@365tipu

TIP#849: Jaká omezení má Skupina na Facebooku? Co se stane, když má příliš mnoho členů

Skupiny (Groups) na Facebooku jsou prozatím teoreticky jediný nástroj, který není Facebook zásadně omezován. Hlavně ale proto, že u Skupin prozatím není možné připlácet za dosah příspěvků ani je nějak specificky používat v reklamě. S příchodem Skupin do Stránek (viz Stránky na Facebooku mohou mít vlastní Skupiny. Jak to zapnout a jak to funguje?) přijde brzy to co se stalo v posledních dvou letech Stránkám. Do té doby je ale dobré vědět, jaká „množstevní“ pravidla pro Skupiny platí.

Následující omezení a pravidla platí pro Skupiny na konci července 2017 a platila dlouhé měsíce předtím. Kdy se změní není jisté. Prakticky bez omezení funguje skupina do 5 000 členů (pět tisíc je také maximální počet přátel u osobního účtu). Překročení vyvolá následující omezení a změny.

  • není možné poslat pozvánku na událost všem členům Skupiny (unikátní funkčnost u Skupin)
  • není možné oslovit všechny členy jedním příspěvkem (klasické omezení dosahu)
  • není možné poslat zprávu (chat) všem členům
  • nelze přejmenovat Skupinu
  • nelze změnit typ Skupiny (veřejná, neveřejná, tajná)
  • není možné změnit zkrácenou adresu a tím ani e-mailovou adresu

V některých starších článcích je zmiňováno, že omezení přicházejí už u 250 členů. Nemohu to ale ani potvrdit, ani vyvrátit. Osobně si myslím, že je to pozůstatek některého z dřívějších omezení. Ale je dost dobře možné, že se stoupajícím počtem členů bude Facebook omezovat dosah – nezapomeňte, že Facebook vše co dáte do skupiny „pošle“ všem členům (dokud je dost malá).

Osobní účet, může být členem maximálně 6 000 Skupin. Pokud se stanete členem nějaké Skupiny, tak se o tom mohou dozvědět vaši přátele, a to bez ohledu na to, jestli je skupina veřejná nebo není.

Mimo výše uvedených omezení ještě existují omezeni na počet příspěvků, které v určitém časovém období vložíte do Skupiny (lépe řečeno do Skupin) a počet pozvánek do Skupin které odešlete. Nejsou přesně definovaná (desítky, řádově) a netýkají se Skupiny, ale vašeho účtu – příliš aktivit vám vyslouží zákaz těchto aktivit až zrušení účtu.

POZNÁMKA: Facebook zásadně většinu omezení nijak nedokumentuje, takže výše uvedené je věc let pozorování a zkoumání, zkušeností a postřehů mnoha lidí z celého světa. Narazili jste na nějaké omezení u Skupin? Dejte vědět.

TIP: Co všechno byste měli vědět o Skupinách (Groups) na Facebooku? je rozsáhlý návod ke Skupinám a najdete v něm i odkazy na další samostatné tipy

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky