@365tipu

TIP#698: K čemu je dobrý seznam Omezeno/Restricted na Facebooku? Pro omezené přátele

Pokud někdo hledá „facebook.kde najdu seznam.omezenych pratel“ tak kupodivu nechce zjistit, kteří z jeho přátel jsou omezení tupci, ale kde najít seznam s názvem Restricted/Omezeno. Funkčnost, která se velmi hodí, pokud si mezi přátele přidáte třeba rodiče a nechcete aby viděli vaše příspěvky určené vašim přátelům. Nebo svého šéfa či šéfovou z práce.

Restricted/Omezeno je předdefinovaný seznam/lists (viz K čemu jsou na Facebooku Seznamy/Lists? kde o tomhle specifickém seznamu byla krátce řeč). Můžete do něj, stejně jako do všech dalších seznamů, přidávat přátele. Ten koho tam přidáte, uvidí vaše příspěvky pouze pokud jsou veřejné/public (tedy mají onu zeměkouli). Ačkoliv je v přátelích, tak neuvidí příspěvky, které jste zacílili právě na přátele.

Můžete samozřejmě pečlivě cílit každý příspěvek a vynechávat z něj vybrané lidi, ale cesta pomoci Omezeno/Restricted je podstatně jednodušší – tam kde prostě „musíte“ mít daného člověka v přátelích, ale nechcete aby mu Faceboou ukazoval co zveřejňujete pro „skutečné“ přátele.

TIP: Průvodce soukromím na Facebooku vám pomůže v lepším pochopení toho, jak se na Facebooku bezpečněji chovat. Ale pozor, Facebook žádné soukromí neposkytuje. Tak na to pamatujte.

2017-01-11-07_25_23-restricted

Pokud někoho máte na Omezeno/Restricted, tak ho samozřejmě kdykoliv můžete z tohoto seznamu dát pryč. Buď tak, že se podíváte na tento seznam/list (do přehledu seznamů se dostanete snadno), nebo na profilu onoho člověka změníte zařazení do seznamů.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky