@365tipu

TIP#239: Jak přejmenovat Skupinu na Facebooku

Přejmenování Stránky je od srpna 2015 konečně snadné, padl limit 200 fanoušků a přejmenovat lze prakticky cokoliv. Uvidíme jestli to Facebook ponechá do prvního velkého maléru. Přejmenování Skupiny (Group) je stále omezené počtem členů, ty co mají více jak 5 000 členů přejmenovat nejde, ale popravdě takhle velké Skupiny už jsou skoro nepoužitelné a mají od Facebooku takovou kupu omezení, že to vůbec není pěkné.

facebook-group-name-change
Starší podoba Skupina

Skupinu přejmenujete jednoduše, pokud tedy jste správce/vlastník, kliknete na „…“ nahoře, vyberete Edit Group Settings (Změnit Nastavení Skupiny) a změníte jméno a poté kliknete na Uložit (Save). To že jste Skupinu přejmenovali se její členové dozví.

2017-04-28 18_49_22-Start.png
Novější podoba Skupin (do září 2020)
Přejmenování Stránky v podobě Facebooku od září 2020

Nechuť Facebooku k přejmenovávání Stránek i Skupin je dána hlavně tím, že v minulosti byla možnost přejmenovávání opakovaně zneužívána. Jeden z památných příkladů se odehrál v roce 2010 kdy se skupina „Deset náhodně losovaných členů vyhraje každý týden iPhone“ po přilákání 80 tisíc hlupáků změnila na „Mladí lidé volí Jiřího Paroubka!“. Viz Tisíce lidí lákali na výhru, pak z nich na Facebooku udělali fanoušky Paroubka.

Dnes to Facebook řeší tím, že o případném přejmenování se členové dozví, ale nic to nemění na tom, že případné přejmenování může pro nic netušícího člověka znamenat něco zcela jiného než co to skutečně znamená.

Pozor na jeden zádrhel popsaný v Jak změnit název Skupiny připojené k Stránce na Facebooku?

Potřebujete Skupinu smazat? Není to tak jednoduché, takže poradíme  v Jak zrušit Skupinu na Facebooku a trochu souvisí i Zrušili mi skupinu na Facebooku, co s tím?

Za přijetí do Skupiny na Facebooku se (veřejně) neděkuje tak na to pamatujte.

TIP Jak používat Facebook pro marketing – praktická příručka pomůže v řadě dalších věcí v okamžiku, kdy Facebook používáte pro osobní či firemní marketing. A možná se vám bude hodit ještě  Jak na Facebooku změnit jméno? a jak na  přejmenování Stránky.

TIP: Co všechno byste měli vědět o Skupinách (Groups) na Facebooku? je rozsáhlý návod ke Skupinám a najdete v něm i odkazy na další samostatné tipy.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky