TIP#336: Jak může Stránka na Facebooku psát přímé zprávy fanouškům?

Přímo napsat (privátní) zprávu fanouškům (ať už všem nebo jednomu konkrétnímu) možné není. Jsou jediné dvě možnosti, kdy můžete s fanouškem komunikovat přes interní (privátní) zprávy Facebooku (a najdete to případně i v nápovědě jako Who can I send private messages to from my Facebook Page?, ale moc víc informací tam nehledejte)

Odpověď na zprávu, kterou vám fanoušek poslal – tedy tu zprávu, kterou může poslat pomocí tlačítka v záhlaví Stránky (za předpokladu, že jste si tuto možnost nevypnuli). Odpovídá se v částí Stránky, kde se zobrazují všechny došlé zprávy (nahoře v liště vyberte Zprávy/Messages).

2015-12-02 07_24_27-365tipů.png

Reakce na komentář pod příspěvkem Stránky. Někdy v roce 2015 (v některých zemích i dříve) se nově objevila možnost Message/Zpráva vedle doposud dostupných možností Líbí a Odpovědět (Like a Reply). Odpovídat fanouškům mohou moderátoři, editoři a správci.

Je dobré vědět, že u některých fanoušků tato možnost dostupná není. Proč tomu tak je netuším, v Nastavení účtu není nic, coby to nějak mohlo ovlivnit. Odpovědět na komentář bylo původně možné do šesti měsíců, na podzim 2019 začal Facebook postupně omezovat na pouze 7 dní.

TIP: ‣ Jak používat Facebook pro marketing je ručně udržovaný rozcestník na tipy, které se týkají Facebooku a využití pro marketing, ať už firemní nebo čistě osobní. Pokud hledáte pomoc se soukromím a zabezpečením vašeho Facebooku, tak v ‣ Průvodce soukromím na Facebooku

Pokud tuto možnost na Stránce v komentářích pod příspěvky nevidíte, tak je to klasická situace, prozatím se k vám tato funkčnost nedostala.

Měli byste vědět, že fanoušci kterým napíšete mohou vaše zprávy označovat jako spam, stejně jako si mohou vaši Stránku zablokovat. Což, při větším množství označení, může vést k zablokování možnosti fanouškům odpovídat pomocí zpráv.

Napsat přímo někomu z fanoušků můžete pouze vy, ze svého účtu, nikoliv jménem Stránky. Dnes (od listopadu 2015) už zprávy nekončí ve složce „Ostatní“, ale zprávy od lidí mimo kontakty (přátele) přicházejí jako požadavky (requests) a je tedy daleko méně pravděpodobné, že vaši zprávu příjemce nedostane. Může ale stále končit ve spamové složce.