@365tipu

TIP#392: Jak na na sdílení cizích příspěvků na Facebooku. Víte, že příspěvek s odkazem nesdílí i doprovodný text?

Na tenhle tip se chystám už strašně dlouho, a už strašně dlouho mi to pije krev. Když na Facebooku narazíte na zajímavý příspěvek v podobě odkazu a dáte klasické nasdílení, tak nasdílíte jenom ten odkaz, ale doplňkový text (často velmi podstatný) se nenasdílí. Celé to má háček v tom, že na mobilu to taky vypadá jako že je tam jenom jedna sdílecí možnost a i když jsou tam dvě, tak to funguje jinak, než na počítači.

První volba se jmenuje Sdílet hned teď (ještě je za tím v závorce uvedeno komu se to bude přednastaveně sdílet, v angličtině je to Share Post Now). Je to ale také ta možnost, kterou bohužel použije většina lidí (a také je to to jediné co je dostupné v mobilní aplikaci). A právě tenhle způsob vynechá při sdílení text příspěvku a nasdílí jenom odkaz.

2016-01-26 18_36_00-Daniel Dočekal.png

Druhá volba se jmenuje prostě Sdílet (Share, ale pozor na mobilním Facebooku se to jmenuje Příspěvek/Write Post) a pokud původní příspěvek v podobě odkazu měl vlastní doprovodný text, tak je možné zvolit zda ho chcete či nechcete sdílet také (na mobilu ale tahle funkčnost dostupná není, jen tam můžete doplnit vlastní text). Počítačová (webová) varianta má ale i řadu dalších vychytávek – lze sdílet nejenom na váš vlastní profil, ale také na Stránky které spravujete, Skupiny, na profil někoho jiného a také poslat jako soukromou zprávu někomu na Facebooku.

2016-01-26 18_42_53-Start.png

POZOR! Od [26.07.18] výše popsané přestalo platit. On vůbec Facebook 26. července rozbil spoustu věcí.

2018-07-26 16_29_14-Martin Maly.png

Ona volba pro „pokročilejší“ sdílení tam pořád je. Pořád tam můžete dopsat vlastní komentář. Můžete si i vybrat sdílení někam jinam. Ale není tam možnost zahrnout komentář z původního příspěvku.

2018-07-26 16_29_41-Martin Maly.png

Sdílení na Stránku vám nabídne výběr Stránek, které spravujete (kam můžete psát příspěvky). Je utříděný podle data vzniku Stránky (tedy alespoň to tak vypadá) a máte-li Stránek hodně, mizerně se to používá. Můžete si i vybrat, jestli budete sdílet jako ona Stránka, vy osobně, nebo jiná Stránka kde jste správcem (tuhle volbu znáte z pravého horního rohu při vkládání přímo na Stránce). Bohužel nemůžete naplánovat zveřejnění

TIP: Pokud na vámi spravovanou Stránku chcete nasdílet cokoliv z jiné Stránky (či jiné veřejně dostupné části Facebooku) a plánovat uveřejnění (nastavit čas a datum), tak stačí zkopírovat odkaz na danou věc (je vždy dostupný pod časem vydání) a vkládat na vaši Stránku pomocí odkazu. Budete moci vyplnit vše co je vyplnitelné. Viz též Co se změnilo u správy Stránek Facebooku po odstranění přepnutí na identitu stránky

Sdíleno do Skupiny nenabídne nic, musíte znát název Skupiny a našeptávač vám pomůže v hledání.

Pokud tedy někdo má na svém Facebooku odkaz se zajímavým textem, a vy to chcete sdílet celé (a ne jenom ten odkaz) tak bohužel musíte sdílet z počítače (webu, ten si můžete otevřít i na mobilním zařízení) a nezapomenout použít tu druhou volbu.

Osobně na to každou chvíli zapomenu a sdílím něco z mobilu nebo prostě klikám na počítači na tu rychlejší variantu.

TIP: Pokud jste na Stránce a tyto možnosti nevidíte, tak jste nejspíš správce. Mrkněte do Jak ze Stránky na Facebooku (kde jsem správcem) sdílet na vlastní osobní profil? A jak komentovat a lajkovat jako já.

Je dobré vědět, že sdílení textového příspěvku ani obrázku/videa tímhle problémem netrpí. Tam funguje bez problémů to „rychlé“ nasdílení pomocí jednoho kliknutí.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky