Jak na filmy a TV seriály

Už dlouho se na @365tipů neobjevila nová souhrnná tematická stránka, takže je čas to napravit, přeci jenom tipů na téma filmy a TV seriály už tady jsou v mírně větším počtu.  Takže tady je máte pěkně pohromadě.

Jak se opatřují filmy a seriály

Co je to BitTorrent? A k čemu je to dobré? je dobré na začátek, zjistíte tam totiž jak se vlastně filmy a seriály z Internetu stahují (což je legální do toho momentu, než je začnete na Internetu nabízet ke stahování). Čemuž se věnuje tip Mohu si z Internetu stahovat film či hudbu? Je to legální?

Co používat pro stahování torrentů? navazuje na předchozí a hlavně slouží k tomu, abyste si našli ten správný program, který vám umožní torrenty stahovat.

Co je to ten Popcorn Time a co od toho můžu čekat? je dnes už trochu neplatné, s Popcorn Time je to už dlouho trochu záhadné. Osobně bych Popcorn Time nedoporučoval pro stahování a sledování, ale dobře to fungovalo jako katalog.

Kde se hledají informace o filmech? poslouží k naučení se, kde že jsou různé filmové databáze.

Pro aktuální přehled torrentových vyhledávačů mrkněte do Kde hledat torrenty? Na The Pirate Bay už spíše ne, ale kde tedy?

Kde stahovat filmy? obsahuje tipy na pár desítek dalších míst, kde na Internetu najdete filmy

Jak si opatřit HBO GO (a HBO vůbec) a jak se na tamní filmy a seriály dá dívat?  Tady poradíme, jak se k filmům dostat zcela legálně, bezproblémově a za slušnou cenu.

Co je to Apple TV+? Čím se to liší od Apple TV? Mám si to pořídit? vysvětlí jak je to s filmy a seriály přímo od Apple

Kodi jako multimediální domácí centrum

Začít můžete v Kodi aneb jak na filmy a tv seriály i v počítači i na televizi a přidat Co je užitečné si přidat do Kodi (nejenom) po instalaci?

Nebo můžete jít jinudy: Jak na Raspberry Pi? Jak s pomocí Kodi a Raspberry Pi vytvořit mediální centrum (19). Stačí to pak už jen propojit s televizí a máte vystaráno.

Praktické tipy pro Kodi:

NAS nadoma: Synology poslouží dobře jako mediální centrum (2) a NAS nadoma: Vedle filmů to umí ještě hudbu a fotky a další postřehy (3) leží na JustIT.cz, ale s tématem úzce souvisí. Hlavně s tím, kam stažené věci ukládat a také jak je stahovat bez použití počítače. Synology NAS je jedna z nejlepších investic, kterou jsem za poslední roky udělal.

Filmy a seriály snadno s Evolveo Android Box H4 zjistíte jak snadné to je mít Kodi v Androidu připojené k televizi.

Jak na vzdálený přístup na zařízení s Androidem? najdete přehled pomůcek pro vzdálený přístup na mobily a tablety s Androidem. Což se vám bude sakra hodit, pokud si dáte Kodi na nějaký ten box s Androidem bez klávesnice/myši.

TIP: V Android TV – Z69 Max TV Box (recenze a praktické zkušenosti) najdete tip na cenově dostupný TV box s Androidem, včetně praktický tipů na zprovoznění a používání

Plex

Pokud nechcete Kodi, můžete zkusit Plex.  V Jak využít Plex pro sledování filmů a seriálů. A nějaké ty tipy a triky pro Plex najdete kompletní návod

V Jaké aplikace si pořídit pro Plex? jsou některé další možnosti jak pracovat s titulky a další zajímavé aplikace

Další užitečnosti

Chcete si z Linuxu udělat multimediální centrum? V čem streamovat filmy (média) v Linuxu? Jak na multimediální centrum? řekne jak.

Jak stáhnout titulky k filmům, které máte? A jak to automatizovat? Pomůže, pokud vás nebaví stahovat a volit ručně titulky při prvním spuštění filmu či seriálu.

Jak ve Windows Media Player přehrát titulky? pro případ, že nechcete opustit WMP. Ale pravda je ta, že byste měli. A tenhle tip poradí i jak přehrávat filmy i s titulky bez Kodi.

Jak stáhnout z YouTube video? pro případ, že byste něco takového potřebovali.

Ve Windows 10 se ztratilo přehrávání DVD. Ale možná se zase vrátí a než k tomu dojde, tak tenhle tip určitě poradí, jak přehrávat DVD i bez přehrávače co zmizel.

Co je to binge watch, binge watching? A kdybyste nevěděli, tak je to fenomén. Fe no mén.

Skryté klávesové zkratky pro Netflix a jak mít české titulky se vám budou hodit, pokud si platíte Netflix.

Jak se na YouTube podívat na video, které mi odmítá ukázat, protože jsem v Česku? Sice nen přímo o filmech, ale související je třeba i v tom, že podobným způsobem je možné řešit další služby, které omezují podle lokace.

AVI, MOV, MKV, MP4? Jak je to s těmi formáty souborů pro video? pro ty z vás, kdo tápají jak ty videa v podobě souborů vlastně mohou existovat.

Co je to DLNA? Vysvětlení základní možnosti jak doma přehrávat filmy, hudbu a koukat na fotky na (například) chytrých televizích. Hodit se bude Kde ve Windows 10 zapnu podporu DLNA abych počítač fungoval jako DLNA server

Co je to HbbTV a k čemu to je (a není) dobré? Vysvětlení věci co je v chytrých televizích a skoro nikdo to nepoužívá.

Další podobné přehledy, pokud hledáte něco z jiné oblasti