TIP#1220: Jak si založit účet na Instagramu? Jak se přihlásit na Instagram a kde Instagram stáhnout?

Já vím, v titulku je příliš mnoho otázek. Navíc všechny z nich jsou takové zvláštní, odpovědi na ně jsou totiž poměrně zřejmé snad každému. Přesto, to je ještě zvláštnější, jsou přesně tohle věci, které lidé hodně vyhledávají v Google. Tak je čas na ně odpovědět.

Především, Instagram najdete na www.instagram.com a právě tam můžete začít i pokud si chcete založit účet na Instagramu a nechcete k tomu použít aplikaci v mobilním telefonu. Na webu Instagramu se můžete i přihlásit, pokud už účet máte. Webová podoba Instagramu toho umí docela dost, dokonce tam můžete i nahrávat fotky (ale budete muset zvládnout jeden malý trik).  O tom ale více v Jak vkládat fotky na Instagram z počítače? Osm cest jak vkládat fotky z počítače či notebooku

2018-11-04 10_47_46-Instagram.png

TIP: V Jak nastavit soukromí na Instagramu? je dost podrobný a hodně užitečný návod na to jak bezpečněji používat Instagram.

Založení účtu na Instagramu je možné buď přes váš účet na Facebooku (není vhodné pokud nechcete Facebooku rovnou říct, že jste to vy na obou sítích), pomocí čísla mobilního telefonu (také ne ideální, jasně vás identifikuje) nebo pomocí e-mailu (můžete si založit nějaký extra e-mail jen pro Instagram).

Jako všude i tady platí, že na jeden e-mail či jedno číslo telefonu lze založit jenom jeden účet. Stejně tak lze pomocí účtu na Facebooku mít založený jenom jeden účet.

Druhá varianta založení účtu i přihlášení k Instagramu je použití mobilní aplikace – nakonec Instagram hodně dlouho byl jenom v podobě aplikace (dokonce pár let jenom pro iPhone).

2018-11-04 11_03_33-Instagram.png
Instagram otevřený v mobilním prohlížeči.

Tu si musíte stáhnout a nainstalovat z Google Play nebo App Store. Existuje i aplikace pro Windows 10 – opět dostupná v Microsoft Store.  Na mobilním telefonu můžete ale používat Instagram i bez aplikace, stačí v mobilním prohlížeč použít výše zmíněné www.instagram.czom

TIP: Pokud se náhodou účtu na Instagramu chcete zbavit tak mrkněte do Jak smazat instagramový účet? Jak deaktivovat účet na Instagramu?

POZOR si dávejte na falešné aplikace pro Instagram a různorodé programy pro Windows (a další platformy). Řada z nich má jediný cíl, získat vaše přihlašovací údaje a využít či ukrást váš účet.

Účet na Instagramu se chraňte dvoufaktorovým ověřením, ve velkém se účty kradou. A pokud se vám stane nepříjemnost tohoto druhu, tak viz Co udělat, pokud někdo získal přístup k vašemu Instagramu

V mobilní aplikace je možné připojit (přihlásit) až pět účtů  a jen mezi nimi přepínat – bude se vám to hodit, pokud třeba spravujete firemní účet (TIP: Jak založit firemní účet na Instagramu) a zároveň chcete mít osobní. Více než pět připojit nejde. K více účtům se ještě hodí vědět Co je to Finsta

V prohlížeči nic takového možné není, ale nic vám nebrání použít Chrome/Firefox a profily – v každém z nich můžete mít přihlášený jiný Instagram.  Tady se vám bude hodit Jak vytvořit druhý účet na Instagramu?

TIP: ‣ Návod pro Instagram obsahuje množství dalších užitečných tipů pro Instagram- A hledáte-li to samé pro Facebook, tak viz Jak se přihlásit na Facebook? Kde najdu přihlášení (login) na Facebook? Kde si založit účet?