Jak na Google Home? Přehrávání hudby na Google Home (6)

Dobré na Google Home je, že jde připojit Spotify a co navíc, používat i v neplacené podobě. Abyste ale mohli Google Home hlasem požádat o hraní hudby, „OK, Google, Play Music“, tak musíte nastavit výchozího poskytovatele pro hudbu – přepněte si mobil na English (USA například). Nebudete mít problém vybrat Spotify jako výchozího poskytovatele. Pokud telefon necháte nastavený v češtině, nic nepůjde vybrat. Po zvolení můžete telefon vrátit zpět na češtinu.

2018-03-16 09.29.26.pngVedle Spotify je možné připojit i Google Music, ale tam je potřeba placenou podobu. Tahle služba užití zdarma nepodporuje (s jednou výjimkou, viz Jak si přes Google Echo pustit vánoční koledy (hudbu) z vlastních MP3)

Google Home se ale chová ještě jako Chrome Cast zařízení, takže z Spotify aplikace na mobilním telefonu (ale v zásadě z jakéhokoliv přehrávače) tam můžete pouštět cokoliv.  Zbývá ještě klasická obdobná možnost přes bluetooth, protože tady je Google Home prostě reproduktor připojitelný právě přes Bluetooth.

Mimo základního „OK, Google, Play Music“ můžete i upřesňovat. Třeba „Ok, Google, Play Music from NÁZEV„. Což samozřejmě není jediné, takže je dobré si to nastudovat, k hudbě třeba v Listen to music on Goohle Home

TIP: Další tipy a triky týkající se Google Home najdete v Jak na Google Home? Všechno co je potřeba vědět o Google Assistant, Home a tak