Fitness, sport trackery, pohyb, životní styl

Nelekejte se. @365tipu se nechystá začít řešit otázku pohybu, zdraví, životního stylu či fitness jinak než z technologického a uživatelského hlediska. Prostě zde budete moci zjistit jak si měřit pohyb, jízdu na kole, běh. Sledovat spánek (sic) a tak vůbec. Souvisí to s chytrými hodinkami, nositelnou elektronikou, sport trackery, sportovními náramky. Ale také s trhem v poměrně zásadních hodnotách.

Nenajdete zde radu jak běhat, kolik běhat ani jak nejlépe cvičit, či se jinak pohybovat. A už vůbec ne co jíst a pít, to necháme jiným. Najdete zde tipy na aplikace pro mobilní telefony,  možnosti propojení a automatizace, klady a zápory. Stejně tak tipy na nositelnou elektroniku pomocí které si můžete sledovat své snahy.  Některé spíše netechnické recenze (tedy spíše nepočítačové a neelektronické) se objeví na http://www.pooh.cz v rubrice Bike, a zde se objeví pouze odkaz.

Nositelná elektronika

Může fitness náramek, chytré hodinky či sporttester měřit jak spíte? a jak asi správně tušíte, bude v tom nějaký zádrhel. Kterým se ale nenechejte odradit, tohle může být užitečné.

Jak fitness/sport trackery měří vystoupaná patra? aneb další z metrik/veličin, které vám budou chytrá udělátka počítat.

Jak dokáží chytré hodiny či sport/fitness tracker změřit spotřebu kalorií?  Delší čtení, včetně příkladů jak to funguje či nefunguje. Dost důležité, pokud na kalorické spotřebě chcete něco stavět.

Sport tracker/chytré hodinky s GPS nebo bez GPS? Poměrně podstatná otázka, je čas vysvětit pro a proti.

Menší univerzální tipy pro využití fitness/sport trackerů či chytrých hodinek obsahují různorodé maličkost. Nutno dodat, že některé velmi užitečné. Ale ne tak rozsáhlé, aby to bylo na samostatné tipy.

A trochu k tomu patří ještě dost podstatný tip : Proč je Bluetooth tak nespolehlivé? Včetně Co je to Bluetooth LE, BLE, Bluetooth Low Energy, Bluetooth Smart, Bluetooth 5)?

800-garmin-vivoactive-hr

Co to znamená IP67? A je rozdíl mezi vodotěsností a voděodolností? Je bezpečné si náramky či chytré hodinky brát do sprchy?

Recenze a zkušenosti s konkrétními zařízeními

Jaký je fitness náramek Xiaomi Mi Band 2? TIP co je dost dlouhá recenze. Tahle malá nositelná elektronika je skvělá. Za fantastickou cenu nabízí hodně legrace a pokud chcete začít s pohybem/sledováním kolik toho ujdete, tak tohle rozhodně doporučím. Hodnocení: 5/5.

Xiaomi Huami Amazfit Pace Watch aneb chytré hodinky a sport tracker od Xiaomi jsou asi (v listopadu 2017) nejlevnější chytré hodinky a sporttracker s GPS v jednom. Hodnoceni 4/5

Jaký je sportracker/chytré hodinky Fitbit Surge? Perfektně držící Bluetooth, bezproblémově fungující chytré hodinky i sledování pohybových aktivit. Chybí jenom něco jako obchod s aplikacemi, pokročilé možnosti přizpůsobení a větší otevřenost (se Stravou propojení bez problém). Hodnocení: 4/5

Jaký je náramek Fitbit Charge 2?  vám ukáže, jaký je novější sportovní náramek od Fitbitu. Umí v zásadě totéž co Surge, ale nemá vlastní GPS. Hodnocení: 4/5

Jaký je sporttracker/chytré hodinky Garmin vívoactive optic (HR)? Třetí dlouhodobě testovaný kousek má nejenom plné hodnocení, ale bude patřit k něčemu, co budu (rád a dlouho) používat. Hodnocení: 5/5

Jak sledovat vlastní výkony

Jak na Google mapách změřit vzdálenost? Včetně délky trasy běhu či jízdy na kole? spíše pomůže když chcete získat přehled o nějaké cestě, než se na ni vydáte.

Jak pomocí mobilního telefonu sledovat jak běháte, chodíte či jezdíte na kole ukáže ten základní způsob jak k pohybu přidat něco navíc. Bez nutnosti pořizovat si něco víc, než už máte.

Praktické tipy, triky a postřehy pro užívání fitness aplikace Strava se týká jedné z (aktuálně) nejlepší a nejotevřenější aplikací pro sportování.

Proč sport/fitness trackery a aplikace tak podivně měří vystoupanou výšku? vám vysvětli, proč dvě stejné aktivity nemusí mít stejná čísla. A dvě různá zařízení už vůbec ne.

Vybavení na kolo

Vyzkoušeno: Držák BikeConsole. Závěr? Nepoužitelné, bohužel aneb tohle vypadá na delší hledání. Byť primárně prozatím vyřešeno tím co je popsáno v následující mini recenzi. (Pooh.cz)

Kam dát mobilní telefon když vyrážíte na kolo? Doporučím Belkin Fitness Belt Armband a nutno dodat, že tohle se hodí nejenom na kolo, ale také pro běhání. (Pooh.cz)

Jak vysušit mobil? Co s mobilem či tabletem, do kterého se dostala voda? Asi nebudete mít radost, ale velmi obtížně a málokdy úspěšně. Tomuhle spíš předcházejte, na cestování s mobilem to chce mít odpovídající obal.

E-kola, e-bike

AGOGS GUST v detailním testu. Elektrokolo na silnice i do lesa.  Recenze elektrokola po prvních pár stovkách kilometrů. A také poměrně dost srovnávání s klasickým kolem a praktickými postřehy.

Kolo, na kterém můžete méně šlapat. Nebo dojet dál než normálně. Nebo obojí. jsou takové základy o tom co jsou to e-kola/e-bike. Napsané pro www.helloworld.cz. A postavené na mém oblíbeném obchodě www.ekolo.cz. (helloworld.cz)

Nové cestovní elektrokolo Agogs Gust od ekolo.cz uvedené na český trh na konci srpna 2017. Jedním z patronů je i ten kdo provozuje a píše @365tipu

POZNÁMKA: Pokud se divíte proč je to tolik zaměřené k ježdění na kole, tak proto, že to je jediný pohyb, který se tu provozuje :) Tedy vedle chůze. Něco jako běh a další věci nějak nepřipadají v úvahu.

Další podobné přehledy, pokud hledáte něco z jiné oblasti

TIP: Lehce související je zdejší ‣ GTD aneb jak prorazit prokrastinaci. Tak se vůbec nebojte prostudovat i tamní tipy

Založeno [03.07.17 08:00] | Poslední změna [18.07.17 20:24]

Reklamy