@365tipu

TIP#584: Jak stáhnout titulky k filmům, které máte? A jak to automatizovat?

V tipech týkajících se Kodi je řeč o titulcích (hlavně v Jak v Kodi zajistit dostupné titulky (nejenom) v češtině?), ale má to jeden háček. Opatření titulků (stažení i výběr) je ponecháno na první spuštění filmu či dílu seriálu. Daleko jednodušší by bylo, pokud byste mohli něco spustit a to „něco“ by se postaralo o doplnění titulků ke všem filmům a seriálům, které máte.

Řešení pochopitelně existuje v podobě různorodých aplikací, které dělají přesně to o čem je řeč výše. A také občas ještě spoustu dalších věcí navíc.

SubsHub na SourceForge asi spíše přeskočte, před zhruba rokem se na něm nic neudálo a nevypadá to, že by tohle někam vedlo.

Atlas Subtitler (Windows) je nejenom pro stahování titulků, ale také pro práci s nimi a pro řadu dalších věcí. Shareware s 30 denním testováním (bez omezení). Dá se spouštět i z příkazové řádky, nejste tedy odkázáni jenom na klikání. Má jedinou podivnou vadu, nedokáže pracovat se síťovými disky.

Sublight (Windows) je asi nejčastěji zmiňované software pro stahování titulků, budete si muset zřídit účet nebo se přihlásit přes Google. Má sice Premium verzi, ale vypadá to, že je použitelný zdarma (prvních 14 dní budete mít Premium). Tady můžete zvolit Batch režim a zadat základní složku ve které vše máte a Sublight pustit (tedy ještě předtím si nastavte jazyk, češtinu vám to samo nenastaví). Pak se nedivte, že to bude dlouho stahovat. [13.09.21 07:26] WEB nefunguje

Výhoda Sublight by mohla být i v tom, že si udržují vlastní databázi titulků k filmům, která ale v Batch režimu může být i nevýhodou, nepoužívá totiž klasické Subtitles.org a některé titulky vám asi prostě nenajde. Odzkoušeno.

Poznámka: nezapomeňte, že úspěšnost stažení titulků se odvíjí od toho, že software pozná film či díl seriálu z názvu souboru.

Vroksub (Windows) si můžete pořídit i se zdrojovým kódem a jde o software použitelné pouze z příkazové řádky.

Open Subdownloader (Windows) vás překvapí českým jménem autora, ale také už bohužel tím, že se na něm už nepracuje (vypadá to že tak od roku 2010).

FileBot (Windows, MAC, Linux, Synology) je opět o trochu více, než jenom stahování titulků, slouží k třídění a přejmenování. Při použití z příkazové řádky asi bude možné si vytvořit nějaký ten dávkový soubor, který se vám postará o nové přírůstky. A jako jeden z mála je opravdu multiplatformní, ale za cenu toho, že tohle bez Javy nespustíte. Takže jsem ho sice původně chtěl vyzkoušet, ale na Javě to skončilo. Nemám a nechci ji mít v počítači.

SubDownloader  (Windows, Linux) umí také onen tolik potřebný rekursivní průchod složkami. Zkoušet jsem se ho nevydal (a dodám, že působí trochu zvláštně).

Media Center Master (Windows) je další příklad podstatně pokročilejšího software, které slouží k správě kolekce filmů, hudby i seriálů. Včetně toho, že umí stahovat titulky ale také fotky, plakáty a obaly k filmům. Včetně spouštění z příkazové řádky.  Zdarma dostupná verze ale bohužel nezahrnuje stahování titulků, na to budete potřebovat Premium verzi (30 dní po instalaci ji budete tak jako tak mít).

Subtitles z subtitlesapp.com existuje pro Windows i MAC OS X.  Prostě tam odhodíte soubor a ono se to pokusí k němu najít titulky. [10.02.18]

Poznámka: To, že některé z těchto pomůcek můžete spustit z příkazové řádky znamená, že není problém si napsat nějaký ten dávkový soubor, který čas od času spustíte a on dotáhne titulky k novým přírůstkům. Stačí když software prostě přeskočí již stažené titulky a bude stahovat jenom nové.

Osobně mám vyzkoušeno jako funkční vlastně pouze Sublight, ale je dost dobře možné, že něco chybí, takže pokud máte nějaké doplnění, nezapomeňte se podělit.

TIP: Nezapomeňte na ‣ Jak na filmy a TV seriály kam @365tipů soustřeďuje všechny tipy týkající se této tématiky.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky