.

Jak synchronizovat kontakty z Instagramu do Messengeru. A proč to nedělat aneb Facebook dělá vše aby získal i nemožné.

Jak na Instagramu zrušit sledování poradí, jak se zbavit někoho, kdo vás na Instagramu stalkuje, ale i jak si čistit účet.

Jak na Instagramu skrýt koho sleduji a kdo sleduje mne vlastně poradí jen částečně. Něco takového totiž Instagram neřeší.

V Dá se na Facebook přistupovat bez účtu? Jak je to s dalšími sociálními sítěmi? je řeč i o Instagramu. Měli byste vědět, že na váš profil se může dívat i někdo cizí, někdo kdo nemá účet na Instagramu ani nemá aplikaci. Pokud nemáte „účet se zámečkem“, vidí i vaše fotky.

Jak zrušit Instagram na mobilu? A vlastně i Facebook a další sociální sítě? Bude se hodit pro digitální detox.

TIP: Jak skončit s Facebookem. Návod pro provozovatele weby, firmy a podnikání – dost hodně to souvisí se soukromím

Bezpečnost, zabezpečení vašeho účtu

Při zakládání účtu nezapomeňte na nutnost chránit účet, takže Jak zapnout dvoufaktorové ověření přihlášení na Instagramu.

Účty se totiž prostě kradou. Řeč je o tom například v Jak poznat, že někdo cizí má přístup na můj účet na Instagramu? A co s tím udělat?

Hlídejte si, jakým aplikacím jste dali na Instagramu práva. Mohou vás přidávat jako sledující a možná ani nevíte, že něco takového existuje a hlavně, kde se to dá spravovat.

Hlídejte si koho sledujete na Instagramu. Účty se nejen kradou, ale zneužívají pro sledování a komentování. Což obnáší to, že pokud se někdo dozví vaše přihlašovací údaje, tak vám nutně nemusí ukrást účet, ale použije ho pro vlastní aktivity.

Co udělat, pokud někdo získal přístup k vašemu Instagramu je checklist kroků, které vám pomohou napravit škody napáchané někým, kdo využil váš účet pro vlastní účely. Trochu související je i Jak na Instagramu změnit e-mail?

A když už je řeč o změně e-mailu, tak viz i Jak na Instagramu změnit jméno či uživatelské jméno (username)?

Jak stáhnout váš účet na Instagramu. A co ve stažených datech najdete? se dozvíte jak stáhnout obsah vašeho účtu na Instagramu

Jak na Instagramu zjistit, kde všude jsem něco komentoval? Může se hodit, pokud chcete zkontrolovat všechny své komentáře.

Soukromí na Instagramu

Maličkost, ale váš mobil ji ocení: Kde vypnout automatické přehrávání videí na Facebooku i Instagramu.

Kde v Instagramu najdu co jsem označil jako Líbí (srdíčkem)? Zjistím to u dalších lidí? ale v zásadě vás to moc nepotěší. Přehled vašich „lajků“ je omezený a cizí moc vidět nejde.

Pokud používáte Instagram pro posílání fotek na Facebook, tak si nastavte si Instagram aby sdílel fotky na Facebook jako (ne)veřejné. Souvisí to případně i se soukromím – to na Instagramu nijak extra neřeší, jediné co můžete je mít uzamčený profil a žádosti o sledování budete schvalovat.

Co mám dělat, když se mi nelíbí obsah účtu, který sleduji (na Twitteru, Facebooku, atd)? je poměrné jednoduché, ale občas to lidem dost nepochopitelně nedochází.

Znamená, že jsme fanouškem Stránky, že téma podporuji? Co znamená Líbí a sdílení? Nedělejte tu chybu, že „fanouškovství“ automaticky chápete jako podporu. Ale také pamatujte, že to čeho jste se stali fanouškem je součást informací o vás.

Předchozí souvisí s Co je to Instagram shadowban? Jak ho nechytit? Něco co byste vůbec neměli brát na lehkou váhu.

Proč mne na Instagramu sledují či dávají líbí divné účty? A co s tím dělat. Byť to není zcela zásadní z hlediska soukromí, ale spíše je to prostě jenom otravné.

Ve Mohu mít na Instagramu soukromý účet? Co to všechno znamená? se dozvíte, jaké možnosti nabízí Instagram ohledně nastavení „soukromí“ účtu.. Související  užitečné čtení viz Pomůže vašemu účtu na Instagramu, když si ho přepnete na privátní? Proč to dělají velké účty? a hlavně Jak na Instagramu sledovat soukromý účet?

Může někdo stáhnout fotku z mého Instagramu? Jak se dá stáhnout fotka z Instagramu? vám ukáže, že i když se Instagram snaží možnost stáhnout hodně znepříjemnit ,je to stejně nakonec vlastně docela snadné.

Jak na Instagramu zjistit, kdo si uložil mou fotku se dozvíte jedno podstatné, není možné zjistit, kdo si vaši fotku stáhl. Ani že k tomu došlo.

Jak na Instagramu vytvořit příspěvek s více fotkami a videi se týká nové funkčnosti co dorazila v únoru 2017. Více fotek (a videí) v jednom příspěvku.

Může zaměstnavatel nějak mluvit do obsahu mého osobního účtu na sociální síti? Dost podstatná otázka, protože se velmi snadno můžete dostat do konfliktu.

Jak zjistím kdo mě blokuje na Facebooku (Twitteru, Instagramu)? Jestli si chcete ušetřit čas, tak odpověď je – vlastně nijak. Jen náhodou na to přijdete.  Pro Isntagram se pak hodí přečíst Jak zjistím, jestli mi někdo zablokoval insta stories? Jak se příběhy na Instagramu blokují? (skrývají) 

Další praktické užitečnosti k Instagramu

TIP: Jak komunikovat a působit na sociálních sítích? je poměrně rozsáhlý přehled deseti krok, jak vůbec na sociálních sítích komunikovat a působit. Včetně toho, že obsahuje odkazy na další zásadní tipy. 

Jak otočím špatně vyfocenou fotku na Instagramu? A co vůbec jde dělat s fotkou? Jedna užitečná rada k otáčení fotek, něco o tom co s nimi jde dělat a tak jak je to s čtvercovými na nečtvercovými fotkami.

Jaké velikosti fotografií používá Instagram? A jaké jsou ostatní použité obrázky? Tohle vám poradí jak je to s rozměrem fotek. Všech. A Jaké jsou aktuální rozměry inzerce na sociálních sítích vám prozradí jak je to s rozměry inzerátů. Hodit se bude i Proč fotografie vypadají jinak vytištěné než na displejích?

Není 4:3 totéž jako 16:9? A co tohle vlastně znamená? se bude hodit pro Instagram hodně, přeci jen je hlavně o fotografování.

Mám na Instagramu organizovat příspěvky „do sloupců“ a vůbec si nějak hrát s maticí příspěvků na profilu? To kdybyste chtěli být hodně kreativní. Včetně řady povedených příkladů.

Instagram umožňuje vytvářet privátní kolekce fotografií, od dubna 2017. Je to ale čistě soukromé, takže pro firemní marketing to má omezenější využití.

Jak často přispívat na váš osobní profil na Twitteru, Facebooku (atd)? se sice týká hlavně osobního účtu, ale může to být dost podstatné čtení. A je tam zmínka i o firemních. Konkrétně Instagramu se týká  Jak často zveřejňovat příspěvky na Instagram? A co si počít s Příběhy?

Jak často přispívat na firemní sociální sítě? Šest užitečných pravidel najdete sadu užitečných pravidel, které vám pomohou lépe pochopit jak to je s četností přispívání u firemních účtů.

Jak fotit Instagramem aby vám zůstala použitelná fotka? vám připomene, že je dobré si zapnout ukládání originálu. Ale také ukáže, že není jedno jestli fotíte telefonem na šířku či na výšku.

K focení si ještě rozhodně nastudujte Fotit fotky pro web a pro sociální sítě na výšku nebo na šířku?

Nepřehánějte to s emotikony u příspěvků na sociálních sítích, zejména na firemních účtech a ač se vám to možná nezdá, je k tomu několik dobrých důvodů.

Taková trochu legrácka: Fotky z Instagramu jako ASCII či HTML art? Snadné, byť ne u všech fotek

Změňte si pořadí filtrů v Instagramu. Na začátek si dejte ty co používáte. Jaké jsou nejpoužívanější? což se vám určitě bude hodit, abyste věděli co za filtr vybrat.

Jak snadno vytvářet obrázky pro blog či sociální sítě? najdete mé tři nejvíce používané služby na získání fotek zdarma. A pak také další služby, které vám umožní je využít dál.

Ověřené účty? Jak na ně? Instagram, Twitter, Facebook, YouTube, Pinterest, ….  pro případ, že byste strašně moc toužili po ověřeném účtu.

Jak pracovat s komentáři fanoušků i nefanoušků na sociálních sítích? budete na Instagramu potřebovat málo, komentářů je jak šafránu. Související užitečné téma je Co dělat s (nevhodnými) komentáři pod reklamou (zejména) na Facebooku

Kde si na Instagramu můžete vytvořit Avatar? Dobře schované vytváření stejně tak jako použití. Pokud vám to tedy vůbec Instagram umožní. Po roce od uvedení Avatarů to totiž stále je podivné a nedotažené.

V květnu 2017 Instagram zpřístupnil vkládání fotek v mobilní webové verzi, takže se mrkněte do Jak vkládat fotografie na Instagram přímo z prohlížeče v počítači? Chrome a F12. Ono se to totiž dá použít i na desktopu.

Jak vkládat fotky na Instagram z počítače? X cest jak vkládat fotky z počítače či notebooku najdete všechny způsoby jak dostat fotku a video na Instagram bez nutnosti použití mobilního telefonu. Od léta 2019 je navíc dostupný Instagram v Creator Studio, viz Jak plánovat a vkládat na Instagram z počítače? Nově přes Creator Studio na Facebooku

Plus Stránka na Facebooku může foto příspěvek rovnou sdílet na Instagram a je k tomu samozřejmě nutné přepnout na firemní profil. Novinka od konce července 2018.

Co je to Instagram Comment Pod (Insta pod)? Jak vyhrát nad omezujícími algoritmy?Aneb o vynalézavosti a o tom, jak se jakákoliv omezení nasazená algoritmy Facebooku lidé naučí obcházet. A čím více omezení vznikne, tím více na tom někdo bude vydělávat. Vítejte ve světě kde Líbí je předmětem obchodování.

Kolik je na Facebooku (a jinde) falešných (fake) účtů a botů? Proč je to problém? se dozvíte něco o tom, jak je to s těmi fake účty. Širší pohled najdete v Jak poznat, jestli má Stránka na Facebooku, profil na Instagramu či Twitteru živé fanoušky?

Jak na Instagramu zvětšit profilovou fotku? Mohu stáhnout profilovou fotku? Ať už vlastní nebo cizí?

Jak na Instagramu změnit písmo? Jak mít jiné písmo v popisku účtu? Návod co ocení devět z deseti teenagerů.

825-330-2018-10-06 08.14.49

Jak na Instagramu používat jmenovky (Nametag) poradí s novinkou co přišla v říjnu 2018. Výřez ze jmenovky vidíte i výše -pro naskenování stačí i tato menší část.

Jak zjistit, kdo je správce Stránky na Facebooku, profilu na Twitteru či Instagramu? Jak kontaktovat? Vlastně vás asi tenhle tip moc nepotěší.

Jak na Instagramu pročistit účet – smazáním nebo archivací fotografií coby základním nástrojem. Je tam i odkaz na další „úklidovou“ činnost.

Proč na Instagramu nevidím počet Líbí a zhlédnutí u příspěvků? Jak je skrýt? Novinka, kterou Facebook někdy v roce 2021 postupně umožňuje účtům dělat – nastavit, zda se ukazují počty líbí.

Další různorodosti týkající se sociálních sítí

Proč nemůžete sociální sítě použít jako prostředek krizové komunikace je dost důležité čtení, mající význam i mimo krizovou komunikaci

PROČ NA INTERNETU NEPSAT VELKÝMI PÍSMENY vám vysvětlí jedno z pravidel, které na Internetu platí už desetiletí. A které vás může zbytečně přivést do problémů, pokud ho porušíte.

Co/kdo je to grammar nazi? Seznamte se s fenoménem, který sice má kořeny ve světě offline, ale teprve na Internetu se dokázal rozrůst do obludných rozměrů.

Kdy začít více zviditelňovat blog, Stránku, web, účet na Twitteru? je takový trochu zásadní tip, protože pokud si ho dobře přečtete, možná neuděláte jednu ze začátečnických chyb.

Kdy nejlépe zveřejňovat příspěvky na sociálních sítích (ale i blozích a webech)? vám prozradí podle čeho se řídit, aby vaše příspěvky vidělo více lidí (fanoušků).

Jak uvádět sociální sítě v tištěných materiálech? vás zavede do „offline“ světa. A také na pár dalších tipů týkajících se tištěných věcí.

Jaké pomůcky pro péči o zákazníky (customer care) na sociálních sítích? vám poradí v okamžiku, kdy se začnete starat o nějaké firemní účty, kde je trochu větší provoz věcí od zákazníků. Tady ale nutno dodat, že na Instagramu nikdo nic moc psát nebude.

Jak Facebook (a jiní) přijdou na to, že tam nahrávám věci, které tam nahrávat nemám? sice řeší Facebook, ale Instagram je totéž. Žádná práva uživatelů, mazání kdykoliv za cokoliv.

Jak Instagram omezuje příliš aktivní uživatele? Proč například nemohu sledovat další účty? A kdy mě může Instagram zablokovat či dokonce zrušit účet?

V tipu Jak stáhnout video z Facebooku, YouTube, Instagramu a dalších webů?  zjistíte,  jak stahovat videa i z jiných online služeb.

Co je to engagement neboli zapojení? A o čem to vlastně vypovídá? poradí ve všech těch variantách engagementu a jak to je vlastně s jejich vypovídací schopností.

Co kdo je to influencer? Co obnáší influencer marketing vám poradí, jak se pro marketing využívají vlivní lidé (zejména) na sociálních sítích.