@365tipu

TIP#484: Co se změnilo u správy Stránek Facebooku po odstranění přepnutí na identitu stránky

Pár posledních let bylo možné se „přepnout“ na identitu Stránky (Use Facebook As Page), stačilo v pravém horním rohu osobního profilu vybrat Stránku, přepnout se na ni a poté vystupovat „jako Stránka“ na Facebooku. Osobně jsem tohle hodně nedoporučoval, lidem dělalo potíže se pak vracet zpět a chápat, že nejsou „oni“. Někdy v mezi březnem a dubnem 2016 tahle možnost definitivně zmizela. V pravém horním rohu jsou vidět jen vaše Stránky a kliknutí vás přivede na Stránku jako takovou. Co se tím změnilo?

2016-04-27 16_37_07-Start.png

ZMĚNA: Vkládání příspěvků jako Stránka vs. vkládání jako vy osobně je dnes cestou výběru „za koho“ vkládáte při vytváření příspěvku. Tohle je popsané v tipu Jak změním identitu, pod kterou vkládám či komentuji na Facebooku (když mám profil i Stránky)? a můžete to udělat pokaždé, když vkládáte nový příspěvek. Dříve bylo nutné se na osobním profile (vpravo nahoře) přepnout na identitu Stránky.

2016-04-27 16_38_22-Start.png

ZMĚNA: Komentování jako Stránka je řešení stejným způsobem, takže opět viz Jak změním identitu, pod kterou vkládám či komentuji na Facebooku (když mám profil i Stránky)?. Při vkládání komentáře máte možnost vybrat identitu, pod kterou vkládáte – sebe a kteroukoliv ze Stránek, které jste Správcem. Dříve bylo nutné se na osobním profile (vpravo nahoře) přepnout na identitu Stránky. Připomenu, že není možné jako Stránka cokoliv dělat na osobních profilech – pouze pokud někdo Stránku zmíní v příspěvku, tak Stránka může v rámci tohoto příspěvku reagovat (jak správně upozornil Adam Zbiejczuk, díky).

ZMĚNA: Lajkování jako Stránka se řeší stejně jako komentování, vpravo nad komentářovým políčkem (vedle řádky s Líbí, Komentář, Sdílení) si změníte „identitu“ za koho jednáte a pak uděláte Líbí (a kteroukoliv z dalších reakcí).

2016-04-27 16_39_30-Start.png

ZMĚNA: Zobrazení newsfeedu Stránek, kde se vaše Stránka stala fanouškem (dala do oblíbených) vyvoláte velmi jednoduše, jděte na patřičnou Stránku a nahoře v levém sloupci v různých servisních odkazech najdete Zobrazit kanál stránek (See Pages Feed). Uvidíte tam i co jste si vlastně oblíbili a jde vyvolat i dialog pro odebírání a další nastavení. Dříve toto fungovalo po přepnutí na Stránku, že jste si vyvolali „newsfeed“ (vlevo nahoře v liště).

2016-04-27 14_04_43-Start.png

Lajkování dalších Stránek jako Stránka (přidávání do oblíbených) se děje tak, že přejdete na Stránku, kterou si chcete oblíbit a v záhlaví vpravo dole najdete „…“ pro vyvolání menu a tam je Označit jako To se mi líbí jménem vaší stránky. Po kliknutí se vám zobrazí možnost výběru ze Stránek, kde jste správcem. Pokud Stránku už máte mezi oblíbenými, je tam i volba Odebrat z mých oblíbených stránek (ale pozor, objeví se až po refresh/reload).

2016-04-27 16_08_55-Start.png

Sdílení příspěvků z jiných stránek (vlastní i cizích) se vlastně také nijak nezměnilo. Pod „cizím“ příspěvkem prostě použíjete Sdílej, vyberete si to správné sdílení a pak si vyberete kam chcete sdílet. Tohle je popsané v Jak na na sdílení cizích příspěvků na Facebooku. Druhá možnost je si zkopírovat odkaz na příspěvek (skrývá se pod datem a časem vydání) a na vlastní Stránce pak vkládat odkaz – toto vám mimochodem umožní využív všech možností cílení a vychytávek.

2016-04-27 16_41_41-Start.png

TIP: Takto podrobné věci se probírají v pokračovacím školení Správa Stránek na Facebooku (zejména) pro firmy, které pořádá Dobrý web (termíny školení). Navazuje na školení komunikace na Facebooku (a sociálních sítích vůbec) a základnímu založení Stránky v podobě Jak na firemní Facebook prakticky, taktéž u Dobrého webu (termíny zde)

Zobrazení či nezobrazení Oblíbených na vaší Stránce se nijak nezměnilo, stále je to v levém sloupci dole a ovládá se to v Nastavení -> Doporučené   -> Oblíbené. Samotný levý sloupec je v omezené podobě možné mírně měnit.

2016-04-27 16_42_41-Start.png

ZMĚNA částečná: Zobrazení přehledu fanoušků Stránky je také vlastně na stále stejném místě, byť se to s trochou zmatku mění. Nastavení -> Lidé a další stránky -> Lidé, kterým se tato stránka líbí. Stále platí, že není možné vidět víc jak 500 posledních fanoušků. Viz starší Jak získám přehled fanoušků mé Stránky na Facebooku? A kam se to ztratilo?

Zobrazení přehledu Stránek, kterým se vaše Stránka Líbí je na témže místě jako předchozí, Nastavení -> Lidé a další stránky -> Stránky, kterým se tato stránka  líbí.

2016-04-27 16_15_48-(4) Nastavení 365tipů.png

Přednastavení jako kdo vy sami vkládáte na Stránce, kde jste správcem je stále na stejném místě, tedy Nastavení -> Autorství příspěvků kde přednastavené je, že coby správce vkládáte (komentujete a lajkujete) na vámi spravované Stránce pod identitou Stránky. Můžete si to přepnout na identitu osoby coby výchozí stav, kdykoliv při vkládání/komentování/lajkování to můžete změnit (viz první dva body v tomto tipu).

2016-04-27 16_44_43-Start.png

POZNÁMKA: Může se stát, že jsem na něco (co se dalo dělat „pod identitou stránky“) zapomněl – důvod je hlavní ten. že jsem tuhle funkčnost prakticky nikdy nepoužíval. Takže dejte případně vědět, jestli vám něco z dřívější funkčnosti chybí, byť by, teoreticky, nemělo.

PS: Opravdu, „používat Facebook jako Stránka“ k ničemu nepotřebujete. To že ta poněkud schizofrenní volba zmizela je jenom dobře.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky