@365tipu

TIP#1028: Jak na Facebooku bezpečně používat více osobních profilů?

Pravidla Facebooku zakazují jednomu člověku mít více než jeden (osobní) profil. Mimo to také zakazují mít profil pod jiným jménem, než je to, které máte uvedené v občanském průkazu. V tom druhém toho Facebook moc pro „odhalení“ udělat nemůže, většinou na to přijde až tak, že vás někdo nahlásí. To první je ale zpravidla jednoduché – každý uživatel Facebooku je označkovaný záplavou informací v cookies, které nemizí ani poté, když se odhlásí. Pokud se po odhlášení přihlásíte na jiný profil, tak se oba profily stanou podezřelé.

Po určité době jeden z nich Facebook prostě zablokuje a bude chtít (většinou) nějaký doklad, abyste prokázali totožnost. V některých případech nebude chtít ani to, prostě profil rovnou smaže bez možnosti odvolání.

Pokud potřebujete na Facebooku používat více osobních profilů, tak je jediné relativně bezpečné řešení to, že jejich používání oddělíte do samostatných prohlížečů.

TIP: Jak Facebook (a další podobné služby) přijdou na to, že nepoužívám vlastní jméno?

Velmi snadno zde můžete využít profilů v Chrome či Firefoxu – to umožní, že se nebudete muset nikdy odhlašovat z jednoho a přihlašovat na jiný. Oddělí to i případné procházení webů, protože Facebook své cookies silně používá i všude, kde umístili jeho sdílecí prvky či měřící body. O používání více profilů v Chrome je řeč třeba už v  Jak řeším projekty (vlastní i pro klienty). Krok za krokem (8). Profily v prohlížeči Chrome

Můžete samozřejmě použít třeba jedno Edge a jeden Chrome, ale použití prohlížeče co umožňuje profily (Chrome, Firefox) je podstatně praktičtější. Jediná spojovací část mezi vašimi oddělenými profily pak bude IP adresa, ale to už dnes není použitelný nástroj pro identifikaci.

Vyvarujte se ideálně i toho, že si nějak vaše osobní profily na Facebooku provážete – přátelství, lajkování, sdílení. Oddělené profil v prohlížeči opravdu využívejte odděleně, samostatně, tak jako kdyby to skutečně byly dva různí lidé – což by právě být mohli, dva lidé používající jeden a ten samý počítač by také používali dva oddělené prohlížeče.

TIP: Nezapomeňte na ‣ Průvodce bezpečným Internetem, který bezpečný být nemůže‣ Průvodce soukromím na Facebooku. Najdete tam spoustu věcí, které se určitě budou hodit. A přihodit můžete rovnou i ‣ Jak používat Facebook pro marketing

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky