@365tipu

TIP#115: Jak mít na Instagramu víc profilů?

Instagram nemá žádnou správu profilů (jako má Facebook) a podobá se Twitteru. Jedny přihlašovací údaje, tedy jeden e-mail a jedno heslo a to je všechno, Pokud chcete používat víc profilů na Instagramu, tak se budete muset odhlašovat a přihlašovat (výjimka viz dále). Ale to není zdaleka vše. Instagram bohužel neumožňuje (oficiálně) nikomu cizímu (cizí aplikaci) vkládat fotografie. A to je dost zásadní omezení.

Co je na tom všem špatné je, že Instagram má hlavně klienta pouze pro mobilní telefon/tablet a budete stejně muset prakticky všechno řešit tam. Trochu vám může pomoci www.instagram.com, kde se lze přihlásit a je tam možné například vyplnit informace o profilu, měnit heslo, spravovat aplikace a získat „štítky“, neboli prvky na web. A co hlavně, můžete zde přidávat a moderovat komentáře. To moderovat znamená, že zde můžete mazat spam a jiné nevhodné věci.

isntagram-web-profile

TIP: Pro Instagram tu máme rubriku i štítek. Ale hlavně tip s názvem Jak se dozvědět více o tom jak funguje účet na Instagramu, nějaké ty analytické nástroje ve kterém zjistíte jaké další nástroje se vám pro Instagram mohou (a budou) hodit. Zajímavý může být www.gramfeed.com, protože umožňuje i práci s více účty. Případně ScheduGram či Gramblr, pokud nehledáte něco zcela zadarmo

Webové rozhraní je dobré i v tom, že od dubna 2015 umí o vyhledávat hashtagy (příklad pro #steampunk) a zobrazovat profily dalších uživatelů, včetně sledování a zrušení sledování. Pokud tedy tuto skutečnost využijete, může vám pomoci. Zejména klasickým způsobem vytvoření (například) profilů v Chrome pro jednotlivé účty na Instagramu.

2015-11-05 17.29.18
Jeden telefon, dva účty. Stačí se přepínat, každý účet má kompletně vše vlastní, takže mohou mít i vlastní Instagram.

Pokud byste chtěli více Instagramů v mobilu, tak do února 2016 platilo: Přihlašovat, odhlašovat. Případně, pokud váš mobil/tablet umožňuje více uživatelských profilů, tak samozřejmě je to další možná cesta. Což třeba umí Android spolehlivě od šesté verze – takže pokud máte novější telefon s novějším Androidem, tak si prostě na tom samém telefonu založte další uživatele a pak už se mezi nimi můžete přepínat. Případně viz Jak mít na Androidu víc uživatelů? Přímo to umí Android, V MIUI najdete Druhý Prostor

V únoru 2016 přišla konečně možnost přepínat účty do aplikací pro iOS/Android. Více v Jak přidat další účty na Instagram. A jak je přepínat nebo Jak vytvořit druhý účet na Instagramu? Víc jak pět jich ale bohužel nepřipojíte.

Další možná cesta jsou některé aplikace, které umožňují pracovat s Instagramem – má to ale jeden háček, Instagram totiž nemá veřejně a volně dostupné plné API, takže cokoliv co spravuje účty na Instagramu je někde na hraně. A kdykoliv může přestat fungovat a co hlavně, nebudou umět vkládat fotografie (protože to je hlavní funkčnost, kterou Instagram neumožní). Tady ale viz Jak automatizovat zveřejnění příspěvků na Instagram?

TIP: Pro iOS je aplikace pro správu více účtů například Fotogramme, Gramblr či Multigram. Pro Android by tu byl třeba Padgram či Phonegram. Ale jak už je uvedeno v předchozím odstavci, tyto aplikace vám neumožní nahrávat fotografie.

Výjimka může být iOS aplikace Instapload , protože v té najdete možnost nahrávání fotek i více účtů. Ale také neustálé problémy s tím, že dělá něco, co Instagram znemožňuje. Takže se budete setkávat s tím, že čas od času prostě nefunguje.

Je asi dobré ještě upozornit, že webové služby a aplikace nikdy nebudou pro „přihlášení“ s vaším Instagramem požadovat přihlašovací údaje. Takže na to pamatujte, protože pokud to nějaká služba bude chtít, tak rozhodně nemůže mít čisté úmysly. Stejně jako různé aplikace, které vám budou tvrdit, že umějí něco, co vůbec (v případě Instagramu) moci nemohou.

Pro Windows existuje nativní aplikace InstaPic (najdete ji v Store) a umí nejenom nahrávat fotografie, ale také více profilů. Občas to bude zlobit (třeba když Instagram něco změní), ale je to jedno z nejlepších řešení, které můžete mít.Samotný Instagram ale (konečně) někdy v roce 2016 přišel s nativní Windows 10 aplikací. Pokud máte tablet s dotykovým displejem a zadní kamerou, tak vám dokonce umožní nahrávat fotky.

2015-12-21 11_09_20-InstaPic.png

Pokud budete muset opravdu intenzivně pracovat s Instagramem pro více účtů, tak je tu také klasické řešení v podobě více telefonů. Není ani tak nutné, aby uměly telefonovat, mohou dokonce sdílet připojení k Internetu přes jiný telefon, nebo využívat Wifi.

TIP od Lucas Magnesium: Pro Windows Phone můžete mít 6tag a nutno dodat, že to vypadá jako poměrně hodně vydařený klient pro Instagram a umí právě to co potřebujete, tedy i více účtů.

Takže, jak to uzavřít?

Odpověď na původní otázku je, že některé služby vám umožní práci s více účty, ale žádná vám spolehlivě neumožní nahrávat fotografie. Což je poměrně dost zásadní problém. Nejefektivnější řešení stále je, že si pořídíte víc telefonů nebo novější telefon s Androidem, kde můžete mít více účtů. Takže asi tak.

PS: Jak mít na sociálních sítích více profilů a snadno s nimi pracovat? Tohle poradí jak se postavit k okamžiku, kdy na vás hodí správu více věcí než jedné a nejenom v Instagramu,

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky