@365tipu

TIP#1054: Jak omezit, aby mě na Facebooku šlo najít podle telefonu či e-mailu?

Facebook v dubnu oznámil, že data všech 2.2 miliardy uživatelů jsou už nejspíš kompromitována – důvodem je to, že uživatelé nebyli dostatečně chytří, aby si vypnuli to, že je možné je najít podle e-mailu či telefonního čísla. Je dost dobrý nápad tyhle dvě volby v nastavení soukromí lépe nastavit.

2018-04-05 08_44_06-(94) Nastavení a nástroje pro soukromí
Podoba přes novým vzhledem z roku 2020
Podoba od nového vzhledu z roku 2020

Možnost najít vás podle e-mailu či telefonu se nastavuje v Nastavení -> Soukromí a tam ve spodní části najdete Kdo vás může vyhledat pomocí e-mailové adresy, kterou jste zadali? a Kdo vás může vyhledat pomocí telefonního čísla, které jste zadali? Rozumné nastavení pro obě volba bylo do roku 2020 Přátelé, ale podstatné je, že výchozí je Všichni. Někdy v roce 2020 se objevila i varianta Jenom já. Nově tedy nejpraktičtější nastavení.

2018-04-05 09_09_13-(94) Nastavení a nástroje pro soukromí.png
Podoba do nového vzhledu z roku 2020
Někdy v roce 2020 se objevila ještě možnost Jenom já

V této souvislost ale mrkněte i do Jak zamezit zneužití mých údajů z Facebooku aplikacemi třetích stran, kde je řeč o řadě dalších nutných nastavení. Tady nezapomeňte, že pokud si telefon či e-mail nastavíte jako veřejný (což se dělá tam kde je zadáváte), tak výše uvedené moc nepomůže.

O tom je případně řeč v  a velmi důležité čtení je v Důležité: Je bezpečné dávat telefonní číslo Facebooku? K čemu se využívá na Internetu telefonní číslo?

A také do  Jak omezit přístup vyhledávačů k mému profilu na Facebooku?, protože tahle třetí volba ve stejné části Nastavení je také dost podstatná.

Doplnění po vydání

Jak plyne z Facebook zásadně omezí přístup k informacím. Kauza Cambridge Analytica se hodí pro posílení pozice Walled Garden, je dost dobře možné, že Facebook zcela zruší možnost hledat podle e-mailu či telefonu.

TIP: V ‣ Průvodce soukromím na Facebooku najdete řadu dalších tipů týkající se soukromí na Facebooku. Velmi konkrétní a užitečné je Jak nastavit soukromí na Facebooku? 22 kroků, které soukromí stejně nezajistí.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky