@365tipu

TIP#1148: Jak na Instagramu zrušit sledování?

Chcete se zbavit někoho kdo vás sleduje a vy nechcete aby vás sledoval? Je na to tradičně jedna základní možnosti, stejná jako například na Twitteru. Člověka co vás sleduje zablokujte a poté zase odblokujte. Tímto postupem vás přestane sledovat. Blokování a odblokování se dělá vždy přímo na konkrétním profilu. O zablokování a odblokování se nedozví, jedině že by se trefil právě do těch několika sekund kdy je zablokovaný.

Nově, od července 2018, je možné prostě nechtěné sledující přímo odebrat – stačí se podívat na seznam těch co vás sledují, najít člověka a vyvolat menu – tam najdete možnost „Odebrat sledujícího“. O tom že jste ho vyhodili ze sledujících se nedozví.

2018-08-15 07.40.07.png

Pokud někomu chcete zabránit aby vás mohl sledovat, tak ho musíte zablokovat a nechat zablokovaného. Ale pozor, nic mu nebude bránit založit si nový účet nebo se prostě na váš účet chodit dívat na webu.

Pokud si chcete zajistit větší soukromí, tak si můžete pořídit soukromý účet (ten se zámečkem). Řeč je o tom v Mohu mít na Instagramu soukromý účet? Co to všechno znamená? a soukromé účty není možné stalkovat ani z webu. Kdo vás bude smět sledovat si řídíte sami – přijde žádost, kterou musíte schválit.

Zrušit sledování je možné i nahlášením účtu – to používejte u všech těch spamovacích účtů, které váš začnou sledovat – nahlaste je pro spam a tím zároveň dojde k jejich zablokování.

TIP: Částečně to můžete dělat i  na www.instagram.com. Stačí se přihlásit a rozkliknout si ikonku vašeho profilu. Není tam ale doplněna ona nová funkčnost umožňující sledujícímu zrušit sledování.

2018-08-15 07_44_48-365tipů (@365tipu) • Fotky a videa na Instagramu.png

Jak zrušit to že vy někoho sledujete

Také jednoduché. Na vlastním profilu si zobrazte Sledují a v seznamu najděte koho chcete odebrat – kliknutím na knoflík Sleduji se objeví možnost Zrušit sledování.

2018-08-15 07.49.52.png

Udělat to můžete i na něčím profilu, pokud někoho sledujete, bude tam ikonka to znázorňující – stačí na ní kliknout, objeví se Zrušit sledování. O tom že jste někoho přestali sledovat se dotyčný nedozví.

2018-08-15 07.50.51.png

Hlídejte si koho sledujete. Pokud se tam začnou objevovat účty o kterých nic nevíte, tak máte hacknutý účet. Viz Hlídejte si koho sledujete na Instagramu. Účty se nejen kradou, ale zneužívají pro sledování a komentování

Hodit se možná bude:

TIP: V Jak zjistím, kdo mě na Instagramu přestal sledovat? je řeč o metodách vedoucích z zjištění kdo vám zmizel ze sledujících. V drtivé většině případů jde buď o podvody a viry nebo o špatně fungující mechanismy. Další tipy týkající se Instagramu najdete v ‣ Návodu pro Instagram

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky