Jak si přes Google Home pustit vánoční koledy (hudbu) z vlastních MP3

Vánoce za dveřmi, čas na obvyklé „z čeho si letos pustíme koledy“? Letité CD s koledami je někde dobře ztracené, takže i obvyklé strkání do Xboxu (vlastně jediná věc co v domácnosti zbyla co umí přehrávat CD) už nepřipadá v úvahu. Šlo by pochopitelně vypálit nové, MP3 s českými koledami pořád leží někde na NAS. Ale proč něco takového dělat, když máme ty chytré asistenty.

2018-12-23 15.15.21.pngS Google Home/Assistent je to překvapivě jednoduché – můžete si jako výchozí přehrávač hudby dát Google Play (není nutné si platit). Tohle uděláte v mobilní aplikaci v Settings -> Music (nezapomeňte přepnout na angličtinu, pokud necháte telefon v češtině, nepůjde to přidat.

Pak si do Chrome nainstalujte Google Play Music pro Chrome a použijte Chrome pro nahrání alba s koledami do vašeho Google Play (samozřejmě si ohlídejte aby Google Echo i Google Play mělo stejný účet, pokud čirou náhodou máte účtů víc).

Protože si ale Google Play neplatíte, tak na Echo nepůjde vyvolat přehrání alba – stačí ale celé album vložit do Playlistu (můžete tam dát jedno či více alb) a pak už stačí „OK Google Play“ s jménem vašeho Alba – volte něco anglicky a čemu bude dobře rozumět. „Koledy“ prostě fungovat nebudou, ale „Winter“ funguje víc než dobře.

Stejný postup můžete použít na cokoliv dalšího co si případně přes Google Home chtít pouštět.

TIP: V Jak na Google Home? najdete další tipy a triky týkající se Google Home (Google Assistenta). Řeší se tam i Přehrávání hudby na Google Home (6).