@365tipu

TIP#1827: Jak ze Stránky na Facebooku (kde jsem správcem) sdílet na vlastní osobní profil? A jak komentovat a lajkovat jako já.

Narážím na to často u klientů kde někdo z jejich lidí je správcem Stránky a marně hledá, jak nasdílet příspěvek z firemní Stránky na vlastní osobní profil.

Pozor, v březnu 2021 se následující popisovaný mechanismus změnil a nově je výběr vpravo pod profilovou fotkou. Zároveň se ale ztratila možnost komentovat jako Stránka na cizích (těch co nespravujete) Stránkách.

Stav do března 2021

Je to přitom velmi jednoduché, ale na první pohled to moc vidět není. Pod příspěvkem je řádek s Líbí/komentováním/sdílením a vedle je vidět ikonka Stránky a šipka – ta indikuje možnost rozbalení, takže na to klikněte.

Zobrazí se vám možnost výběru identity – bude tam váš osobní účet a také všechny Stránky, kde jste správci. Vyberte váš osobní účet.

Dole se ikonka změní na vaši profilovouu fotku a můžete kliknout na Sdílet/Sharei.

Vyberte Sdílet v kanálu příspěvků/Share to News Feed

To vám umožní připsat ke sdílenému proč to sdílíte a také budete mít jistotu, že to zachová původní podobu příspěvku, včetně popisku. Pokud vyberete pouze Sdílet (přátele)/Share (friend) tak velmi často vznikne totální paskvil. Řeč o tom už byla v Jak na na sdílení cizích příspěvků na Facebooku. Víte, že příspěvek s odkazem nesdílí i doprovodný text?

Přepnutí na osobní profil také umožní sdílet do Skupin, v identitě Stránky to možné není.  Jedině do skupiny přiřazené ke Stránce (a do Stránek kde jste správci).

Stejným způsobem, tedy přepnutím na váš osobní profil (či jinou vám spravovanou Stránku) můžete pod příspěvkem na vámi spravované Stránce komentovat a lajkovat pod vlastní (či jinou) identitou. Výše popsané je ostatně už ve starším tipu Jak změním identitu, pod kterou vkládám či komentuji na Facebooku (když mám profil i Stránky)?

Hodit se vám bude ještě Mohu nějak získat odkaz na příspěvek na Facebooku a nějak ho sledovat bez nutnosti komentovat či lajkovat? kde zjistíte, že pod datem a časem vydání příspěvku (je nahoře) se skrývá odkaz na příspěvek. Ten můžete použít pro sdílení kamkoliv na Facebooku i mimo něj.

TIP: Další tipy a triky pro marketing na Facebooku hledejte v ‣ Jak používat Facebook pro marketing

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky