TIP#1214: Jak se přihlásit na Facebook? Kde najdu přihlášení (login) na Facebook? Kde si založit účet?

Vlastně je to tak trochu legrační psát na konci roku 2018 něco o tom, jak se přihlašuje na Facebooku (případně jak se tam zakládá účet) a kde že je to přihlášení možné. Facebook je na ústupu, takže by asi bylo lepší psát to samé o Instagramu.

Krátká a jednoduchá odpověď na otázky z titulku je – jděte na www.facebook.com a tam se můžete přihlásit (když už máte účet) nebo založit nový účet. Nezapomeňte, že Facebook je omezený od 13 let nahoru (a protože Evropská Unie má kravské nápady, další zásadní věk je tam šestnáct let), O tom ostatně viz Od kolika let je Instagram? A samozřejmě Facebook, Twitter, Google, YouTube a další?

2018-11-03 16_13_13-Facebook – přihlaste se, nebo se zaregistrujte.png

Účet na Facebooku si můžete založit i na mobilním telefonu – v ideálním  případě budete pro založení účtu potřebovat unikátní e-mail (jeden e-mail může mít jenom jeden účet na Facebooku), ale můžete si založit Facebook pomocí telefonního čísla (ale i tady platí, že jedno telefonní číslo může mít jenom jeden účet na Facebooku). Při zakládání se vám ještě bude hodit Mohu na Facebooku použít nepravé (falešné) jméno?

Pokud byste třeba chtěli mít na Facebooku více účtů, tak si musíte pro každý účet pořídit samostatný e-mail. Tady se může hodit Jak mít na sociálních sítích více profilů a snadno s nimi pracovat? Zrovna Facebook je hodně otravný v hlídání toho, jestli náhodou nemáte více účtů.

Budete-li chtít na Facebooku mít firemní profil, tedy Stránku, tak je stále nutné abyste (vy jako osoba) měli osobní účet. Bez toho to možné není.  Jedině pak můžete založit Stránku a na Facebooku řešit marketing a reklamu.  Budete-li chtít mít reklamu na Instagramu, tak nejprve musíte mít účet na Facebooku. Na Instagram se reklama kupuje přes Facebook, nejde to samostatně.

PS: K tomu Instagramu tu už je tip  Jak vytvořit druhý účet na Instagramu? a možná není až tak marný nápad se ještě vrátit vůbec k založení toho „prvního“. Ale to až někdy jindy.

K Facebooku ale určitě ještě vhodné dodat Jak zjistím heslo na Facebook? Co dělat když jsem zapomněl heslo na Facebook?

Až se vám povede účet založit, tak věnujte hodně pozornosti tipu Jak nastavit soukromí na Facebooku. Na Facebooku sice žádné soukromí neexistuje, ale přesto je dobré si ho nastavit trochu lépe než jak vám to založí Facebook. Ten zcela záměrně nastavuje některé věci tak, aby soukromí bylo co nejmenší.

PS: Jak si založit účet na Instagramu? Jak se přihlásit na Instagram a kde Instagram stáhnout? řeší totéž téma pro Instagram.