@365tipu

TIP#472: Jak změním identitu, pod kterou vkládám či komentuji na Facebooku (když mám profil i Stránky)?

Facebook definitivně zrušil možnost „přepnout na identitu Stránky“, která byla dostupná v menu v pravém horním rohu. Dnes je tam jenom přehled Stránek a možnost odejít na Stránku. Původní přepnutí identity je pryč, místo toho je možné volit identitu při psaní příspěvku, komentování pod příspěvkem i lajkování.

Facebook se na tohle mimochodem dlouho připravoval a (jak jinak), nasazoval to postupně – první příznaky se objevily v době, kdy vznikl tip Jak získám přehled fanoušků mé Stránky na Facebooku? A kam se to ztratilo?. Poměrně dlouho trvalo, než ona volba identity vpravo nahoře definitivně zmizela a kompletní přehled o tom co to znamená najdete v Co se změnilo u správy Stránek Facebooku po odstranění přepnutí na identitu stránky

2016-04-14 08_14_19-Start.png
Pro komentování a dávání Líbí reakce) to najdete dole. Tam kde se chystáte něco dělat.

V aktuální podobě si můžete změnit identitu při vkládání příspěvku, lajkování i komentování a dělá se to přímo v místě, kde tu činnosti chcete udělat. Vpravo vedle vkládacího políčka (případně vpravo nahoře) je vaše miniaturní profilové foto a lze na něj kliknout – nabídne se vám výběr ze všech „identit“, které na Facebooku máte. Tedy, identitu máte samozřejmě jenom jednu, tady váš osobní profil, ale zde si můžete vybrat jestli vkládáte jako osoba nebo jako Stránka.

2016-04-14 08_27_00-Start.png
Pro vložení příspěvku na Stránku to najdete nahoře. Také tam kde se právě chystáte psát příspěvek. Platné někdy do poloviny roku 2018
2018-10-30 18_52_00-(93) Správa Facebůku prakticky - Hlavní stránka.png
A takto to vypadá v říjnu 2018. Toto vám umožní napsat příspěvek na Stránce buď jako Správce (tedy jménem stránky) nebo jako osoba (ten nebude jménem Stránky a k fanouškům se nedostane)

Přepnutí má vliv na napsání komentáře pod příspěvkem i dání Líbí (reakce) na příspěvek (v dialogu pod příspěvkem) i na psaní příspěvku Stránce (v dialogu určeném pro psaní příspěvku).

Po odeslání už samozřejmě nemůžete identitu změnit. Je také dobré vědět, že Facebook se pokouší sám určit pod jakou identitou přispívat a je dobré si všímat, jestli náhodou není hyperaktivní a nemění vám identitu na některou, kterou použít nechcete.

Při sdílení je výběr jak (kam a kdo) sdílíte už dlouho součástí dialogu pro sdílení. Ale o tom tu už je tip Jak na na sdílení cizích příspěvků na Facebooku. Víte, že příspěvek s odkazem nesdílí i doprovodný text?

Novější podoba tohoto tématu je v Jak ze Stránky na Facebooku (kde jsem správcem) sdílet na vlastní osobní profil? A jak komentovat a lajkovat jako já.

PS: Dodatek, nutný. V mobilní aplikaci Facebooku toto možné není. Ano, rozumíte tomu správně, ani Android ani iOS appky tohle neumí. Jediná možnost jak tohle dělat na mobilu je, že si pustíte Facebook v prohlížeči.

PPS: V Jak změnit název Skupiny připojené k Stránce na Facebooku? najdete dost podstatnou pomoc s jednou záhadou ve Skupinách

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky