Průvodce soukromím na Facebooku

Než se @365tipů pokusí poradit co všechno byste měli vědět o soukromí a bezpečnosti na Facebooku, tak jedno nejpodstatnější upozornění. Na Internetu nemůžete, za normálních okolností, mít soukromí. Na Facebooku už vůbec ne. Jediné jak byste toho mohli jakž takž docílit je tím, že byste si tam sice založili profil, ale velmi pečlivě hlídali aby tam nic nebylo, aby tam nic nedávali o vás vaši přátelé, známí i neznámí lidé. A aby vás Facebook nemohl šmírovat napříč celým Internetem. Ostatně, viz Mohou zaměstnanci Facebooku (Instagramu, Twitteru, Google) vidět obsah mého soukromého účtu?

TIP: Kde a jak založit účet zjistíte v Jak se přihlásit na Facebook? Kde najdu přihlášení (login) na Facebook? Kde si založit účet?

Než se začtete do dalších tipů, tak jedna vysvětlivka. @365tipů roste rychlostí jednoho tipu denně. Tahle Stránka se snaží a bude snažit udržovat na jednom místě tipy, které se tématicky týkají právě toho, co má uvedeno v titulku. Mimo to samozřejmě ještě můžete zkusit využít štítků Bezpečnost a Soukromí. Najdete tam ještě nějaké další tipy, které se netýkají čistě Facebooku, ale obecně počítačů a Internetu.

Začněte třeba v Jak nastavit soukromí na Facebooku? 22 kroků, které soukromí stejně nezajistí. Je to v září 2018 vytvořený aktuální přehled všech věcí, které na Facebooku ovlivňují soukromí (a které můžete ovlivnit vy).

Nejzákladnější princip? Ten je vhodné říci rovnou: Co  neví, to nepoví. Tohle pravidlo vám pomůže lépe používat Facebook. Viz o tom, s detailnějším vysvětlení, najdete v Nechcete o sobě Facebooku nic říkat? Neříkejte. A plati to i pro další sociální sítě a jeden konkrétní příklad viz Mám si na Facebooku nastavovat „rodinný stav“? Vyplnit děti? Manžele, manželku?

A pokud vás snad nezajímá jenom Facebook, tak bychom tu měli Průvodce bezpečným Internetem, který bezpečný být nemůže

Od kolika let je Instagram? A samozřejmě Facebook, Twitter, Google, YouTube a další?  Nečekejte nic jednoduchého, každá online služba s tímhle zachází trochu jinak.

TIP: Dobré vědět – Má Facebook nějakého správce? Jak kontaktovat Facebook? Pro firmy a podnikání je tu jeden zásadní tip Jak skončit s Facebookem. Návod pro provozovatele weby, firmy a podnikání

851-sxc-hu-1153871_61229211

Soukromí, vše podstatné o tom jak ho chránit

To důležité na začátek: Jak zjistím kdo si prohlížel můj profil na Facebooku? je otázka s jasnou odpovědí. SPOLEHLIVĚ a BEZPEČNŠ NIJAK, Vysvětlení ale najdete v podrobnější podobě uvnitř.

S tím předchozím souvisí vlastně i Dá se na Facebook přistupovat bez účtu? Jak je to s dalšími sociálními sítěmi? Protože váš profil a obsah na něm (veřejný obsah) mohou lidé okukovat aniž by měli na Facebooku účet.

Možná se chcete vlezlosti Facebooku bránit? Je to složitější, ale jde to. Čtěte v Facebook vás šmíruje, všude kde to jde. Jak se zbavit šmírování Facebookem?

Neméně zajímavá je další častá otázka: Jak zjistit s kým si píše na Facebooku (Twitteru, chatu, mobilu, atd)? Ať už chcete šmírovat ze žárlivosti, nebo potřebujete ohlídat své nezbedné děti. Podobně vás může zajímat Jak zjistím kdo mě odstranil z přátel na Facebooku. Tady ale doporučíme, nechte to být a neřešte to. Navíc, zkoušet to řešit může být poměrně dost rizikové.

Do poslední vůle přidejte přístupy k účtům na Internetu a ať si o tom myslíte co chcete, je to vážně míněná rada. Detailněji v Co se na Facebooku stane s účty zemřelých lidí? Co dělat když zemře někdo blízký?

Stáhněte si data z Facebooku. Skoro všechna vám poradí jak získat to, co jste na Facebooku uložili. Má to omezení a nepomůže to v případě Stránek ani Skupin. Jen osobních profilů.

TIP: Pokud vás zajímá jak na Facebooku řešit marketing, tak i na tohle máme kupu tipů. Stejně tak pokud si nevíte rady s Twitterem.

Občas můžete potřebovat na chvíli z Facebooku zmizet, tady poradí Jak deaktivovat účet na Facebooku? ale poradíme i v případě ještě podstatnější, tedy Jak smazat účet z Facebooku? Než se ale rozhodnete účet mazat, přečtěte si Pomůže smazat účet na Facebooku, aby mě Facebook přestal šmírovat?

K předchozímu ještě viz Jak vymazat Facebook a začít znovu s prázdným účtem? To kdybyste chtěli „začít znovu“.

Měl bych online účty, které jsem přestal používat, smazat? vám možná připadá jako zbytečná otázka, ale pozor, není tomu tak.

Propojování sociálních sítí dnes klade nebývalé nároky na to, abyste si vše správně nastavili. Pomůže Nastavte si Instagram aby sdílel fotky na Facebook jako (ne)veřejné. A nejenom Instagram

Nezapomeňte na aplikace, které mohou být nejenom velmi vlezlé, ale také s časem více a více riziko. Nikdy nevíte, komu se nakonec dostanou do rukou. Čas od času je dobré promazat aplikace, kterým jste dali přístup a především udělat to, co popisuje Jak zamezit zneužití mých údajů z Facebooku aplikacemi třetích stran

V Jak zrušit Instagram na mobilu? A vlastně i Facebook a další sociální sítě? je řeč i o tom jak odstranit Facebook z mobilu.

Jak omezit přístup vyhledávačů k mému profilu na Facebooku? zjistíte jak vypnout indexaci vašeho profilu ve vyhledávačích.

Podstatné je i Jak omezit, aby mě na Facebooku šlo najít podle telefonu či e-mailu? a Je bezpečné dávat telefonní číslo Facebooku? K čemu se využívá na Internetu telefonní číslo?

Jak zjistím představu Facebooku o mých zájmech. Jak nastavit cílení reklamy na Facebooku? poradí nejenom jak si nastavit aby na vás Facebook cílil reklamou vhodnou, ale také jak nastavit to, aby vás nezneužíval v reklamě (ale o tom byla řeč už v předchozím tipu).

Co je to Facebook Dark Ad? Dokáže tajemná psychografika ovlivnit volby? je poučné čtení o tom, jak silné by mohlo být využití velmi přesně cílené reklamy. Za předpokladu, že by Facebook (či někdo jiný) opravdu věděl co/kdo jste.

Změny jmen a názvů?  Změna názvu skupiny má vlastní tip, stejně jako přejmenování Stránky a pro osobní účty se bude hodit  Jak na Facebooku změnit jméno? Kde si přidat rodné příjmení?Mohu na Facebooku použít nepravé (falešné) jméno? a Jak Facebook (a další podobné služby) přijdou na to, že nepoužívám vlastní jméno?

TIP: Ještě bychom tu měli Instagram pro začátečníky aneb návod pro Instagram,  třeba se vám taky bude hodit. Nebo možná Všechno co jste chtěli vědět o Pinterestu a báli se zeptat?

Jak znemožnit zneužívání označování (tagging) ve fotografiích na Facebooku poradí i v tom, jak zamezit tomu, aby mi přátelé vkládali příspěvky na můj profil. V Jak funguje označování na Facebooku? Kdo může označovat koho a co? zjistíte, jak to celé funguje.

Kdo vidí na Facebooku moje komentáře? Tohle má jednoduchou odpověď, ale tip samotný obsahuje víc užitečných věcí okolo téhle zapeklitosti.

Sociální přihlašování? K čemu je to dobré. A na co si dát pozor se dozvíte vše důležité o tom, jak funguje sociální přihlašování, jak ho používat a na co si dát pozor.

Jak skrýt seznam přátel na Facebooku před dalšími lidmi byste si přečíst měli. Proč? Protože výchozí nastavení je, že tohle vše jsou volně veřejně dostupné informace. A to  nechcete. A pokud si myslíte, že skrýt seznam přátel je zbytečné, tak mrkněte do Co dělat, když někdo vytvořil kopii mého profilu a oslovuje moje přátele na Facebooku? a Jak se ve Facebooku zbavit záplavy žádosti o přátelství od fake účtů

Jak zjistím heslo na Facebook? Co dělat když jsem zapomněl heslo na Facebook? je delší povídání o tom, že „od Facebooku“ nikdo vaše heslo získat nemůže (ani vy nemůžete získat cizí), protože tam prostě vaše heslo nevědí. Ale také o tom co dělat, když heslo zapomenete nebo vám někdo hackne účet na Facebooku.

Co udělat, když se někomu podařilo získat moje heslo do nějaké online služby? je trochu delší, ale zato dost důkladné. A určitě se vám k tomu bude ještě hodit povídání o tom jak vůbec zacházet s hesly na Internetu a Jak správně zacházet s kontrolními otázkami u online služeb?

Jak ověřím, jestli můj e-mail a heslo není v nějakém úniku hesel? se dozvíte o službě, která umožňuje prohledat známé masivní úniky hesel. Zjistíte tak, zda právě to vaše heslo nebylo kompromitováno.

TIP: Jak často si mám měnit heslo? Kdy je nutné si heslo změnit a kdy je lepší to nedělat vám vysvětlí vše podstatné o změnách hesla. 

A čistě pro Facebook? Co udělat, pokud mi někdo hacknul Facebook? Co dělat, když na mém účtu jsou divné příspěvky? A věřte, když se vám to stane, čeká vás dost práce. Nezapomeňte si přečíst i Co je to phishing a proč tomu říkáme rhybaření?

Přišla vám SMS či e-mail s kódem pro vytvoření účtu na Facebooku? se můžete podívat, jak to vypadá když se někdo snaží založit účet s vašim telefonem

Užitečné k předchozímu je Jak vám může někdo ukrást Stránku na Facebooku? A jak tomu zabránit? mající pokračování v Jak se pokusit získat zpět ukradenou Stránku na Facebooku

Co to znamená, že mi mailem přišlo „get back on Facebook with one click“? zjistíte, že vám někdo může zkoušet hackovat účet. A že je nutné to řešit ještě předtím, než se to stane.

Víte jak poznáte, že nějaký účet na Facebooku je falešný? Dost často podle toho, že používá ukradenou fotku. Pro tenhle případ viz  Jak najdu odkud pochází nějaká fotografie? Jak zjistím kdo je autorem? K falešným účtům se vám bude hodit Jak nahlásit falešné jméno či účet na Facebooku? A proč to dělat či nedělat?

Pozor na tuhle zapeklitost: Jak mohu změnit vzhled svého Facebooku? A co se stane, když se o to pokusím?

Jaký je rozdíl mezi skrytím, ukončením sledování, ukončením přátelstvím a blokováním na Facebooku je trochu zapeklité, těžko vysvětlitelné a Facebook dovedené k dokonalé zmatečnosti. A hodit se bude i Jak odstranit zablokování někoho na Facebooku?  a Jak na Facebooku zabránit někomu aby mě sledoval? Poněkud opačný směr je popsaný v Jak zjistím kdo mě blokuje na Facebooku (Twitteru, Instagramu)?

TIP: Jak se podívám na Twitter (Facebook) někoho, kdo mě zablokoval vám poradí, jak užitečný může být anonymní režim prohlížeče. A jak vidět obsah účtu, který vás zablokoval. Samozřejmě, obejít případné nastavení soukromí příspěvků to nedovolí.

K čemu jsou na Facebooku Seznamy/Lists pomůže tam, kde si chcete lépe organizovat příspěvky co čtete od přátel a Stránek. Ale také pokud chcete vlastní příspěvky lépe „cílit“ (tedy lépe řečeno „omezovat“ jejich viditelnost). Praktický příklad jednoho užitečného seznamu najdete v K čemu je dobrý seznam Omezeno/Restricted na Facebooku?

Jak poznat že mi na Facebook píše pravá osoba? A nejenom na Facebooku je docela dost podstatné, ačkoliv vám to v tuto chvíli možná nemusí až tak připadat.

Neméně podstatné a ukazující na to jaká nebezpečí číhají na děti? Kyberšikana, kybergrooming, co tohle znamená, obnáší a co s tím. A rozhodně nepodceňovat. Pokračovat můžete do Co je to sexting a  Co je to stalker, stalking, cyberstalking, kyberstalking? a Jak se bránit kyberstalkigu (a stalkingu vůbec)?

Co je to krádež identity (identity theft)? trochu souvisí s předchozím tématem a jde také o velmi závažné věci. A související a podstatně pokročilejší je ak bezpečné je poslat pro ověření někomu kopii občanky či jiného obdobného dokladu? 

Co je to sociální inženýrství? Jeden z nejúčinnějších nástrojů hackerů. Ale také bohužel podvodníků, zlodějů a vůbec kyberšmejdů.

Co jsou cookies a k čemu se používají? Asi by bylo možné řici, že tohle je pro začátečníky, ale možná to nebude tak uplně pravda. Je dobré vědět co jsou cookies (sušenky), ale také jak fungují a co s nimi.

Co je to geolokace? A proč na něco takového myslet vám ukáže na věci, které možná ani nevíte, že v telefonu máte.

Jak na Facebooku smazat zprávy? bohužel moc potěšující radu nenabídne. Facebook prostě je toho názoru, že zprávy mazat jednoduše nesmí být možné.

Jak se podívat na záznam všeho, co jste na Facebooku dělali? Activity log neboli Záznamy o aktivitách se může hodit, když  třeba nevíte, která aplikace vám dělá na profilu problémy. Ale třeba i pro dohledání, kdy jste co napsali a tak podobně.

Jsou zprávy na Facebooku (Messengeru) skutečně soukromé a v bezpečí? Dost podstatná otázka, na kterou byste měli vědět odpověď, než do chatovacích aplikací svěříte něco, co tam nepatří.

Jak zrušit účet na Facebooku a ponechat si pouze Messenger? Jde to? zjistíte, že Messenger jde použít i bez účtu na Facebooku. Další Užitečné informace najdete v Zrušili jste si Facebook (Instagram, WhatsApp) ? Čím ho nahradit?

Může zaměstnavatel nějak mluvit do obsahu mého osobního účtu na sociální síti? Dost podstatná otázka, protože se velmi snadno můžete dostat do konfliktu.

Mohu zveřejňovat informace z cizího osobního účtu na sociálních sítích? je poučné i z toho pohledu, že lidé co si pustíte do profilu mohou cokoliv vynášet. Neměli by, ale mohou.

Vaše sociální sítě nepatří na firemní počítače ani mobilní zařízení, to je vám snad jasné. Nepatří tam ale řada dalších věcí, viz Co nikdy nedělat na pracovním počítači, telefonu či tabletu. Opravdu nikdy.

Pozor na běhání a ježdění na kole: Jak nastavit soukromí ve fitness aplikaci nebo u fitness hodinek či náramků? V Jak nastavit soukromí ve Stravě najdete konkrétní návod přímo pro jednu z nejvíce populárních aplikací.

TIP: V Je pro firmu bezpečné používat Facebook Workplace? Je Facebook bezpečný pro firemní komunikaci? najdete dostatek důvodů proč cokoliv od Facebooku dovnitř firmy v žádném případě

Fotografie a videa

Je bezpečné Facebooku či jiné sociální síti svěřovat hanbaté fotky? To si pište, že není. Ale asi je to dost marné, protože lidé moc nepřemýšlí když tam nahrávají všechno co je napadne. A hodně hodně související s tímto je téma Je bezpečné dávat na Facebook fotografie mých dětí? Na co bych měl/měla myslet?

Související a důležité je i Mohu někoho (třeba kamaráda či kamarádku) vyfotit a dát fotku na sociální sítě?

Jak na Facebooku najdu fotky, na které někdo konkrétní dal Líbí? Co je to Graph Search?  Tohle asi ani netušíte, jak dokonalý šmírovací nástroj dokáže Facebook být

Co je to Revenge Porn? Někdy též označovaném porno pomsta se dozvíte vlastně něco jako pokračování předchozího tipu o kyberšikaně a dalších kyberproblémech.

Otázka ochrany vašeho soukromí se dnes týká hodně fotografií, proto byste si měli přečíst Jak je možné, že někdo vezme mojí fotku z Facebooku/Internetu/… a použije ji?

Přivlastňuje si Facebook práva k mým fotografiím? Jak to vlastně je? Tohle vám pomůže pochopit, jak je to vlastně s autorským právem a Facebookem.

Může Facebook využít moji fotografii a jméno v reklamě? Je jasné že nejenom může, ale bude dělat. Dokud mu v tom případně nezamezíte.  Má to ale nějaká ta „ale“, takže si to pořádně přečtěte.

Stejně tak si přečtěte Jak zjistit, kdo na Facebook nahrává mé kontaktní údaje pro inzertní účely? Je to o využití vašeho e-mailu a telefonu v reklamě. Bránit se tomu vlastně skoro nelze.

Při zveřejňování screenshotu pamatujte na možné nebezpečí plynoucí z toho, že v nich necháte věci co tam nepatří. Viz  Pozor na screenshoty (snímky obrazovky), které vkládáte na sociální sítě a weby

Kontakty, e-maily

Linkedin, Facebooku, nikomu nedávejte heslo ke své poštovní schránce je jedna velmi cenná rada, kterou bohužel většina lidí podceňuje, případně se o ní dozví až příliš pozdě.

S předchozím dost souvisí Jak z Facebooku smazat naimportované kontakty? To budete potřebovat, pokud uděláte tu chybu a Facebooku předáte všechny své kontakty.

Ohlídejte si nastavení viditelnosti telefonního čísla na Facebooku ať se jednoho dne nedivíte, že vaše telefonní číslo zná někdo kdo nemá.

Různé další praktické věci

Zbavení se otravných přátel na Facebooku je jednoduché, stačí je přestat sledovat je velmi jednoduchá rada, ale kupodivu, ne každý tohle ví. Stejně tak jako málokdo ví, že Vypínat zbytečná upozornění se vyplatí. V mobilu, tabletu, počítači, Facebooku ….  Jak je to s nastavením upozornění na Facebooku najdete v Kde a jak ve Facebooku nastavit upozornění?

Na nedůležité věci si pořiďte oddělenou mailovou adresu a pro Facebook to platí dvojnásob. Je to i jeden z vhodných kroků k lepšími zabezpečení.

Pro větší bezpečí je velmi vhodné se řídit i tím, co se dočtete v Dvoufaktorové ověření použijte všude tam, kde chcete lépe zabezpečit účet. Jak tohle nastavit pro Facebook zjistíte v Jak ochránit účet na Facebooku proti hacknutí? Dvoufaktorovým ověřením přihlášení

V Proč je dobré zakázat kameru na počítači. Nebo aspoň přelepit nálepkou se dozvíte i o riziku plynoucím z kamery v počítači.

Měli byste také vědět, co že je to internetový trol. A hlavně, co dělat, když nějakého takového potkáte. Stejně jako bude dobré vědět Co/kdo je to Drama Queen? A jak se to dá léčit?

Co je to EXIF, jak si to prohlédnu a co s tím dělají sociální sítě? připomene, že dnes fotky obsahují příliš mnoho informací o tom, kde jste byli a kdy jste tam byli.

Smaže Facebook váš účet, pokud nebudete aktivní?  Měli byste vědět, že Facebook neaktivní účty nemaže. A tohle „mazání“ je také tématem řady hoaxů.

TIP: V Co je to hoax? se dozvíte o co jde, najdete tam i příklady, ale také bližší vysvětlení o co u hoaxů jde a čím jsou škodlivé a nebezpečné.

Co je to nigerijský spam? Proč mi někdo píše, že jsem zdědil miliony? je vhodné připomenout když už je řeč o hoaxech.

E-petice nemají právní závaznost. A otázka je, k čemu je kdo zneužije. Ano, je to další věc, na kterou si dávejte pozor, než se rozhodnete své osobní údaje vložit do nějaké podivné „online petice“. Na Facebooku do nich budete lákání neustále.

Pracovní či obchodní komunikace do mailu na Facebooku nepatří. A na sociální sítě v zásadě vůbec ne je tip týkající se soukromí, zachování zdravého rozumu, podnikání, GTD i řady dalších věcí

Je bezpečné používat neznámé WiFI? Z otázky vám už asi musí být jasné, že to bezpečné není. Ale tenhle tip poradí řadu věcí jak to udělat bezpečnější. A také to co nedělat.

S předchozím souvisí téma Co je to WiFi/Packet Sniffer a kde si ho můžu opatřit a co bych o tom měl vědět?

Nebere vám hlava 210 MB velký Facebook v mobilu? Zkuste alternativy a jednou z nich je maličký Facebook Lite přímo od Facebooku pro Android. Případně můžete Facebook používat v mobilní verzi v mobilním prohlížeči.

Znamená, že jsme fanouškem Stránky, že téma podporuji? Co znamená Líbí a sdílení? Nedělejte tu chybu, že „fanouškovství“ automaticky chápete jako podporu. Ale také pamatujte, že to čeho jste se stali fanouškem je součást informací o vás.

Co je to Tor a Tor Browser? K čemu je dobrý? vám sice nevysvětlí nic konkrétního k Facebooku, ale naučí vás o pomůcce, která umožňuje skrývat odkud přistupujete na Internet. Anonymizovat vás. Což ale pak případné použití Facebooku tak trochu popírá.

Co je to incognito, inprivate, anonymní režim prohlížeče? Chrání či nechrání? Tady si dejte velký pozor, protože tyhle režimy vás chrání jenom proti velmi málo věcem.

Co je to „walled garden“ a proč je to špatně? Vám vysvětlí termín označující uzavřené systémy, takové jako Facebook, iOS, Linkedin a řada dalších. Z pohledu soukromí a bezpečnosti jsou problematické i v tom, že z nich nedokážete získat všechno co si o vás shromažďují.

Pokud se budete divit proč vás někdo zve jako fanouška Stránky a nemáte ho v přátelích? Vysvětlení najdete v Pozvěte k fanouškům Stránky ty, kterým se líbil příspěvek na Stránce

Jak oslovit přes Facebook někoho tak, aby to neviděli další lidé aneb abyste náhodou něco nepověsili někam veřejně, když to veřejné být nemá.

Jak změním identitu, pod kterou vkládám či komentuji na Facebooku (když mám profil i Stránky)? Tohle budete asi potřebovat, protože málokdo si dokáže všimnout, kam to Facebook schoval.

Užitečné pravidlo najdete v Počítač, notebook i mobil, nenechávejte volně přístupný: Zamykejte, chraňte heslem. A berte to hodně vážně.

V březnu 2017 dorazila změna vzhledu profilu. Viz Jak se změnil osobní profil na Facebooku v březnu 2017?, ale s ohledem a soukromí se vcelku nic nezměnilo.

Nasadit Meta (Facebook) Pixel? Opatrně, můžete ohrozit soukromí uživatelů a ti o tom nevědí. Týká se hlavně e-shopů, ale Pixel se objevuje i na jiných webech. Často tam, kde by vůbec umístěn být neměl.

Ne zcela související se soukromím ..

Kde vypnout automatické přehrávání videí na Facebooku i Instagramu se může hodit. Ušetři FUP může být dost podstatné.

Převod soukromého profilu na Stránku je na Facebooku možná (opačně už nikoliv). Jak na to se dozvíte ve Jak převést Facebookový osobní profil na Stránku. A proč to spíš nedělat

Vidí moji přátelé na Facebooku všechny mé příspěvky? A jak je to se Stránkami? vysvětluje jednu podstatnou věci. Vaši přátelé prostě nevidí všechny vaše příspěvky, stejně jako vy vidíte jen zlomek těch jejich.

Mohu nějak získat odkaz na příspěvek na Facebooku a nějak ho sledovat bez nutnosti komentovat či lajkovat? vám umožní sledovat komentáře u určitého příspěvku, aniž byste byli vidět jako ti, co tam komentují či lajkují.

Jak získám přehled fanoušků mé Stránky na Facebooku? se sice přímo nic o soukromí nepíše, ale měli byste vědět, že to čeho jste fanoušci je volně dostupný údaj (byť už ne tak snadno zjistitelný jako dřív). A také to, že vaše příspěvky do Stránek a Skupin vidí samozřejmě další lidé. A také vyhledávače.

Co mám dělat, když se mi nelíbí obsah účtu, který sleduji (na Twitteru, Facebooku, atd)? je poměrné jednoduché, ale občas to lidem dost nepochopitelně nedochází.

Potřebujete smazat Skupinu? Není to tak jednoduché, takže poradíme  v Jak zrušit Skupinu na Facebooku a v Zrušili mi skupinu na Facebooku, co s tím? je něco o tom, jak se chovat, když o Skupinu přijdete.

Jak může Stránka na Facebooku psát přímé zprávy fanouškům? Pro fanoušky je důležité vědět, že přímo nijak, může ale reagovat přímo na váš komentář pod příspěvkem. A odpovědět vám, pokud Stránce napíšete zprávu.

DŮLEŽITÉ: Stránka na Facebooku nikdy nesmí mít jen jednoho správce. Hodně důležité pravidlo, na které opravdu nezapomínejte.

Facebook vám kdykoliv může zablokovat či smazat účet. Co to bude znamenat a co s tím? aneb důležité čtení. Po přečtení ale možná propadnete depresi. Pro doplnění je vhodné si přečíst i Jak Facebook (a jiní) přijdou na to, že tam nahrávám věci, které tam nahrávat nemám? v Co vás čeká poté, co vám Facebook zablokoval účet? Peklo nových autorizací zjistíte co je to za peklo, pokud vám třeba jenom Facebook resetne heslo.

Co je to čítovat a čít (cheatovat, cheating a cheat)? Sice to nijak s Facebookem nesouvisí, ale potkat to na něm můžete.

Co je to spirála mlčení (spiral of silence)? Hodně zajímavý sociologický koncept, který ovlivňuje nás i všechny okolo nás.

Co, kdo je to hacker? A kdo není hacker? A samozřejmě i další termíny a jejich významy. Cracker, script-kiddies, white hat, black hat, grey hat, Anonymous.

Proč nepoužívat poštu na Facebooku (mimo okruh vlastních přátel) vám možná vysvětli, proč jste nikdy nedostali odpověď, když jste někomu poslali něco v „poště“ na Facebooku.

Kde na Facebooku zjistím, komu jsem poslal/a žádost o přátelství? je maličkost, trochu skrytá záležitost, ale hodit se může. Pokud váš zajímá opačný směr, tedy žádosti posílané vám, tak mrkněte do Jak na Facebooku najít kompletní historii všech obdržených žádostí o přátelství?

Jak na Facebooku funguje doporučování lidí do přátel? vám ukáže šílený svět šmírování a třídění lidí.

Kde na Facebooku najdu šťouchnutí? A co to vlastně je? se dozvíte o nejzbytečnější funkčnosti na Facebooku. Opravdu nejzbytečnější, protože i tak ji před lety vysvětlil sám Mark Zuckerberg.

Za přijetí do Skupiny na Facebooku se (veřejně) neděkuje tak na to pamatujte.

Jak změním jazyk, ve kterém je Facebook? Jaké jsou další volby týkající se jazyka?  můžete potřebovat nejenom aby na vás Facebook mluvil správně, ale také pro nastavení překladů příspěvků v cizím jazyce.

Jak zjistím Facebook ID? se dozvíte cestu jak zjistit ID osobního profilu, ale i Stránky a dalších objektů.

Jak na Facebooku bezpečně používat více osobních profilů? zjistíte, že profily v prohlížeči mohou chránit před snahou Facebook mazat účty tam, kde potřebujete mít (spravovat) více osobních účtů