@365tipu

TIP#331: Jak zrušit Skupinu na Facebooku

Už je tu tip jak Skupinu na Facebooku přejmenovat. Kupodivu je to podstatně jednodušší, než smazání (zrušení) Skupiny. Pokud to totiž ve Skupině budete hledat, tak zjistíte, že tam prostě nikde žádná taková přímá možnost (žádost) není A rušení se může proměnit ve velký opruz.

První co totiž musíte udělat je, že ze Skupiny vyházíte všechny členy. Můžete je zkusit požádat, aby sami odešli, ale nakonec vám stejně nezbude nic jiného, než postupně jednoho po druhém ze Skupiny odstranit v přehledu členů (opravdu, není zde žádná jiná možnost, hezky jednoho po druhém). Pak, úplně jako posledního, odstraňte sami sebe. A pak prostě počkejte, Skupina bez členů bude automaticky zrušena (neptejte se kdy, prostě až na ní dopadne čistící mechanismus).

Celé tohle znamená, že musíte být správce a ze Skupiny musí odejít i zakládající správce (nebo zakládající správce musíte být právě vy) – protože tenhle mechanismus, co kdysi fungoval u Stránek a byl peklo, u Skupin stále zůstává. Pokud vám popsané připadá jako absurdní, tak správně, ale bohužel, takhle to je. Viz How do i delete a group? Jediný kdo Skupinu smázne obratem je … Facebook, ale o tom viz Zrušili mi skupinu na Facebooku, co s tím?

2015-11-26 09_56_56-(4) Marinoco Fashion (Sunny Island @ Second Life).png

K seznamu členů se dostanete vpravo, hned pod fotkou v záhlaví a políčkem pro hledání – je tam hledání v členech, a také v pravém rohu boxu uvedený počet členů. Po rozkliknutí se vám zobrazí přehled členů a pomocí ozubeného kolečka musíte u každého z nich postupně vybrat Remove from Group (Odstranit ze skupiny).

TIP: Skupinu, se kterou se vám nechce příliš namáhat co se smazání týče, můžete označit jak Secret (Tajnou). Před případným mazáním bych to ostatně doporučil, protože jedině tak zabráníte tomu, že v průběhu mazání se vám nebudou lidé chtít vracet, případně se budou hlásit noví lidé.

Je dobré vědět, že není možné převést Skupinu na Stránku. Pokud chcete místo Skupiny mít Stránku, tak musíte založit Stránku a požádat členy skupiny, aby se stali fanoušky. Pamatujte na to, že velké Skupiny mají řadu omezení, například nebudete mocí poslat zprávu všem členům Skupiny, pokud má více než 250 členů.

Za přijetí do Skupiny na Facebooku se (veřejně) neděkuje tak na to pamatujte.

Nezapomeňte, zdejší desítky tipů týkající se Facebooku najdete v  ‣ Jak používat Facebook pro marketing a v ‣ Průvodce soukromím na Facebooku. Pokud se potřebujete naučit Facebook pro firemní či osobní marketing, zkuste Školení: Jak na firemní Facebook prakticky u Dobrého webu. Do materiálů se postupně více a více promítají i odkazy na @365tipu.

TIP: Jak na Facebooku smazat zprávy? bohužel moc potěšující radu nenabídne. Facebook prostě je toho názoru, že zprávy mazat jednoduše nesmí být možné.  Když už je tedy řeč o mazání.

TIP: Co všechno byste měli vědět o Skupinách (Groups) na Facebooku? je rozsáhlý návod ke Skupinám a najdete v něm i odkazy na další samostatné tipy.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky