@365tipu

Všechno co potřebuje vědět o Twitteru pro firemní i osobní použití.

Twitter – www.twitter.com – je sociální síť. Je jednou z nejstarších, nejvlivnějších ale také nepříliš snadno pochopitelných. Pokud jste si zvykli na Facebooku, bude mít Twitter příliš mnoho věcí jinak. Ať už je to celé názvosloví (příspěvek = tweet, sdílení = retweet, líbí = oblíbené) nebo funkčnost. Bude vám chybět možnost komentářů pod příspěvky, byť nakonec zjistíte, že tam je. Těžko si budete zvykat na 140 znaků tweetu, nepřipojování odkazů. A řadu dalších věcí.

Pokud chcete vědět jaké jsou další sociální sítě a jak si v porovnání s nimi stojí Twitter, tak zkuste Přehled sociálních sítí, médií a služeb včetně počtu uživatelů celosvětově i v Česku. Pokud ale chcete vědět něco jenom o českém Twitteru, tak poradí Klaboseni.cz a Obrazeni.cz jsou cesta jak vědět víc o českém Twitteru a Instagramu

@365tipů postupně vydává různé články o Twitteru a cílem je, aby z nich postupně vznikla užitečná příručka. A protože je vydáváme postupně a nepravidelně, je dobré jim dát nějakou zastřešovací stránku. Místo, kde je najdete všechny. A to je právě zde.

TIP: Chcete se naučit používat Twitter? Je tu Školení: Twitter pro firmy a firemní komunikaci na které můžete jít v Dobrém webu, podívejte se na vyhlášené termíny

Foto: Sxc.hu

Twitter for dummies aneb všechno co potřebujete vědět o Twitteru

Než začnete sledovat lidi na Twitteru či Instagramu, dejte svému účtu duši (pardon, obsah) je dobrou radou do začátku, pro Twitter, Instagram, Facebook, ale vlastně pro každou sociální síť. A osobní i firemní využití. Při zakládání pamatujte na potřebu popsanou v Jak na pojmenovávání účtů na sociálních sítích (zejména pokud jich zakládáte víc)

Twitter for dummies (1). Tweet, odpověď, zmínka, přímá zpráva aneb jak se tvoří tweet vysvětli to zásadní, tedy jak psát příspěvky (tweety) na Twitteru, k čemu jsou dobré ty „@“ znaky a řadu dalších věcí. Důležitý dodatek k přímým z zprávám v Kdo mi může na Twitteru poslat přímou zprávu? A jak to nastavit

V Kdo vidí mé tweety, odpovědi, retweety? Důležité věci, které musíte vědět v přehledné a jasné podobě.

K přímým zprávám si určitě přečtěte Proč vám lidé na Messengeru, Twitteru ani Instagramu neodpoví na přímé zprávy?

 Jak sdílet odkaz na Twitter? Ono totiž správně vložit odkaz do tweetu je věda. S pár dalšími příklady případně viz Mohu na Twitteru (při sdílení odkazu) vynechat popisek (text tweetu)?

Od prosince 2017 je navíc předchozí „první“ díl potřeba doplnit ještě o Jak na Threads/Vlákna?

 Více o zmínkách, včetně další příkladů, hledejte v Jak na Twitteru zmínit nějaký (další) účet? Pomoci @ nikoliv pomocí #

Nezapomínejte na skvělý nástroj v podobě retweetu vlastních tweetů. Popsané je to v Mám retweetovat (a vůbec sdílet) své vlastní příspěvky?

ZMĚNA: Jak je to s délkou tweetu od září 2016? Co se nepočítá do 140 znaků?

Jak funguje časová osa na Twitteru? A co přinesla nová filtrovaná timeline? vám k tomu předchozímu hodně pomůže v pochopení zmatené časové osy.

Jak najít na Twitteru zajímavé účty? Čím si pomůžete k zajímavému obsahu pro čtení? Tohle vám poradí v tom podstatném, jak si pořídit účet na Twitteru, kde je co číst a zkoumat. V Jak získat (a získávat) nové sledující na Twitteru? najdete hodně důkladný pohled na to, jak dlouhodobě pracovat s účtem na Twitteru s ohledem na sledující.

20 důvodů, proč vás lidé přestanou sledovat. Na Twitteru, ale i na dalších sociálních sítích je stěžejní tip, protože počty sledujících přeci jen potřebujete postupně navyšovat.

Hodit se může Co jsou to Twitter Collections (Sbírky) ale hlavně Jak se vytvářejí Okamžiky na Twitteru (Twitter Moments). Byť tady pozor, tahle funkčnost asi časem zmizí.

Twitter for dummies (3): Jak na obrázek v záhlaví a profilový obrázek poradí v okamžiku, když si nevíte rady jak velký má být profilový obrázek a obrázek v záhlaví. Vhodné doplnění je Dávat do obrázků v záhlaví na sociálních sítích loga či claimy?

Jaké jsou aktuální rozměry inzerce na sociálních sítích vám prozradí jak je to s rozměry inzerátů. Hodit se může i Není 4:3 totéž jako 16:9? A co tohle vlastně znamená?

TIP: Pokud hledáte podobnou příručku pro Facebook, tak zkuste zdejší Jak používat Facebook pro marketing – praktická příručka

Twitter for dummies (4): Přes třicet užitečných služeb pro uživatele Twitteru trochu odbočuje, netýká se totiž Twitteru samotné, ale několik desítek tipů na užitečné služby – pro správu i analýzu účtů, hledání informací, hashtagů … K tomu ještě můžete přidat řadu služeb na zjišťování fake/falešných sledujících je více, ty se dočkaly vlastního tipu: Jak poznat kolik má nějaký účet na Twitteru falešných sledujících?   Související je Jak poznat, jestli má Stránka na Facebooku, profil na Instagramu či Twitteru živé fanoušky?

A v Jak zjistím, kdo mě na Twitteru přestal sledovat? A proč to neřešit najdete ještě nějaké další užitečné služby.

Kolik je na Facebooku (a jinde) falešných (fake) účtů a botů? Proč je to problém? se dozvíte něco o tom, jak je to s těmi fake účty.

Když už jsme u těch falešných účtů, tak Jaká má Twitter pravidla pro falešné účty? Umožňuje je? A týká se to „jiných“ falešných účtů, než těch zmíněných v předchozím odstavci. Hodit k tomuto se bude Jak Facebook (a jiní) přijdou na to, že tam nahrávám věci, které tam nahrávat nemám?. Protože na to, že jste falešní, sám Twitter přijít nemůže.

Twitter for dummies (5): Novým sledujícím se neděkuje, ani za retweet. Zkuste to jinak je tak trochu praktický poměrně jednostranně zaměřený tip. A ač to vlastně tak nevypadá, obsahuje hodně cenné rady jak na Twitteru komunikovat, jak hledat další uživatele.

Twitter for dummies (6): Vše co potřebujete vědět o blokování a tlumení na Twitteru  obsahuje další řadu praktických informací – zde o blokování a tlumení. Tlumení pak dobře využijete při řešení toho, Jak se na Twitteru vyznat v trolících účtech a nemuset s nimi komunikovat. Hodit se k tomu bude ještě Jak se zbavit spammerů, co vás na Twitteru přidávají do skupinové komunikace a Mám na Twitteru využít možnosti skrývání Oznámení?

K blokování se vám ještě bude hodit Jak exportovat a importovat seznam účtů, které na Twitteru blokujete? a také opačný směr, tady Jak zjistím kdo mě blokuje na Facebooku (Twitteru, Instagramu)?

Celé to znamená i to, že snadno pochopíte, proč vám nejspíš nikdy neodpovím na tweet (či komentář na jiné sociální síti)? 

Je to OK když na Twitteru Ztlumím (Mute) někoho z přátel či kolegů? je poslední extra tip věnovaný tlumení.

Osobnostní marketing na Twitteru. Jak na (nejen) Twitteru řešit (zejména) účet šéfa/šéfky vaši firmy?  Jeden z opravdu dlouhých a důkladných tipů na velmi zásadní téma. Můžete to brát jako detailní návod pro osobnostní marketing.

Pokud snad řešíte jak využít Twitter pro mediální aktivity (noviny, časopis, magazín), tak i na je tu rozsáhlý návod. Začíná v Jak využít Twitter v obsahovém médiu? Úvod a základní pravidla (1)

Jak se podívám na Twitter (Facebook) někoho, kdo mě zablokoval vám poradí, jak užitečný může být anonymní režim prohlížeče. A jak vidět obsah účtu, který vás zablokoval. Samozřejmě, obejít případné nastavení soukromí příspěvků to nedovolí.

Twitter for dummies (7): Co je to ten Follow Friday aneb #ff a #ffcz na Twitteru pomůže pochopit, k čemu jsou podivné hashtagy #ff a #ffcz. A věřte nebo ne, budou se vám hodně hodit.

TIP: Průvodce soukromím na Facebooku je přesně pro vás, pokud hledáte něco o tom jak si lépe uspořádat život na Facebooku. Pardon, ne život, ale soukromí a tak.

Twitter for dummies (8): Jak mohu vidět Twitter očima jiného uživatele? Tedy tweety, které vidí ten uživatel? je opět nepříliš široce zaměřená tip. Potřebovat ho budete tam, kde chcete vědět co jiní sledují, jak vypadá „jejich“ Twitter.

Twitter for dummies (9): Analytika účtu na Twitteru je dostupná každému, nezapomeňte. Proč nezapomenout? Protože potřebujete vědět jak jsou vaše tweety úspěšné. A co můžete případně dělat lépe.

Správa více účtů na Twitteru – na webu, v mobilu či Tweetdecku a jakkoliv jste se Tweetdeckem mohli setkat už Twitter for dummies (4), tady bude Tweetdeck trochu více ukázán. Ale nejenom Tweetdeck. Případně pro doplnění se bude hodit Jak mít na sociálních sítích více profilů a snadno s nimi pracovat? a Jak vyřešit správu účtu na Twitteru pro více lidí aby to bylo bezpečné a praktické?

Od dubna 2020 je nově možné ve webovém klientů mít až pět účtů a přepínat mezi nimi. Viz Jak na Twitteru spravovat více účtů přímo ve webovém klientu (novinka)

Jaké klientské programy pro Twitter si můžete pořídit ve Windows? si pročtěte, pokud potřebujete něco víc, než používat Twitter jenom na www.twitter.com

Twitter for dummies (11): Vyhledávání na Twitteru (nahoře uprostřed) najde všechny výskyty jakéhokoliv hashtagu. A pokud snad chcete, můžete tento díl brát jako malou lekci ve vyhledávání na Twitteru. Nezapomeňte ani na důležitý tip Proč nemohu ve vyhledávání na Twitteru najít můj (či určitý konkrétní) Tweet?

Pokud se setkáte s neochotou Twitteru zakládat vám další účty (projeví se požadavky na zadání čísla mobilu), tak hledejte pomoc v tomto tipu: Založit další účet na Twitteru nemusí být až tak triviální. Chtějí za každou cenu číslo mobilu

Twitter používá trochu vlastní svéráznou podobu Open Graphu, takže v Co je to Open Graph a proč je potřeba aby designeři webů věděli o co jde najdete další potřebné informace. Budete k tom,u ještě potřebovat Jak zjistit, proč mi Twitter špatně sdílí odkazy a jak aktualizovat co si z mých odkazů pamatuje?

Chcete snad použít Twitter pro vydělávání peněz, podnikání či marketing? Možnosti zjistíte v Mohu nějak vydělávat peníze na mém Twitteru?

Mohu mít na Twitteru soukromý, uzavřený účet? Jak to funguje? vám pomůže osvětlit, jak je to s případným „soukromým“ účtem na Twitteru.

Jak si pořídit ověřený (verified) účet na Twitteru? Rychlá odpověď, je že nijak, nemůžete o to zažádat. Ale trochu více se dozvíte v tomto tipu. Od července 2016 je všechno jinak, mrkněte do Ověřené účty? Jak na ně? Instagram, Twitter, Facebook, YouTube, Pinterest, 

Co dělat pokud mi někdo hacknul Twitter a objevují se na něm věci co jsem nenapsal/a? najdete co dělat, když se vám někdo dostal na váš účet na Twitteru.

TIP: Chcete se naučit používat Twitter? Je tu Školení: Twitter pro firmy a firemní komunikaci na které můžete jít v Dobrém webu, podívejte se na vyhlášené termíny

Co všechno dělat aby vaše živé vysílání (live stream) mělo diváky? se týká hlavně toho co všechno udělat před vlastním živým vysíláním.

Práce se Seznamy (Lists)

V Twitter přepracoval seznamy (Lists). Jak pracovat se Seznamy na Twitteru najdete návod k poslední aktuální podobě práce se Seznamy z června 2020

Twitter for dummies (2): Lists čili seznamy. K čemu to je dobré a proč vám to pomůže je možná spíš trochu pro pokročilé, ale pokud na Twitteru začínáte,  mohou se vám seznamy (lists) hodně hodit. V Lepší práce se Seznamy (Lists) na Twitteru v Google Chrome? najdete jedno užitečné rozšíření pro Chrome, které hodně se Seznamy pomůže.

Hodit se bude i Jak exportovat Seznamy na Twitteru? a Jak importovat do Seznamů na Twitteru? 

Velmi prakticky je využívání Seznamů popsané v Jak si na Twitteru pročistit newsfeed s pomocí Seznamů

Co vědět k obsahu na Twitteru

Opakovat či neopakovat příspěvky na sociálních sítích? je opravdu zásadní otázka, zejména a právě pro Twitter. Protože odpověď zní .. ANO, opakovat. S tímhle tématem trochu souvisí i Jak je možné, že někdo lajkuje nebo sdílí můj měsíce starý příspěvek? a hlavně Mohu na sociálních sítích opakovat příspěvky tím, že dřívější zveřejnění smažu?

Podstatné k opakování najdete v Udělejte si inventuru obsahu do přehledného seznamu a ten poté používejte pro opakované sdílení. Popis dvou možných mechanismů, jak to doplnit o proces, mechanismus.

Kdy nejlépe vkládat příspěvky na sociální sítě? Klout, Followerwonk a další poradí. Je přesně to co slibuje titulek, tipy na služby, které vám lépe pomohou odhadnout, kdy se vkládají příspěvky.

Kdy nejlépe zveřejňovat příspěvky na sociálních sítích (ale i blozích a webech)? rozvádí předchozí tip, který je více tipy na vhodné software a pomůcky, do podrobnější podoby.

825-2015-05-12 09.05.47

Jedno z velmi podstatných pravidel pro přispívání na sociální sítě je 40:40:20. Více se o tom dočtete v Pro sociální sítě potřebujete obsah, čas na pravidlo 40:40:20.

Kdy začít více zviditelňovat blog, Stránku, web, účet na Twitteru? je takový trochu zásadní tip, protože pokud si ho dobře přečtete, možná neuděláte jednu ze začátečnických chyb.

Od června 2015 Twitter bude přímo spouštět videa, takže možná bude zajímavé se je zkusit rozumně využívat v marketingu. Tady pomůže třeba Jak vytvořit video v YouTube z posloupnosti obrázků či screenshotů.

PROČ NA INTERNETU NEPSAT VELKÝMI PÍSMENY vám vysvětlí jedno z pravidel, které na Internetu platí už desetiletí. A které vás může zbytečně přivést do problémů, pokud ho porušíte.

Jak často přispívat na váš osobní profil na Twitteru, Facebooku (atd)? se sice týká hlavně osobního účtu, ale může to být dost podstatné čtení. A je tam zmínka i o firemních.

Jaká je správná délka příspěvků na Facebooku, Twitteru či blogu? je dost častý dotaz. Odpověď na něj je kupodivu snadná.

Jak často přispívat na firemní sociální sítě? Šest užitečných pravidel najdete sadu užitečných pravidel, které vám pomohou lépe pochopit jak to je s četností přispívání u firemních účtů.

Nepřehánějte to s emotikony u příspěvků na sociálních sítích, zejména na firemních účtech a ač se vám to možná nezdá, je k tomu několik dobrých důvodů.

V tipu Jak stáhnout video z Facebooku, YouTube, Instagramu a dalších webů?  zjistíte,  jak stahovat videa i z jiných online služeb.

Ilustrační fotografie? Jak na ně? Pozor na ty, které používá na Internetu skoro každý, vyhněte se jim. najdete pár užitečných a zásadních poznámek na téma jak pracovat s fotkami z free zdrojů

Pozor na připnutý tweet i příspěvek na Stránce na Facebooku. Ten co zůstává viset na první pozici a příliš snadno se zapomene, že jste tam něco pověsili.

Proč jsou selfie zrcadlově obrácené? Jak se toho zbavit? Taková trochu zajímavost.

Co vám pomůže při správě účtů na Twitteru

Jak si založit pracovní prostředí pro správu účtu na Twitteru? Tenhle tip je hodně důkladný návod jak si vytvořit v počítači pracovní prostředí pro správu účtu. A těch prostředí můžete mít tolik, kolik spravujete účtu.

Buffer oceníte v okamžiku, kdy chcete plánovat věci na sociálních sítích dopředu. A tady dodáme, že právě Buffer považujeme za jeden z nejvíce užitečných nástrojů. V Jak (a pomocí čeho) plánovat příspěvky na sociální sítě se dozvíte všechno o plánování a zveřejňování příspěvků na sociální sítě, včetně dalších aplikací a software k tomu použitelných.

Jak dostat fotku z Instagramu na Twitter aby byla vidět? Přes IFTTT vám může vyřešit velký problém. O kterém možná ještě ani nevíte. V IFTTT a ti další aneb jak automatizovat váš Internet se o službě IFTTT (a pár jejich konkurentech) dozvíte podstatně  víc. Na téma Twitter+IFTT tu ještě je :

TIP: V  Průvodci bezpečným Internetem, který bezpečný být nemůže poradíme jak si pořídit bezpečnější Internet. Jako všechny souhrnné články, i tento se samozřejmě postupně rozrůstá.

Může Twitter smazat můj účet pro neaktivitu? má jasnou odpověď, může. A to po šesti měsících.

A co kdybyste chtěli vy sami promazat obsah svého účtu? Jak na to najdete v Jak na Twitteru smazat všechny mé tweety? Jak mohu hromadně mazat příspěvky?

Nezapomeňte na případné riziko plynoucí z přidělování práv k vašemu účtu pro různorodé aplikace. Více informací najdete v Kontrolujte si jaké aplikace mají práva k vašemu účtu na Twitteru

Jak na Twitter ve Windows 10 vám poradí, že existuje přirozená aplikace, kterou si můžete stáhnout z Microsoft Store, Hodit se může zejména na tabletu.

Jak propojím Facebook a Twitter? A proč to spíše nedělat poradí třeba i v okamžiku, kdy se vám záhadně objevují věci na účtu dvojmo. Nebo odněkud odjinud. A vy si prostě nepamatujete, že jste to propojili.

Kde se ve Twitteru zapíná a vypíná nové řazení příspěvků? Novinka z února 2016, o které teprve uvidím, jak to všechno dopadne. Související je Twitter umožňuje filtrovat oznámení podle slov. Tweety nikoliv, byť je filtruje dle kvality. Tak pozor

Twitter doplnil možnost přidat popisky k obrázkům vám prozradí, že od dubna lze k nahrávaným obrázkům v tweetu přidávat i popisky.

Jaké pomůcky pro péči o zákazníky (customer care) na sociálních sítích? vám poradí v okamžiku, kdy se začnete starat o nějaké firemní účty, kde je trochu větší provoz věcí od zákazníků. Důležitou související věc najdete v Po jak dlouhé době spíš nereagovat na zmínky a dotazy na sociálních sítích? Co s nimi?

Jak změnit název (přezdívku, username) účtu na Twitteru? poradí jak je možné změnit @jméno vašeho účtu. Je to jednoduché, ale má to pár háčků.

Jak předat vlastnictví k účtu na Twitteru je podrobný návod pro předávajícího i přebírajícího.

Twitter a soukromí

Co se ochrany soukromí na Twitteru týče? Mrkněte do 15 kroků, jak nastavit soukromí na Twitteru

Jak zjistit, kdo je správce Stránky na Facebooku, profilu na Twitteru či Instagramu? Jak kontaktovat? Vlastně taky tak trochu souvisí se soukromím

TweetDeck slouží pro vytváření automatizovaných sítí účtů co se vzájemně podporují. Jak se podvádí na Twitteru? Užitečné čtení o falešných líbí, retweetech i tweetech.

Je obsah na Twitteru vidět pokud nemáte účet? Odpověď najdete vDá se na Facebook přistupovat bez účtu? Jak je to s dalšími sociálními sítěmi?

Podívejte se do Jak se podívat na vlastní inzertní profil na Twitteru? Ten co určuje jakou inzerci uvidím? a bude vám trochu více jasno i to, zda na Twitteru půjde cílit inzerce.

Co ještě byste mohli chtít vědět

TIP: Jak komunikovat a působit na sociálních sítích? je poměrně rozsáhlý přehled deseti krok, jak vůbec na sociálních sítích komunikovat a působit. Včetně toho, že obsahuje odkazy na další zásadní tipy. 

Štítky (i hashtagy) jsou dobrá cesta k zprostředkování obsahu i dalším věcem a vy byste je měli umět dobře používat. Netýkají se přímo Twitteru, skvělé fungují na Instagramu, mizerně na Facebooku. Pokud vám není jasné jak se hashtagy dostávají k příspěvkům, tak je jednoduché, prostě se píší přímo v textu příspěvku, ale blíže viz Jak přidám hashtag na Instagram? A vlastně nejenom na Instagram

Proč by konference či akce měla mít hashtag a jak s ním pracovat  vám ukáže jedno praktické využití hashtagů.

Vlastní někdo hashtagy? Mohu používat jaký hashtag chci? Rozhodně nastudovat.

Nezapomeňte, že je dobré něco vědět o tom, jak je to vlastně s autorským právě a fotografiemi, to hledejte v Mohu z Internetu (z Google) vzít fotku a použít ji?. S předchozím tématem souvisí ještě třeba  Jak najdu odkud pochází nějaká fotografie? Jak zjistím kdo je autorem? a Jak je to s autorskými právy pro animovaný GIF?

Když už je řeč o fotkách, tak Služby pro hledání fotografií ve více online zdrojích určitě prostudujte. A hodit se bude Fotit fotky pro web a pro sociální sítě na výšku nebo na šířku?

Nechcete pořizovat drahý Photoshop? V tipu V čem opravovat obrázky a fotky a nekrást kvůli tomu Photoshop? najdete zdarma použitelné alternativy.

Jak snadno vytvářet obrázky pro blog či sociální sítě? najdete mé tři nejvíce používané služby na získání fotek zdarma. A pak také další služby, které vám umožní je využít dál.

Dávat do obrázků v záhlaví na sociálních sítích loga či claimy? Často se vyskytující dilema.

Jak vytvářet world cloud, mraky slovy nemá sice s Twitterem přímo nic společného, ale word cloud vizualizace jsou velmi užitečné z obsahového hlediska.

TIP: Ještě bychom tu měli Instagram pro začátečníky aneb návod pro Instagram,  třeba se vám taky bude hodit.  Nebo možná Všechno co jste chtěli vědět o Pinterestu a báli se zeptat?

V jakých nástrojích vytvářet infografiky a vizualizace si rozhodně nastudujte, infografiky jsou jeden z nejvíce prospěšných nástrojů pro komunikaci. Z podobného soudku jsou Online služby pro tvorbu letáků, bannerů, log, obrázků s citáty a tak vůbec

Nezapomeňte, i příspěvky na sociálních sítích by měly být prosté chyb. Víte, že hodně pomůže, pokud si je přečtete před publikováním nahlas?

Nepostradatelné pomůcky pro Pinterest co se hodí i pro sociální sítě je přesně to co název říká, tedy to že ačkoliv jsou pro Pinterest, najdou užití pro leccos dalšího.

Jaké sdílecí prvky umístit na web? Proč musí být web sociální? je poměrně zásadní čtení, které se týká všech těch To se mi líbí, Tweet, Pin či G+ knoflíků pro vaše webové stránky.

Možná budete potřebovat profilu na Twitteru nějaký ten firemní či osobní blog. Řadu tipů najdete v Kde si mohou založit a psát blog?

Co mám dělat, když se mi nelíbí obsah účtu, který sleduji (na Twitteru, Facebooku, atd)? je poměrné jednoduché, ale občas to lidem dost nepochopitelně nedochází.

TIP: V Co je to hoax? se dozvíte o co jde, najdete tam i příklady, ale také bližší vysvětlení o co u hoaxů jde a čím jsou škodlivé a nebezpečné.

Co/kdo je to grammar nazi? Seznamte se s fenoménem, který sice má kořeny ve světě offline, ale teprve na Internetu se dokázal rozrůst do obludných rozměrů.

Znamená, že jsme fanouškem Stránky, že téma podporuji? Co znamená Líbí a sdílení? Nedělejte tu chybu, že „fanouškovství“ automaticky chápete jako podporu.

Jak z konference posílat foto, video i texty na více sociálních kanálů? Instagram a IFTTT pomohou je velmi praktická ukázka toho jak využít Instagram pro pořizování fotografií, které poté nasdílíte na další sociální sítě.

Jak odpovídat za firmu na sociálních sítích? Neutrální my vs. osoba operátora? vám poradí, jakým způsobem řešit podporu zákazníků. Zejména tu.

Jak pracovat s komentáři fanoušků i nefanoušků na sociálních sítích? na Twitteru platí jen částečně, hlavně proto, že vám nikdo na profil nic psát nemůže a Tweety sice mají odpověď (reply) a citaci (quote tweet), ale celé to funguje méně agresivně, než Facebook.

Jak uvádět sociální sítě v tištěných materiálech? vás zavede do „offline“ světa. A také na pár dalších tipů týkajících se tištěných věcí.

Nejsledovanější účty celebrit na celosvětovém Twitter vás třeba budou inspirovat jak na Twitteru přispívat. Je dobré se podívat na ty, kdo jsou na špičce sledovanosti.

TIP: Chcete se naučit používat Twitter? Je tu Školení: Twitter pro firmy a firemní komunikaci na které můžete jít v Dobrém webu, podívejte se na vyhlášené termíny

Co je to engagement neboli zapojení? A o čem to vlastně vypovídá? poradí ve všech těch variantách engagementu a jak to je vlastně s jejich vypovídací schopností.

Co kdo je to influencer? Co obnáší influencer marketing vám poradí, jak se pro marketing využívají vlivní lidé (zejména) na sociálních sítích.

Může zaměstnavatel nějak mluvit do obsahu mého osobního účtu na sociální síti? Dost podstatná otázka, protože se velmi snadno můžete dostat do konfliktu.

Jak je to na Facebooku (i jinde) s počtem zhlédnutí videa? zjistíte, jak umí být Facebook kreativní v navyšování čísel. Ale hlavně, jak chápat čísla okolo videí.

Jak automaticky retweetovat příspěvky z jiného účtu? Trochu pro pokročilejší využití a pro někoho, kdo už provozuje víc účtů.

TIP: Jak skončit s Facebookem. Návod pro provozovatele weby, firmy a podnikání

Jak na Dark Mode ( na Messengeru, Twitteru, Instagramu a dalších aplikacích? Ale i na iPhone a dalších zařízeních).

Proč nemůžete sociální sítě použít jako prostředek krizové komunikace se týká nejvíc Facebook a Instagramu, ale bohužel pár let i Twitteru

Co jsou to Fleets na Twitteru a jak je používat. Vše o Příbězích/Stories na Twitteru, novince roku 2021.

Další podobné přehledy, pokud hledáte něco z jiné oblasti

Nepotřebujete něco?