@365tipu

Jak vkládat fotografie na Instagram přímo z prohlížeče v počítači? Chrome a F12

To, že Instagram umožňuje přidat fotografie z mobilního webu jste snad jako novinku z minulého týdne zaregistrovali. Znamená, že když si Instagram otevřete v mobilním prohlížeči, tak je náhle dostupná ikonka pro vkládání fotografií. Ale znamená to takže, že když si www.instagram.com otevřete v počítači (například v Chrome) a přesvědčíte Instagram, že jste na mobilu, tak i v počítači můžete konečně vkládat jako lidi.

V Chrome je to velmi snadné s využitím vývojářských pomůcek (F12). Stačí v nich kliknout na „mobilní“ zobrazení (případně si vyberete vhodnější typ „mobilu“ aby se vám s tím lépe pracovalo), nechat vývojářské panely aktivní a pomoci F5 vynutit nové natažení. Vývojářský panel si můžete odklidit jiného okna a to si schovat.

Instagram si prostě bude myslet, že jste na mobilním zařízení a umožní vám vkládat fotky.

2017-05-17 11_36_35-Instagram.png

Je dost jisté, že téhož byste mohli docílit některým z add-onů co nastavuje User-Agent aby se Chrome (Firefox, atd) tvářilo jako mobilní prohlížeč.

Podrobnější postup

2018-01-29 07_48_35-Bych Chtěl (@bychchtel) • Fotky a videa na Instagramu.png
Po stisku F12 aktivujte zobrazení na mobilu (šipka ukazující vpravo nahoru), potí si můžete vybrat jakým „mobilem“ se budete dívat (druhá šipka).  Pak nezapomeňte na F5, aby se natáhl Instagram znovu.
2018-01-29 07_49_18-Bych Chtěl (@bychchtel) • Fotky a videa na Instagramu.png
Instagram od původního vydání přemístil nahrávací prvek dolů, stačí na něj kliknout.

TIP: ‣ Návod pro Instagram je tu pro každého kdo v Instagramu trochu tápe. A výše popsané řešení vám sice neumožní plánovat příspěvky na Instagram (o tom viz Jak automatizovat zveřejnění příspěvků na Instagram?), ale je to v zásadě zcela bezrizikové vkládání na Instagram. Nikomu totiž nemusíte dávat přihlašovací údaje a používáte přímo Instagram.

Jak vkládat fotky na Instagram z počítače? Sedm cest jak vkládat fotky z počítače či notebooku najdete všechny způsoby jak dostat fotku a video na Instagram bez nutnosti použití mobilního telefonu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky