@365tipu

Stránka na Facebooku může foto příspěvek rovnou sdílet na Instagram

Facebook nově Stránkám na Facebooku (co mají propojený Instagram) umožní při vkládání příspěvku zvolit tři možné cíle. Klasický news feed (Stránku), Příběhy Stránky a příspěvek na Instagramu. Novinka nabíhá od konce července 2018.

2018-08-01 10_39_52-(1) POOH.CZ - Home.png
Nové vkládání příspěvků pro Stránky

Podmínka nutná je, že máte nové rozhraní pro vkládání (objevuje se u Stránek postupně od posledního týdne července), propojenou Stránku a Instagramový účet (což obnáší i přepnutí na firemní účet na Instagramu) a příspěvek musí obsahovat fotografii (lépe řečeno, musí to být přímo jen fotografie, odkazy tímto způsobem sdílet na Instagram nejde). Fotografie navíc může být pouze jedna (byť Instagram umí příspěvky s více fotografiemi). Jde sdílet pouze fotografie, pro video to neplatí.

2018-08-01 10_42_37-Daniel Dočekal (@danieldocekal) • Fotky a videa na Instagramu.png
Instagram a příspěvek vytvořený na Stránce na Facebooku

Nefunguje plánování příspěvku, to je možné jenom do klasického newsfeedu. Na Instagram dojde ke zveřejnění ihned. To že jste sdíleli na Instagram se u příspěvku na Stránce nijak neukazuje. Nebude to vidět ani v Publishing Tools.

Problematické to bude i s hashtagy, ale řešení jsou dvě. Buď je vyplníte hned a po zveřejnění je z příspěvku na Stránce odeberete. Nebo je na Instagram přidáte dodatečně do komentáře k příspěvku. O tomto viz Mám hashtagy na Instagramu dávat přímo k příspěvku nebo je mohu dávat do komentářů?

Vložení ze Stránky na Instagram také neumožní použít filtry, označovat ve Fotografii ani přidat polohu.

S čím by problém být neměl je velikost fotografie, Facebook požaduje fotografie spíše větší než Instagram. Přesto si ale dávejte pozor – může dojít i k oříznutí a zmenšením k poškození kvality fotografie. Tady viz Jaké velikosti fotografií používá Instagram? A jaké jsou ostatní použité obrázky?

Stále platí, že s fotografiemi musíte dodržovat autorský zákon i zákon na ochranu osobnosti.

Vložit nemůžete pouze na Instagram, je nutné vkládat na Stránku a k tomu můžete ještě na Instagram.

TIP: V Instagram pro začátečníky? Máme tu návod pro Instagram, pokud ho postrádáte najdete záplavu tipů týkající se Instagramu.  Pomoc k Facebooku hledejte v ‣ Jak používat Facebook pro marketing

PS: Vlastně čas doplnit Jak vkládat fotky na Instagram z počítače? Sedm cest jak vkládat fotky z počítače či notebooku o osmou možnost.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky