@365tipu

TIP#1224: Jak změnit název Skupiny připojené k Stránce na Facebooku?

Psal mi v týdnu jeden z účastníků kurzů co mám v Dobrém webu, že mu nejde přejmenovat Skupina. Vůbec v menu Skupiny neměl možnost Upravit nastavení skupiny (schovává se pod „… Další“ pod fotkou v záhlaví Skupiny. Chvílí jsem také tak nějak nevěděl co s tím a vypadalo to, že Skupina založená v rámci Stránky (a tím přípojená ke Stránce) se chová nějak jinak a není možné ji přejmenovat.

Jenže, tohle by nedávalo smysl, protože v Upravit nastavení skupiny je těch věcí víc, než jenom změna názvu. A mi to seplo – ve Skupinách co založíte ze Stránky (na rozdíl od Skupin založených samostatně) je trochu zmatek v rolích – správce skupina tam totiž jsou všichni správci Stránky (odpovídající úrovně).

2018-11-15 07_07_32-Window.png

Takže když si nenápadně všimnete v levém sloupci „Reagujte/Vystupujete jako vy osobně“ (pod názvem Skupiny), tak tam jde přepnout abyste „reagovali“ jako Stránka – což je přesně to co musíte udělat, abyste měli správcovská práva. A jakmile tam bude vidět „Vystupujete jako Stránka“ (tedy název Stránky), ta se vám v menu objeví tolik potřebné Upravit nastavení skupiny.

A to je ten trik, který potřebujete vědět. Vhodný doplněk do Jak přejmenovat Skupinu na Facebooku

Ke Skupinám viz Co všechno byste měli vědět o Skupinách (Groups) na Facebooku? a  Stránky na Facebooku mohou mít vlastní Skupiny. Jak to zapnout a jak to funguje? (k čemuž je vhodné dodat, že vytváření a propojování Skupin se Stránkami je jenom ztráta času). 

PS: U Stránek je také možnost přepínat identitu (mezi vámi a Stránkou). viz Jak změním identitu, pod kterou vkládám či komentuji na Facebooku (když mám profil i Stránky)?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky