Jak na filmy a TV seriály

Už dlouho se na @365tipů neobjevila nová souhrnná tematická stránka, takže je čas to napravit, přeci jenom tipů na téma filmy a TV seriály už tady jsou v mírně větším počtu.  Takže tady je máte pěkně pohromadě.

Jak se opatřují filmy a seriály

Co je to BitTorrent? A k čemu je to dobré? je dobré na začátek, zjistíte tam totiž jak se vlastně filmy a seriály z Internetu stahují (což je legální do toho momentu, než je začnete na Internetu nabízet ke stahování). Čemuž se věnuje tip Mohu si z Internetu stahovat film či hudbu? Je to legální?

Co používat pro stahování torrentů? navazuje na předchozí a hlavně slouží k tomu, abyste si našli ten správný program, který vám umožní torrenty stahovat.

Co je to ten Popcorn Time a co od toho můžu čekat? je dnes už trochu neplatné, s Popcorn Time je to už dlouho trochu záhadné. Osobně bych Popcorn Time nedoporučoval pro stahování a sledování, ale dobře to fungovalo jako katalog.

Kde se hledají informace o filmech? poslouží k naučení se, kde že jsou různé filmové databáze.

Kodi jako multimediální domácí centrum

Začít můžete v Kodi aneb jak na filmy a tv seriály i v počítači i na televizi a přidat Co je užitečné si přidat do Kodi (nejenom) po instalaci?

Praktické tipy pro Kodi:

NAS nadoma: Synology poslouží dobře jako mediální centrum (2) a NAS nadoma: Vedle filmů to umí ještě hudbu a fotky a další postřehy (3) leží na JustIT.cz, ale s tématem úzce souvisí. Hlavně s tím, kam stažené věci ukládat a také jak je stahovat bez použití počítače. Synology NAS je jedna z nejlepších investic, kterou jsem za poslední roky udělal.

Filmy a seriály snadno s Evolveo Android Box H4 zjistíte jak snadné to je mít Kodi v Androidu připojené k televizi.

Jak na vzdálený přístup na zařízení s Androidem? najdete přehled pomůcek pro vzdálený přístup na mobily a tablety s Androidem. Což se vám bude sakra hodit, pokud si dáte Kodi na nějaký ten box s Androidem bez klávesnice/myši.

Další užitečnosti

Chcete si z Linuxu udělat multimediální centrum? V čem streamovat filmy (média) v Linuxu? Jak na multimediální centrum? řekne jak.

Jak stáhnout titulky k filmům, které máte? A jak to automatizovat? Pomůže, pokud vás nebaví stahovat a volit ručně titulky při prvním spuštění filmu či seriálu.

Jak ve Windows Media Player přehrát titulky? pro případ, že nechcete opustit WMP. Ale pravda je ta, že byste měli. A tenhle tip poradí i jak přehrávat filmy i s titulky bez Kodi.

Jak stáhnout z YouTube video? pro případ, že byste něco takového potřebovali.

Ve Windows 10 se ztratilo přehrávání DVD. Ale možná se zase vrátí a než k tomu dojde, tak tenhle tip určitě poradí, jak přehrávat DVD i bez přehrávače co zmizel.

Co je to binge watch, binge watching? A kdybyste nevěděli, tak je to fenomén. Fe no mén.

Skryté klávesové zkratky pro Netflix a jak mít české titulky se vám budou hodit, pokud si platíte Netflix.

Jak se na YouTube podívat na video, které mi odmítá ukázat, protože jsem v Česku? Sice nen přímo o filmech, ale související je třeba i v tom, že podobným způsobem je možné řešit další služby, které omezují podle lokace.

AVI, MOV, MKV, MP4? Jak je to s těmi formáty souborů pro video? pro ty z vás, kdo tápají jak ty videa v podobě souborů vlastně mohou existovat.

Další podobné přehledy, pokud hledáte něco z jiné oblasti