@365tipu

TIP#208: Jak zjistím heslo na Facebook? Co dělat když jsem zapomněl heslo na Facebook?

Nevěřili byste, ale „jak zjistím heslo na Facebook“ je jedna z poměrně často hledaných frází. A nedělejte si iluze, dost často je hledána hlavně proto, že se někdo chce dostat na cizí Facebook. Velmi hodně to souvisí i s tématem jednoho staršího tipu pod názvem Jak zjistit s kým si píše na Facebooku (Twitteru, chatu, mobilu, atd)? protože právě získání hesla je dost podstatná cesta k ukojení žárlivosti, zvědavosti nebo chtíče.

Častá situace je ale také ta, že se vám podaří heslo na Facebook zapomenout. Zejména pokud nejste dostatečně zkušení a nepoužíváte žádný ze správců hesel, tedy programů co vám mohou podstatně zjednodušit život. O těch ale píšeme v Správce hesel vám pomůže nejenom si hesla pamatovat, ale také zlepší bezpečí.

Můžete získat cizí heslo k Facebooku?

Tady vám prozradím, že nemůžete. Tedy za předpokladu, že ona osoba nepoužívá něco jako 12345 (nejpoužívanější hesla) nebo něco, co dokážete uhodnout. Nebo odhalit nějakým sociálním inženýrstvím, nebo do počítače dostat šmírovací program a získat ho z toho, jak někdo bude psát heslo na klávesnici. Měli byste hlavně vědět, že Facebook hesla nezná, stejně jako je nemohou (a nesmí) znát další internetové služby.

TIP: Co udělat, když se někomu podařilo získat moje heslo do nějaké online služby je hodně podstatné čtení, které budete potřebovat v okamžiku, kdy vám někdo hackne účet.

Asi byste měli myslet na to, že pokud někdo získá přístup k vašemu e-mailu, tak také může snadno získat přístup k vašemu Facebooku. A také ke všem dalším službám, které tento e-mail používají. Níže zmíněné dvoufaktorové ověření tomuto může poměrně úspěšně bránit.

Co když jsem zapomněl heslo?

Přihlašovací formulář FacebookuZapomenutí hesla na Facebooku znamená, že si musíte vytvořit nové – povídání k tomu najdete v nápovědě (How do I reset my password? neboli Jak mohu resetovat své heslo?) a je to relativně jednoduché – na přihlašovací stránce (což je www.facebook.com, nic jiného) si prostě vyberete, že jste zapomněli heslo, identifikujete se (e-mail, telefonní číslo, atd) a e-mailem dostanete, při troše štěstí, odkaz, který vám umožní nastavit heslo nové.

TIP: Jak se přihlásit na Facebook? Kde najdu přihlášení (login) na Facebook? Kde si založit účet? vám prozradí ono výše uvedené www.facebook.com

Co když nemám přístup k e-mailu? Nebo ho nevím?

Pokud jste přišli o e-mail, který máte spojený s účtem na Facebooku, tak máte problém. Čeká vás cesta přes bezpečnostní otázky, případně pokud jste byli dostatečně zkušení, tak můžete zkusit alternativní e-mailovou adresu (ale za předpokladu, že jste si ji do svého účtu na Facebooku přidali).

Pokud jste přišli o e-mail, který máte spojený s účtem na Facebooku, tak máte problém

Nebo můžete požádat o pomoc přátele, což je jedna z dalších funkčností Facebooku, kterou si musíte předem nastavit. Nápovědu najdete v I can’t reset my password because I can’t access the email address listed on my account. (tedy Nemohu resetovat svoje heslo, protože nemám přístup k e-mailové adrese uvedené u účtu.)

TIP: Pokud se budete pokoušet o obnovení hesla příliš často, tak vám to Facebook zatrhne – po 24 hodinách to ale budete moci zkusit znovu.

Pokud si prostě nemůžete vzpomenout na e-mail, tak uděláte lépe, když ho nějak najdete – vaši přátelé se mohou podívat na váš účet, možná to poznáte někde v mailech, nebo prostě zkuste více vašich mailových adres nebo telefonních čísel (i telefonní číslo slouží k přihlášení). Pro obnovení hesla lze použít i to, čemu Facebook říká „uživatelské jméno“ (username), tedy to co máte jako součástí vaši zkrácené adresy profilu (pokud jste si ji pořídili). Pokud stále netušíte o co jde, tak je to ta vámi nastavitelná část v https://www.facebook.com/Daniel.Docekal (tedy v tomto případě Daniel.Docekal).

Co když mi někdo hacknul účet na Facebooku?

Pokud se něco takového stalo, tak jste, lidově řečeno, docela dost v hájí. Hlavně to na něco takového chtělo myslet předem a pořídit si na Facebooku dvoufaktorové ověření přes mobilní telefon. Zejména proto, že Facebook vám u hacknutého účtu nepomůže a prostě o něj přijdete (v příznivém případě se vám podaří dosáhnout toho, že ho aspoň smaže). Stejně jako vám nepomůže, když vlivem hacknutí přijdete, například, o přístup k Stránkám (firemním profilům).

TIP: Dejte si pozor na to, že pokud přijdete o telefon, který slouží k dvoufaktorovému ověření, tak budete mít problém. Pro tento případ slouží speciální potvrzovací kódy.

Je bezpečné s někým sdílet heslo na Facebook?

Rychlá odpověď je, NENÍ. Neměli byste nikdy nikomu dávat heslo k Facebooku. Nejenom proto, že ho (nechtěn+) může nějak poskytnout někomu dalšímu, ale také proto, že Facebook hlídá, odkud se přihlašujete. Také hlídá, jestli se z jednoho účtu odhlásíte a pak na další přihlásíte. A všechny tyto aktivity mohou vést k zablokování účtu.

TIP: Hodit se může Jak zjistit heslo, když jsem přihlášený

Můžete věřit návodům na Internetu, co tvrdí že jde zjistit heslo?

Zájem lidí o cizí hesla do Facebooku je tak velký, že už roky slouží dobře autorům virů i malware. Proto můžete na Internetu najít záplavu zaručeně funkčních řešení. Od neškodných videí ‚How to find Facebook Password of others (100% Working)‚ (dělá z lidí pouze hlupáky) až po skutečně velmi nebezpečné věci, které způsobí škodu. Skutečnost je taková, že zjistit něčí heslo z Facebooku nelze (protože Facebook to heslo nikde uložené nemá).

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky