TIP#1415: Jak Facebook (a další podobné služby) přijdou na to, že nepoužívám vlastní jméno?

Na Facebooku máte povinnost používat vlastní skutečné jméno. Je to dáno Pravidly a je to jedna ze sociálních sítí, která něco takového vyžaduje. Na Twitteru se můžete jmenovat jak chcete (pokud tím neporušujete něčí práva), na Instagramu vlastně také. Google+ kdysi také vyžadoval skutečná jména, ale ten už neexistuje. Linkedin vyžaduje také skutečná jména, ale víte jak to tam vypadá.

Jak ale Facebook odhalí, že máte falešné jméno nebo se za někoho vydáváte? Jak zjistí například i to, že jste si do prostředního jména dali něco, co tam v občance nemáte?

Sociální sítě Neověřují identitu uživatelských profilů, nemají jak, Nemohou při zakládání účtů žádat kopie dokladů totožnosti (byť i to možná jednou přijde). Což znamená že odhalení vašeho falešného jména či kompletně falešného profilu je klasická otázka toho, že vás někdo nahlásí a Facebook vás prostě cvičně zablokuje. Řeč o nahlašování už je v Jak nahlásit falešné jméno či účet na Facebooku? A proč to dělat či nedělat?

TIP: Zajímavé čtení najdete v Kolik je na Facebooku (a jinde) falešných (fake) účtů a botů? Proč je to problém?Mohu na Facebooku použít nepravé (falešné) jméno?

Zablokování pro podezření na falešné jméno ale může vyvolat i to, že používáte více účtu na Facebooku a přehlašujete se mezi nimi z jednoho počítače.  Tady je dobrý návod v Jak na Facebooku bezpečně používat více osobních profilů?

Pokud Facebook na něco takového „přijde“, tak máte jedinou možnost – poslat mu požadované doklady totožnosti (běžně vyžaduje dva). Pokud nepošlete, zůstane váš účet zablokovaný.  Což ostatně Facebook dělá rád, viz Facebook vám kdykoliv může zablokovat či smazat účet. Co to bude znamenat a co s tím?

PS: Třeba by vás mohlo zajímat i toto – Ověřené účty? Jak na ně? Instagram, Twitter, Facebook, YouTube, Pinterest, ….