TIP#553: Co je užitečné si přidat do Kodi (nejenom) po instalaci?

Nějak tak si sem vlastně odložím pokyny i pro sebe sama, protože kdo si to má pořád pamatovat. Vážně. Ale jinak doufám, že to pomůže i jiným, co si pořídili Kodi a tápají. Protože ono to přeci jen není až tak triviální. Jako obvykle, zdejší tipy jsou výsledek toho, že to někdo musí prakticky používat (viz Kodi aneb jak na filmy a tv seriály i v počítači i na televizi) a pokud máte nějaké další dodatky, neváhejte, dodejte.

Z add-onů většinou přidávám okamžitě Backup – osobně zálohu nechávám ukládat každý den na NAS kde jsou i filmy a seriály. Tohle umožňuje netrápit se s tím, že se třeba Kodi rozhodne přestat fungovat, nebo s tím, že potřebujete Kodi spustit jinde, ale se stejnými nastaveními. Aby to fungovalo, tak musí Kodi samozřejmě mít práva zápisu do cílového místa. Nezapomeňte, Kodi kde máte hodně filmů může mít zálohu velkou až pár stovek MB, takže možná nebude od věci to nechat umazávat starší (i to jde v nastavení Backup add-onu nastavit).

TIP: Backup vám opravdu pomůže obnovit kompletní nastavení Kodi na jiném místě. Stačí nainstalovat Kodi, přidat Backup a obnovit ze zálohy. Poté Kodi vypnete a znovu spustíte a vše bude stejné jako na místě poslední zálohy. Můžete si i trochu řídit co se vlastně obnoví, pro zálohování si totiž lze nastavit co zálohovat a co nikoliv (pro obnovení už nikoliv).

2016-07-06 07_55_48-Kodi.png

XBMC Library Auto Update je další ze systémových add-onů (Program Addons), postará se o pravidelné prohledání úložiště na nové filmy, seriály či hudbu a doplnění do knihovny.  Můžete si i zapnout čištění knihoven, ale to je možná lepší jednou za čas pouštět ručně, když víte proč. Za sebe říkám, že tohle je hodně praktické, nemuset myslet na nutnou aktualizaci knihovny. A ani čekat až proběhne.

AutoSubs ze Služeb (najdete v Services) aby se Kodi samo podívalo po titulcích a nemuseli jste je ručně hledat. Po instalaci si v Nastavení pluginu nastavte, že má hledat titulky v Češtině. V okamžiku spuštění filmu to nabídne dostupné titulky, takže si odpustíte onu nutnost vyvolat to ručně.

TIP: V Jak v Kodi zajistit dostupné titulky (nejenom) v češtině? zjistíte to podstatné, jak správně Kodi nastavit, aby mělo titulky v češtině.

OpenSubtitles.org (najdete v Subtitles) protože tam je k dispozici nejvíce titulků a asi je budete potřebovat. Pokud je úložiště s filmy a seriály přístupné pro zápis, stáhnout se a uloží k filmu.

TIP: Protože jsem Kodi čerstvě rozchodil na Windows 10 Tabletu (Toshiba) co umí HDMI připojení televize, tak doporučím si na něco takového přidat TeamViewer (nebo cokoliv co umí vzdálený přístup). Protože z počítače se vám to bude přeci jenom nastavovat poněkud lépe. Bohužel Windows 10 sice umí vzdálený přístup, ale ne v Home verzi.

Pokud si budete chtít pohrát s něčím pokročilejším a přímo v Kodi mít přístup ke katalogu filmů a seriálů (co to navíc bude umět i stahovat), tak zkuste přidat http://fusion.tvaddons.ag do Repository (nebo si přidat AddOns installer) a opatřit si Exodus. Za zkoušku pak stojí umožnit mu ukládat stažené, ale pokud používáte pro stahování něco jiného (jako třeba Synology), tak když už nic jiného, je to skvělé na objevování věcí.  Když už budete ve zkoumání Exodusu, tak určitě přidejte i Phoenix. Třetí podobné je Variety.

2016-07-06 07_55_18-Kodi.png

K tomu předchozímu je asi docela dobrý nápad si na www.trakt.tv pořídit účet a nainstalované addony, které ho podporují, s ním propojit. Tedy alespoň je to dost doporučované, umožní vám to hodnotit filmy, dělat si seznamy a tak vůbec.

Ne přímo do Kodi, ale do nějakého toho mobilního telefonu nebo tabletu si stáhněte některé z KodiRemote (XBMC Remote) a pak si v Kodi zapněte možnost ovládání na dálku pomoci https serveru – tam nastavený port, login a heslo pak přidejte do ovladače v mobilu/tabletu. Budete moci vše ovládat na dálku. Protože mám Kodi na Windows 10 tabletu, tak se tohle hodí – žádné klasické dálkové ovládadlo totiž nemám.

TIP: Kodi je sice nejlepší na nějakém tom malém boxíku s Androidem (ale třeba i Raspberry Pi) co umí výstup do televize (používal jsem Evolveo než umřelo, viz Kodi aneb jak na filmy a tv seriály i v počítači i na televizi), ale jak už vím, tablet od Toshiba je stejně dobrý. A jestli mohu doporučit, dejte si Kodi klidně na notebook, uděláte si z něj dobré multimediální centrum co bude umět filmy, titulky, seriály, prostě všechno. Můžete se dívat na notebooku, nebo připojit notebook k televizi.

Tak snad zatím všechno. Nepostradatelné, alespoň pro mě, je Backup, XBMC Library Auto Update, AutoSubs a využití OpenSubtitles.org. Ty další (Exodus, Phoenix, Variety) mohou být užitečné, ale pokud umíte použít třeba kat.cr, tak už dávno víte, jak stahovat filmy a seriály.

Přírůstky po prvním vydání:

Missing movie scanner (v Video add-ons jako Missing Movies) vám umožní podívat se, co za filmy se nepodařilo dostat scrapperu do knihovny.

TIP: V Android TV – Z69 Max TV Box (recenze a praktické zkušenosti) najdete tip na cenově dostupný TV box s Androidem, včetně praktický tipů na zprovoznění a používání