@365tipu

TIP#1042: Pozor na připnutý tweet i příspěvek na Stránce na Facebooku. Ten co zůstává viset na první pozici

Twitter, stejně jako Stránka na Facebooku, umožňuje připnout Tweet (příspěvek) na první pozici na profilu. Tradiční funkce co umí být dobrý sluha ale také špatný pán. Je bohužel zcela běžné, že přijdete na profil na Twitteru či Facebooku a na horní pozici vidíte měsíce starý připnutý příspěvek.

Původní připnutí na Stránce na Facebooku mělo sedmi denní omezení, prostě po sedmi dnech se příspěvek odepnul a zmizel. Neznámo kdy se tohle změnilo, takže tam zůstává viset. Na Twitteru nikdy omezení nebylo, prostě jste připnuli a viselo to tam pořád.

Pokud na váš profil přijde potenciální fanoušek a na první pozici uvidí několik měsíců či týdnů starý příspěvek, tak je velmi málo pravděpodobné, že se stane fanouškem – jste pro něj mrtvý, neaktualizovaný, profil. Onoho symbolu připnutí si nevšimne, nějaký nápis „Připnutý tweet“ mu také nic neříká. První příspěvek automaticky považuje za ten nejvíce aktuální.

2018-03-18 11_28_06-Reportér (@Reporter_CZ) _ Twitter.png

V praxi to můžete vidět na obrázku z @Reporter_CZ kde mají sice praktický zvyk (připínat informaci o aktuálně vydaném čísle), ale když se na to díváte třeba týden po připnutí (připínali 12. března), tak je příliš snadné si nevšimnout onoho nevýrazného nápisu „Připnutý tweet“.

2018-03-18 11_36_32-Forbes Slovensko - Home.png

Podobně nešťastné je to na Facebooku, kde rozpoznání „připnutého“ příspěvku znamená nutnost vědět, že ten malý modrý pin něco znamená. Nespoléhejte se na to, že by to snad návštěvníci Stránky věděli. Proto je nešťastné mít 3 týdny připnutý jeden a týž příspěvek jako to má Forbes Slovensko. Přitom tady jde o Stránku, která aktualizuje velmi často.

Pamatujte na to, připnutý tweet či příspěvek na Twitter, Facebookové Stránce, Události či Skupině by tam opravdu neměl zůstávat déle, než pár dní. A když už připínáte, tam by k tomu měl být opravdu nějaký velmi významný důvod.

TIP: Když už je tu řeč o Twitter a Facebooku, tak nezapomeňte na zdejší stovky tipů týkajících se sociálních sítí. Najdete je v ‣ Twitter for dummies‣ Jak používat Facebook pro marketing či v ‣ Návodu pro Instagram

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky