@365tipu

TIP#020: Velký přehled analytických nástrojů pro účty na Instagramu

Dneska @blondyna na Twitteru řešila trochu zapeklitou otázku: „Jaký (free) tool doporučíte pro analýzu Instagramu?„. Zapeklité je to jednak proto, že chce free a také proto, že jde o Instagram. Tam situace není až tak jednoduchá a pomůcky nejsou až tak rozšířené. Sám Instagram navíc pro osobní účty nic jako analýzu/statistiky nenabízí (pro firemní účty by měl, ale já je nikdy neviděl).

Jednou z dobrých  možností bylo www.iconosquare.com (dřív to mimochodem byl www.statigram.com). To „bylo“ je proto, že mezitím přestalo být dostupné zadarmo. Jinak ale má nějaké ty analytické věci (viz „Statistics“) a umí ještě různé další věci. Mají 14 dnů trial zdarma, tak možná …

Iconosquare

Simply Measured mají také Instagram Analytics, ale tam už narazíte na „free trial“ a placení a je to součást většího balíku (o kterém jsem slyšel příznivé věci, ale zdarma to není).  Jednu věc od nich ale můžete mít zdarma – „Free Instagram User Report(a jejich Free Tools sekci určitě prozkoumejte).

Jsou trochu vlezli v tím, že si vyžádají i přístup na Twitteru, ale ten jim potom můžete odebrat a tady se není potřeba příliš bát.  Jedna věc je na Simply Measured reportu zajímavá, můžete si vysledek exportovat do Excelu (a do PowerPointu).

instagram-simplemeasured

TIP: Jak zjistím, kdo mě na Instagramu přestal sledovat? je dobré si prostudovat, protože tohle vás může přivést do problémů. Klasicky.

Z těch dalších, povětšinou, placených? Moc se je nesnažím sledovat, ale třeba:

 • Totemswww.totems.co – vypadá jako použitelná služba (dříve myslím že známá jako Nitrogram), ale připravte se na placení (a na zkoušku je tady dost na nic, takže ani nezkoušejte). (v lednu 2017 definitivně neexistuje)
 • Union Metrics mají Instagram Analytics, ale opět si připravte nějakou tu stovku (a více stovek) dolarů měsíčně. Nějaký základní nástroj tam mají možná i zadarmo.
 • Instagram najdete i v Curalate Social Analytics, ale opět si můžete tak maximálně „požádat o Demo“.
 • Podobně se může hodit Gramfeedwww.gramfeed.com. Tedy opět pro informace, ale také pro správu účtu. Mimochodem také změnil jméno na Picodash. – www.picodash.com a cena 8 USD/měsíc.
 • Twtrlandwww.twtrland.com – by vedle Twitteru a Facebooku umí i instagram, ale bez placení si moc neužijete. ;[21.07.17] Stal se z nich mezitím www.klear.com
 • Quintly www.quintly.com/instagram-analytics – je samozřejmě také placené (14 dní free trial)
 • Minter.io se hodí spíše pro analýzu hashtagů. Ale opět placené (14 dní free trial)
 • BirdSong Anayltics umí leccos, ale za každý získaný výstup (report) budete platit
 • Social Bakers měli v minulosti jakousi zdarma dostupnou analýzu, dal než na dlouhý formulář dožadující se zbytečných informací jsem ale nikdy nedošel a pak to stejně zrušili.

TIP: Instagram samotný už nabízí základní informace o účtu, ale musíte se přepnout na „firemní“ účet. Kdykoliv se ale můžete přepnout zpět, takže tato cesta se také celkem vyplatí.

 • Mírně použítelný je Webstagramwww.websta.me – ale ani ne tak pro analýzu účtu, jako spíš pro žebříčky, hledání a tak podobně.
 • Justunfollowwww.justunfollow.com – poslouží pokud se chcete zbavit podivných sledujících (a slouží i pro Twitter), která ale v roce 2017 skončil u Crowdfire – www.crowdfireapp.com. Zůstává ale použitelný zdarma, ale co s ním bude jasné není. V lednu 2017 zůstaly funkční jen věci týkající se Twitteru a věci pro Instagram se teprve znovu objeví.
 • 30dayspics vám udělá video z těch nejlepších fotek z vašeho Instagramu za posledních 30 dní. A nejenom vašeho Instagramu, vlastně tam můžete zadat jakýkoliv Instagram. Založené je to na počtu Líbí. Jak to nakonec vypadá se můžete podívat třeba zde.
 • Klear vám ukáže analýzu jakéhokoliv účtu a nic za to nechce. Ale přimíchá do toho i Twitter a pokročilé funkce jsou, samozřejmě, placené.
 • Meteroid.co se objevil někdy v roce 2016 a je také placený, s 7 denním zkušebním. Prozatím si ho ale ani vyzkoušet nemůžete, spuštění teprve chystají. [21.07.17] a aby to bylo hodně zábavné, už neexistuje
2017-02-04 09_01_58-danieldocekal - Influencer details _ Influencer.DB.png
 • InfluecerDB lze mírně použít zdarma, více věcí opět jenom placeně. Analýzu libovolného účtu ale nabízejí zdarma. Screenshot výše je z této pomůcky
 • PicAnalytics opět placená, s možnosti vyzkoušet zdarma demo.

TIPMůže někdo stáhnout fotku z mého Instagramu? Jak se dá stáhnout fotka z Instagramu? vám ukáže, že i když se Instagram snaží možnost stáhnout hodně znepříjemnit ,je to stejně nakonec vlastně docela snadné. 

 • SocialInsider – www.socialinsider.io – má Instagram Analytics (a také Twitter a Facebook). Ale stejně jako prakticky všechno je to jenom placené. [20.07.18]
 • Keyhole – keyhole.co – slouží hlavně k sledování hashtagů, ale umí u účty, zmínky, klíčová slova a URL. Instagramové věci ale vyžadují placený účet. [20.07.18]
 • Squarelovin – squarelovin.com/business/home – se týká hlavně UGC, ale najdete tam in Instagram Insights – jen pozor, trochu vada je, že po vás budou chtít právo komentovat za vás. [20.07.18]
 • Pixlee – www.pixlee.com — mělo v „Resources“ zdarma dostupnou analýzu Instagramu.  Je ale poněkud zvláštní, vyžaduje jeden hashtag, je nejspíš jenom týdenní. [20.07.18]

Nezapomeňte, že většina software pro správu sociálních sítí co doplnila Instagram k tomu přidala i nějaké ty analytické výstupy.

Nezapomeňte na zdejší ‣ Návod pro Instagram. A pokud se chcete naučit používat Instagram? Je tu školení Instagram pro firemní i osobní marketing Podívejte se na volné termíny tohoto školení Instagramu v Dobrém webu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky