@365tipu

TIP#1471: Co je to Finsta a co byste o tom jako rodiče měli vědět

Finsta je oblíbená věc mezi dětmi a mládeži a jde o velmi jednoduchou věc – „F“ake „Insta“gram ve významu toho, že to není jejich pravý (osobní) účet, ale že si vytvářejí další účty – velmi často anonymní, tajné, ale často může jít o  tématické Instagramy (třeba i pro domácí mazlíčky).

Už dlouho platí, že mladí na Instagramu velmi rádi zkoušejí různé věci – běžně proto mívají klasický veřejný účet na Instagramu (říká se mu i Rinsta, Real Instagram), takový co je „v pohodě“ pro kohokoliv (ale hlavně pro rodiče). Druhý účet často mají pro nejbližší přátele a nikoho jiného si do něj nechtějí pustit. Velmi často ale mají i třetí účet, čistě experimentální, běžně i se zcela jinou „identitou“, než ty ostatní.

Finsta jsou možné díky tomu, že na Instagramu můžete mít víc účtů a navíc nemusí být čistě osobní ani reálné (jako na Facebooku). Aplikace Instagramu umožňuje přepínat mezi až pěti účty bez nutnosti se odhlašovat a znovu přihlašovat – nic ale nebrání tomu jich mít více a přehlašovat se mezi nimi. Což je ostatně i cesta jak takový účet dostatečně skrýt v telefonu – ty co jsou připojené přímo v aplikace je možné snadno najít a kotrolovat.

TIP: To samé mimochodem můžete snadno a bez rozporu s Pravidly na Twitteru.

V Jak si založit účet na Instagramu? Jak se přihlásit na Instagram a kde Instagram stáhnout? se dozvíte to první základní, jak získat Instagram a jak si založit první účet. Hodně vhodné čtení je v Jak nastavit soukromí na Instagramu?

Vytváření dalších účtů je také snadné, řeč je o tom v Jak vytvořit druhý účet na Instagramu? a je k tomu potřeba vždy jenom nový e-mail (ten lze snadno získat na jakémkoliv freemailu). Byť v posledních měsících je to trochu složité v tom, že Instagram je silně podezíravý ke každému nového účtu, zejména pokud si nepřidá telefonní číslo pro ověření.

Opravdu hodně soukromé a tajné Finsta účty jsou pak prostě ty „se zámečkem“. Řeč je o nich v Mohu mít na Instagramu soukromý účet? Co to všechno znamená? Vlastník takovéhoto účtu si prostě řídí kdo ho vlastně smí sledovat a nikdo komu to nepovolí nemůže vidět obsah účtu.

TIP: Další tipy a triky pro Instagram najdete v ‣ Návod pro Instagram

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky