@365tipu

Všechno o Amazon Echo a Alexa

Amazon Echo je „chytrý reproduktor“. Existuje v několika provedeních lišících se velikostí i funkčnosti. Existuje i v podobě s displejem. Uvnitř se skrývá Alexa, asistent s řadou zajímavých možnosti ovládaný hlasem. Česky sice neumí, ale s angličtinou (či němčinou) si můžete užívat co (vaše) hrdlo ráčí.

Obsáhlá série tipů a triků vám poradí prakticky se vším co se Echo a Alexy týká. Včetně řady praktických zkušenosti, které jsou dány reálným dlouhodobým používáním.

Pořídíte-li si Echo, začněte v Jak nastavit a zprovoznit Amazon Echo (a Alexu)?. Vhodné dodat je, že od konce roku 2017 si konečně Echo můžete koupit v Německém Amazonu bez omezení.

Pokračujte do Tipy a triky pro Amazon Echo (Alexu), díl první (oslovení, profily, kalkulačka, rutiny). Jak název napovídá, tady se naučíte základní hlasové ovládání a s tím související věci.

Díl druhý  pojednává o věcech jako je soukromí, IoT, hudba a rádia, audioknihy. Pod IoT je schovaná základní informace o chytré domácnosti, ale tady se spíš podívejte ne pozdější tipy věnující se konkrétním zařízením.

Tipy a triky pro Amazon Echo (Alexu), díl třetí (Skills, zprávy a telefonování, reset/restart, světelný kruh) je užitečný informace o Skills/Schopnostech, tedy cestě jak vlastně do Echo přidávat „aplikace“.

Čtvrtý díl tipů a triků pro Amazon Echo hovoří o funkcích jako je (budík, úkolník, kalendář přidává příklady povelů a dozvíte se jak probíhá aktualizace firmware.

Dost podstatný je Díl pátý (věci, které v Česku prostě mít nemůžete). Echo i Alexa mají totiž různá omezení podle toho, ve které zemi je zařízení používáno. Některá z těch omezení jsou extrémně hloupá.

Tipy a triky pro Amazon Echo (Alexu), díl šestý (rozdíly mezi Echo Dot, Echo, Echo Plus a dalšími) by vlastně mohl být hned někde na začátku, ale takhle ten seriál prostě vznikla. Tady zjistíte, co si případně koupit.

825-330-amazon-echo-lie

Tipy a triky pro Amazon Echo (Alexu), díl sedmý (Co dělat když věci nefungují jak mají a jak Alexu umlčet) vám poradí jak připojit Echo zpět na WiFi a jak mít v noci klid.

Jak naučit Alexu zjednodušené povely, zkratky? A co jsou to (Smart Home) Routines? Díly co vás naučí jak nejenom zkracovat zbytečně dlouhé povely, ale jak vytvářet posloupnosti povelů.

Nové v prosinci 2018 je Jak na více zařízení v domácnosti? Praktické postřehy o tom jak mít doma více repráčků od Amazonu.

Dost podstatné: Co se stane s moji chytrou domácností, pokud vypadne Internet nebo WiFi, co mám doma? Tohle si přečtěte a vyzkoušejte ještě před tím, než to špatně dopadne.

Ještě hůře to ale může dopadnou když vypadne proud, o tom ale viz Jak dopadne vaše chytrá domácnost při a po výpadku proudu?

Jak napojit Google Home (Alexu, atd) na mobilní data? Pomoc v okamžiku kdy nemáte doma klasický Internet.

TIP: Chytrá domácnost (Smart Home) je souhrn všech tipů týkající se „Smart Home“.

V červnu 2021 zapne kompletně Amazon Sidewalk, prozatím tedy pouze USA. V Co je to Amazon Sidewalk Network a jak to můžete vypnout zjistíte o co jde.

Konkrétní případy využití (zejména pro chytrou domácnost)

Jak si pořídit a používat chytrou zásuvku: Příklad s TP-Link HS100 a Alexa Echo pomůže, pokud plánujete pořídit domů chytré (dálkově ovládané) zásuvky.

Jak je to s chytrými žárovkami. Jak fungují, co můžete čekat se naučíte základy okolo chytrých žárovek. Pokračování, s konkrétním příkladem, najdete v Jak funguje chytrá žárovka od Xiaomi. Včetně Alexa, Google Home a IFTTT

Alexa umí ovládat i chytré vysavače od iRobot, viz Jak funguje chytrý vysavač od Roomby?

Netatmo vs Apple HomeKit, Alexa a Google Home (10) najdete vše okolo chytrého topení od Netatmo.

Další podobné přehledy, pokud hledáte něco z jiné oblasti

Nepotřebujete něco?