@365tipu

TIP#154: Mohu nějak získat odkaz na příspěvek na Facebooku a nějak ho sledovat bez nutnosti komentovat či lajkovat?

Honza Pícha se před pár dny ptal, jestli může nějak sledovat určitý příspěvek na Facebooku, aniž by ho okomentoval či tam dal Líbí (Like). Což je docela dobrá otázka, protože pokud znáte Facebook, tak komentář či Líbí u nějakého příspěvku zajistí, že když se tam objevují nějaké další komentáře, tak se o tom dozvíte v notifikacích (upozorněních). Ale prostě tohle dělat třeba nechcete, ale zajímá vás vývoj komentářů pod příspěvkem.

Získat odkaz na určitý příspěvek je snadné, tedy alespoň na desktopové verzi Facebooku – údaj o čase vydání (býva hned pod jménem přispívajícího) je unikátní odkaz na příspěvek. Takže si ho můžete dát třeba do oblíbených nebo jakkoliv dál zpracovat.

Kde získat odkaz na příspěvek na Facebooku a kde sledovat příspěvek bez nutnosti komentovat či lajkovat?

Přihlásit se k odběru upozornění určitého příspěvk je vlastně také snadné. Stačí v pravém horním rohu vyvolat menu a tam najdete Turn on notifications neboli Zapnout Upozornění. Mimochodem, u příspěvku kde už jsou zapnuté (třeba tím, že jste komentovali) je zde vypnutí upozornění. Můžete se tak zbavit otravných upozornění na příspěvek, který už nechcete sledovat.

TIP: Nezapomeňte, máme tu pro vás Průvodce soukromím na Facebooku a pokud používáte Facebook coby marketéři, tak ještě příručku Jak používat Facebook pro marketing

Třetí možnost je Uložit odkaz – tím si příspěvek uložíte do „oblíbených“ přímo na Facebooku. Při prvním takto uloženém příspěvku se vám v levém sloupci na vašem „newsfeedu“ (to je tak věc kde vidíte příspěvky od vašich přátel, stránek, atd) – přístupné je to i přes www.facebook.com/saved

TIP: Jak ze Stránky na Facebooku (kde jsem správcem) sdílet na vlastní osobní profil? A jak komentovat a lajkovat jako já.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky