@365tipu

TIP#573: Neaktivní Stránce na Facebooku je automaticky zrušeno zveřejnění

Pokud máte na Facebook nově založenou Stránku , ale bez aktualizací po delší dobu, tak Facebook této stránce zruší zveřejnění. Stane se tak neviditelnou a také nenalezitelnou. Mít Stránku na Facebooku jako statický profil firmy či osoby možné není, po pár měsících bude automaticky skryta.

Pokud na Stránce na Facebooku nebude tři měsíce žádná aktualizace, Facebook stránku skryje. Přestane být vidět, nebude možné ji najít, ani ji nebude možné navštívit přímo. Ještě před skrytím budou Správci Stránky varováni několika e-maily.

2016-07-27 11_22_03-Doručená pošta (1) - daniel@justit.cz - JustIT.cz Mail

Aby Stránku Facebook neskryl, je nutné alespoň jednou za několik týdnů zveřejnit příspěvek, případně změnit Nastavení Stránky. Je velmi pravděpodobné, že bude stačit i aktivita fanoušků, či návštěva Stránky správcem. Samotné skrývání „neaktivních“ stránek přitom není nijak jasně viditelně dokumentováno. Jediná zmínka je v nápovědě ke skrytí Stránky v podobě věty „Pamatujte, že nově vytvořené stránky mohou být nepublikované z důvodu neaktivity.

Upozornění na skrytí Stránky jsou poměrně nedávné, dříve Facebook bez jakéhokoliv upozornění prostě Stránku skryl. Chodit vám začnou zhruba po dvou měsících  neaktivity.

Skrytou Stránku správce pozná při vstupu na ní, nahoře bude zobrazeno upozornění. V Nastavení Stránky je potom možné stránku znovu odkrýt.

2016-07-28 07_03_04-Start.png

Založíte-li si tedy Stránku a pouze ji naplníte základním obsahem, tak pamatujte na nutnost dalších aktualizací. Nebudete-li to dělat, přestane vaše Stránka být viditelná.

TIP: Pro správce Stránek a vůbec kohokoli s potřebou marketingu na Facebooku bychom tu měli ‣ Jak používat Facebook pro marketing a pokud byste se vše chtěli naučit, jsou tu dvě celodenní školení : Jak na firemní Facebook prakticky a navazující Správa Stránek na Facebooku (zejména) pro firmy

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky