@365tipu

TIP#840: Jak zjistím, kdo mě na Instagramu přestal sledovat?

Především, hned na samém počátku, je nutné zdůraznit. Žádná bezpečná cesta jak toto zjistit neexistuje. Pokud se vydáte do vyhledávačů hledat tohle téma, tak narazíte na řadu „řešení“, některé z nich „zaručeně fungující“. Jediné co lze skoro s jistotou zaručit je, že přijdete o účet na Instagramu.  Toto téma je, stejně jako u Facebooku, zásadně využíváno pro hackování účtů a instalaci malware do mobilů. Což je to další co se vám může stát. Třetí co se vám může stát je, že použijete něco co Instagramu zjistí a smaže vám účet pro porušování Pravidel.

Na tomhle zkoumání. kdo vás přestal sledovat na Instagramu, je podstatné totiž to, že Instagram přesně tuhle funkčnost zakazuje v Pravidlech. Jakkoliv by jí teoreticky bylo možné vybudovat, nikdo ze seriózních hráčů si nemůže dovolit něco takového nabízet.

Zjištění kdo vám odešel ze sledujících je v zásadě stále možné stejně jenom tak, že si nějaká služba či aplikace zapamatuje kompletní seznam sledujících a pak v nějakých interval znovu stáhne kompletní seznam a porovná minulou podobu s tou aktuální.

Čímž by zjistí kdo chybí od minulé verze, stejně jako kdo je nový v nové verzi. Samozřejmě by to nefungovalo, pokud by někdo přišel a odešel mezi kontrolami. A protože takovéto kontroly by nebylo možné dělat příliš často, tak by to stejně dost dobře nefungovalo.

TIP: Pro Twitter je tu Jak zjistím, kdo mě na Twitteru přestal sledovat? A proč to neřešit a pro Facebook je tu Jak zjistím kdo mě odstranil z přátel na Facebooku?

Zjišťovat výše popsané vlastně můžete vlastními silami. Budete ale potřebovat některou ze služeb, která umí exportovat seznam sledujících – což nebude jednoduché, protože ty co tohle umí a fungují jsou poměrně drahé. A ještě navíc velmi výrazně omezeny Instagramem, který tohle prostě nemá v oblibě. Jedna použitelná je Magimetrics.

Vybírat si můžete přitom například z následujících pomůcek (některé už znáte z tipů týkající se Twitteru a také z Velkého přehledu analytických nástrojů pro účty na Instagramu). Ale pozor, většina z nich vám bez zaplacení neumožní skoro nic.

Některé z výše uvedených možná už neexistují nebo přestanou existovat v budoucnu (pokud nevěříte, tak se podívejte na Unfollowgram). Případně existují, ale v Google Play či App Store je nenajdete – byly odstraněny pro porušování podmínek.

Tady je navíc dobré připomenout Co je to Instagram shadowban? Jak ho nechytit?, protože používání různých podivných aplikací vám může přivést právě problém jménem shadowban.

Zpět k zjišťování kdo vás přestal sledovat.

Uděláte to prostě tak, že v některé z výše uvedených aplikací zjistíte, jestli umí exportovat vaše sledující.  K čemuž musím dodat, že se změnami API v roce 2017 je velmi málo pravděpodobné, že by to kterákoliv z nich uměla.

Spíše ale zkuste Magimetrics, kde to umí (ale připravte si 100 USD měsíčně jako minimální poplatek). Totéž umí ještě například Crowdbabble – ale je v zásadě ještě dražší. Navíc pozor, ve všech případech narazíte na silně omezené množství exportů měsíčně.

Export si pak můžete pravidelně či nepravidelně ukládat jako Excel a poté prostě můžete porovnat dva Excelové soubory.

TIP: Jak na Instagramu zrušit sledování poradí, jak se zbavit někoho, kdo vás na Instagramu stalkuje, ale i jak si čistit účet.

Zjišťovat kdo vás přestal sledovat nemá smysl

Stejně jako u Twitteru či Facebooku platí, že zabývat se tím kdo vás přestal sledovat nemá smysl. Je dobré sledovat počet sledujících a zda máte trvalý vzestup – ale i to je potřeba řešit v delším časovém intervalu. Velmi snadno se může stát, že jedním nevhodným příspěvkem způsobíte jednorázový větší odchod fanoušků. Což by vám mělo posloužit k poučení co jste v onom období vlastně zveřejnili, ale není podstatné kdo konkrétní odešel.

Obecně tak jako tak platí, že fanoušci na sociálních sítí neustále přicházejí a odcházejí. Na Facebooku či Twitteru si vás navíc mohou skrývat a přitom stále zůstávat fanoušky. Nepříjemná možnost, protože neodejdou, ale už nikdy od vás nic neuvidí.

TIP: Ze stejně nebezpečné kategorie je řešit  Jak zjistím kdo si prohlížel můj Instagram? Pozor ať nepřijdete o účet. Byť, tady je asi nutné zdůraznit, že tohle může být podstatně nebezpečnější a žádné řešení (opravdu žádné) neexistuje. Do čtiva přidejte ještě Jak nastavit soukromí na Instagramu?

PS: @365tipů má Instagram (@365tipu) ale nečekejte, že by na něm byla nějaká větší aktivita. 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky