@365tipu

TIP#374: Jak mít na sociálních sítích více profilů a snadno s nimi pracovat?

Tuhle záležitost, tedy že potřebujete spravovat více profilů na určité sociální sítí jsme tu již řešili pro některé sociální sítě, takže je čas se tomu pokusit dát ucelenou formu, spojit jednotlivé tipy dohromady a podívat se na nové možnosti. A později tenhle ucelený přehled moci doplňovat a aktualizovat.

Instagram více profilů v aplikaci umí, takže viz Jak mít na Instagramu víc profilů? a pokud máte iOS/Android, tak viz Jak přidat další účty na Instagram. V počítači (Windows) přes nativní Instagram aplikaci, nebo přes InstaPic, Gramblr či další . Na Androidu ale také třeba přes přepínání profilů přímo Androidu jako takového (k tomu třeba viz Jak mít na Androidu víc uživatelů? Přímo to umí Android, V MIUI najdete Druhý Prostor a Jak na Androidu spustit jednu aplikací vícekrát? Hlavně s rozdílným nastavením?).

Nezapomeňte, máme tu Návod pro Instagram

Twitter jsme řešili v Správa více účtů na Twitteru – na webu, v mobilu či Tweetdecku) a je několik dobrých možností jak to udělat. Začíná to klasicky profily prohlížeče, je tu již zmíněný Tweetdeck a mobilní aplikace Twitteru umožňuje více účtů. A umí to už i dokonce Twitter na webu, což je velmi užitečné. Pokud v Twitteru tápete, můžeme pomoci s Twitter for dummies.

Facebook má správu Stránek pomocí správců, takže tam není problém pod jedním účtem dělat vše potřebné (viz Jak používat Facebook pro marketing a Co potřebujete ke správě Stránky na Facebooku? Průvodce založením Stránky na Facebooku (5)). Osobní profily v počítači je možné přepínat přihlášením a odhlášením či profily prohlížeče. V mobilním telefonu také není podporována možnost více účtů, musíte se mezi nimi přepínat (a je to komplikované tím, že bývá dobré vymazat cache aplikace). Ale můžete jít i cestou použití klasického Facebooku a Facebook Lite (viz Nebere vám hlava 210 MB velký Facebook v mobilu? Zkuste alternativy).

POZNÁMKA: Měl jsem pocit, že to mobilní aplikace Facebooku umí, ale při kontrole v rámci psaní tohoto tipu jsem to už nenašel. Je možné, že to tam dříve bylo, nebo to prostě zkoušeli.

Hodit se vám bude Jak se přihlásit na Facebook? Kde najdu přihlášení (login) na Facebook? Kde si založit účet?

Facebook Messenger neumožňuje přepínat, protože ani Facebook jako takový přepínat neumožňuje. A to jak v mobilní aplikaci, tak na webu. Pouze klasické odhlášení/přihlášení a profily. Mimochodem, mělo by to jít.

Pinterest (k tomu tu máme taky návod) neumí více uživatelů ani v počítači ani v mobilu/tabletu. S dlouholetou absenci API navíc nemá ani žádné dobré alternativní klienty, takže klasické přihlašování a odhlašování, profily v prohlížeči a uživatelé v Androidu.

Linkedin firemní profily umožňuje spravovat více uživatelům, takže s tímhle není problém ani na počítači, ani na mobilu/tabletu. Pokud ale máte na Linkedin více osobních profilů, tak stejný problém jak u všeho ostatního, co neumí více profilů v jedné aplikaci/programu.

Google+, Google/Youtube a další služby odsud umožňuje přepínání mezi přihlášeními účty v prohlížeči i v Androidu. Ale měli byste vědět, že i tady je bezpečnější a spolehlivější řešení ve využití oddělených profilů v prohlížeči. Google má správu Stránek (firemních profilů) stejně jako Facebook, tedy pomocí osobního účtu spravujete libovolné Stránky. Hodit se vám zde bude třeba Jak automaticky dostávat obsah na firemní Stránku na Google+

Microsoft, Skype a další tamní služby si s nějakým přepínáním moc hlavu nedělají, spoléhají se na klasické přihlašování a odhlašování. Navíc platí, že pokud máte více účtů od Microsoftu tak v tom bude občas zmatek a bude vás nutit se znovu a znovu přihlašovat ač již přihlášeni jste.

WhatsApp, Snapchat, Kik a různorodé další služby pro chatování a posílání zpráv jsou na tom bídně, na podporu více účtů se zpravidla nemyslí. Je jích hodně, takže čas a síla to všechno projít a zkontrolovat nebyla.

Meerkat či Periscope, ale ani Vine (viz Jaké mobilní aplikace použít pro live streaming videa?) přepínání neumí. Přitom právě zde by se to hodilo, protože jde o další velmi užitečné nástroje pro firemní sociální marketing.

Foursquare a Swarm rovněž neumí. Tady opět jedině přepínání profilů v prohlížeči nebo přihlašování a odhlašování.

web mobilní aplikace Třetí strana
Instagram (jak na to) ne ano ano
Twitter (jak na to) ano ano ano
Facebook, osobní profil ne ne ano
Facebook, Stránky (jak na to) ano ano ano
Facebook Messenger ne ne ne
Pinterest ne ne ano
Linkedin, osobní profil ne ne ano
Linkedin, firemní profil ano ano ano
Google účty, Google+ (a další služby) ano ano ano
Microsoft účty, Skype ne ne ne
WhatsApp ne ne ne
Snapchat ne ne ne
Kik ne ne ne
Meerkat ne ne ne
Periscope ne ne ne
Vine ne ne ne
Foursquare, Swarm ne ne ne
2016-01-09 08_45_33-TweetDeck.png
TweetDeck, ideální na práci s množstvím účtu na Twitteru. Žádné další sítě ale už neumí.

Nezapomeňte, pokud jde o použití z webu (což jde skoro všude, jen Instagram neumí některé věci, a některé aplikace web vůbec nemají), tak je zde vždy možnost profilů prohlížeče. Má to tu výhodu, že si k potřebné identitě nejenom necháte vše přihlášené (a zapamatované), ale můžete si tam nechávat i další související věci.

V Androidu (od verze 5 výše) je možné v jednom přístroji mít více profilů a tím pádem si můžete vytvořit profily odpovídající potřebné „sociální identitě“. Je to užitečné řešení. Zejména proto že pak můžete z jednoho přístroje fotit i natáčet živě přímo do příslušné identity.

Windows 10 na tabletu je také dobré na více profilů, mezi kterými lze přepínat poměrně stejně snadno a rychle jako na Androidu (a rychleji a lépe než na velkém počítači, tam se vyplatí spíše profily prohlížeče). Samozřejmě přepnout uživatele umí i Windows na počítači (viz Jak se ve Windows přihlásit (přehlásit) na jiný účet?)

Pro Twitter a více účtů je tu velmi dobrý Tweetdeck. Pro správu více účtů na více sítích jsou tu další aplikace jako Zoomsphere, Hootsuite, Buffer a řada dalších., včetně velmi profesionálních a drahých řešení Ale ty nejsou určeny pro běžné lidské užívání, ty opravdu slouží pro správu kupy účtů (firemních zejména). A nebudou například umět Instagram a některé jenom velmi čertstvě Pinterest. Pokud nevíte co je Buffer, tak viz Buffer oceníte v okamžiku, kdy chcete plánovat věci na sociálních sítích dopředu.

Na závěr klasické připomenutí, pokud víte něco co zde není, narazili jste na nějaké řešení správy některé sociální sítě/média co @365tipu neobjevilo, dejte vědět.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky