Fitness, sport trackery, pohyb, životní styl

Nelekejte se. @365tipu se nechystá začít řešit otázku pohybu, zdraví, životního stylu či fitness jinak než z technologického a uživatelského hlediska. Prostě zde budete moci zjistit jak si měřit pohyb, jízdu na kole, běh. Sledovat spánek (sic) a tak vůbec. Souvisí to s chytrými hodinkami, nositelnou elektronikou, sport trackery, sportovními náramky. Ale také s trhem v poměrně zásadních hodnotách.

Nenajdete zde radu jak běhat, kolik běhat ani jak nejlépe cvičit, či se jinak pohybovat. A už vůbec ne co jíst a pít, to necháme jiným. Najdete zde tipy na aplikace pro mobilní telefony,  možnosti propojení a automatizace, klady a zápory. Stejně tak tipy na nositelnou elektroniku pomocí které si můžete sledovat své snahy.  Některé spíše netechnické recenze (tedy spíše nepočítačové a neelektronické) se objeví na http://www.pooh.cz v rubrice Bike, a zde se objeví pouze odkaz.

Nositelná elektronika

Může fitness náramek, chytré hodinky či sporttester měřit jak spíte? a jak asi správně tušíte, bude v tom nějaký zádrhel. Kterým se ale nenechejte odradit, tohle může být užitečné.

Menší univerzální tipy pro využití fitness/sport trackerů či chytrých hodinek obsahují různorodé maličkost. Nutno dodat, že některé velmi užitečné. Ale ne tak rozsáhlé, aby to bylo na samostatné tipy.

Jaký je fitness náramek Xiaomi Mi Band 2? TIP co je dost dlouhá recenze. Tahle malá nositelná elektronika je skvělá. Za fantastickou cenu nabízí hodně legrace a pokud chcete začít s pohybem/sledováním kolik toho ujdete, tak tohle rozhodně doporučím.

Jak sledovat vlastní výkony

Jak na Google mapách změřit vzdálenost? Včetně délky trasy běhu či jízdy na kole? spíše pomůže když chcete získat přehled o nějaké cestě, než se na ni vydáte.

Jak pomocí mobilního telefonu sledovat jak běháte, chodíte či jezdíte na kole ukáže ten základní způsob jak k pohybu přidat něco navíc. Bez nutnosti pořizovat si něco víc, než už máte.

Vybavení na kolo

Vyzkoušeno: Držák BikeConsole. Závěr? Nepoužitelné, bohužel aneb tohle vypadá na delší hledání. Byť primárně prozatím vyřešeno tím co je popsáno v následující mini recenzi. (Pooh.cz)

Kam dát mobilní telefon když vyrážíte na kolo? Doporučím Belkin Fitness Belt Armband a nutno dodat, že tohle se hodí nejenom na kolo, ale také pro běhání. (Pooh.cz)

Jak vysušit mobil? Co s mobilem či tabletem, do kterého se dostala voda? Asi nebudete mít radost, ale velmi obtížně a málokdy úspěšně. Tomuhle spíš předcházejte, na cestování s mobilem to chce mít odpovídající obal.

E-kola, e-bike

Kolo, na kterém můžete méně šlapat. Nebo dojet dál než normálně. Nebo obojí. jsou takové základy o tom co jsou to e-kola/e-bike. Napsané pro www.helloworld.cz. A postavené na mém oblíbeném obchodě www.ekolo.cz. (helloworld.cz)

POZNÁMKA: Pokud se divíte proč je to tolik zaměřené k ježdění na kole, tak proto, že to je jediný pohyb, který se tu provozuje :) Tedy vedle chůze. Něco jako běh a další věci nějak nepřipadají v úvahu.

Další podobné přehledy, pokud hledáte něco z jiné oblasti

TIP: Lehce související je zdejší ‣ GTD aneb jak prorazit prokrastinaci. Tak se vůbec nebojte prostudovat i tamní tipy

Založeno [03.07.17 08:00] | Poslední změna [18.07.17 20:24]