@365tipu

Jak na Google Home? Všechno co je potřeba vědět o Google Assistant, Home a tak

Google Home je hlasově ovládaný systém osobního asistenta v podobě chytrých reproduktorů vhodných pro domácnost i firemní prostředí. Je přímou konkurenci Amazon Echo/Alexa (viz Všechno o Amazon Echo a Alexa) a mimo podoby chytrého reproduktoru se můžete s asistentem setkat ještě v mobilních telefonech/aplikacích.

Na konci února Google oznámil, že se chystá v roce 2018 rozšířit jazykové schopnosti Google Home/Assistant, včetně toho, že zařízení bude možné ovládat více jazyky současné. Čeština sice v přehledu plánovaných jazyků stále není, ale třeba se jednoho dne dočkáme.

x-google-home-mini-1

Koupit Google Home můžete třeba jako Google Home Mini na Alza.cz (tři různé barvy), je v nabídce i v CZC.cz. Bohužel Google v roce 2018 stále znemožňuje kupovat přímo.  Právě s Mini provedením vznikaly následující tipy a triky. Pokud některé ještě nejsou aktivní (není u nich odkaz), tak trpělivost, doplňovány jsou postupně.

Základní věci

Zprovoznění a základní nastavení (1) vám pomůže nějaké to Google Home vybalit, zapnout a zprovoznit.

Jak na Google Home mluvit? (2) zjistíte, jaké to je, když chcete hlasové asistenční software používat.

Ovládací prvky na Google Home a jak resetovat (tovární nastavení) (3) vám vysvětlí, že ač to tak nevypadá, ony ty chytré Home krabičky mají ovládací prvky

Dost podstatné: Co se stane s moji chytrou domácností, pokud vypadne Internet nebo WiFi, co mám doma? Tohle si přečtěte a vyzkoušejte ještě před tím, než to špatně dopadne.

Ještě hůře to ale může dopadnou když vypadne proud, o tom ale viz Jak dopadne vaše chytrá domácnost při a po výpadku proudu?

A to poslední základní a podstatné – Google Home v mobilu je důležité pro nastavování (4). Bez mobilní aplikace se neobejdete.

TIP: Chytrá domácnost (Smart Home) je možná něco, co se vám bude také líbit

Netatmo vs Apple HomeKit, Alexa a Google Home (10) najdete vše okolo chytrého topení od Netatmo.

Co dalšího umí Google Home

Tohle se bude líbit – Připojování chytrých zařízení k Google Home (5). Hlasově totiž můžete ovládat zařízení patřící do vaší (chytré) domácnosti.

Neméně šikovné je Přehrávání hudby na Google Home (6). Kupodivu to totiž ochotně zprostředkuje zdarma dostupné Spotify. A dokonce i to nejmenší Google Home (reproduktor velikost puku) má dost dobrý zvuk.

K výše uvedenému i viz Jak si přes Google Echo pustit vánoční koledy (hudbu) z vlastních MP3

TIP: V Alza.cz můžete kupit Google Home Mini (tři různá barevná provedení – Chalk, Charcoal a Coral Exclusive),  Google Home EU (větší provedení) a Google Home Max (ještě větší více vypadající jako reproduktor, má dvě provedení)

Nějaké ty chytáky a vychytávky

Noční režim / Nevyrušovat (7) budete potřebovat velmi brzy. Tyhle chytré krabičky totiž vůbec nejsou chytré v tom, že nemají v noci svévolně vykřikovat.

Jak napojit Google Home (Alexu, atd) na mobilní data? Pomoc v okamžiku kdy nemáte doma klasický Internet.

POZNÁMKA: Jako všechny podobné speciály, i tento bude postupně růst. Nepravidelně, podle toho jak se objeví nové věci nebo se podaří něco nového vyzkoušet. Můžete pomoci i tím, že se zeptáte na něco co vás zajímá, nebo pošlete tip na něco, v čem vám Google Home/Assistant pomáhá.

x-google-home-mini-barvy.jpg

Další podobné přehledy, pokud hledáte něco z jiné oblasti

Nepotřebujete něco?