Jak vkládat fotografie na Instagram přímo z prohlížeče v počítači? Chrome a F12

To, že Instagram umožňuje přidat fotografie z mobilního webu jste snad jako novinku z minulého týdne zaregistrovali. Znamená, že když si Instagram otevřete v mobilním prohlížeči, tak je náhle dostupná ikonka pro vkládání fotografií. Ale znamená to takže, že když si www.instagram.com otevřete v počítači (například v Chrome) a přesvědčíte Instagram, že jste na mobilu, tak i v počítači můžete konečně vkládat jako lidi.

V Chrome je to velmi snadné s využitím vývojářských pomůcek (F12). Stačí v nich kliknout na „mobilní“ zobrazení a nechat vývojářské panely aktivní. Nebo je odklidit do jiného okna a to si schovat. Instagram si bude myslet, že jste na mobilním zařízení a umožní vám vkládat fotky.

2017-05-17 11_36_35-Instagram.png

Je dost jisté, že téhož byste mohli docílit některým z add-onů co nastavuje User-Agent aby se Chrome (Firefox, atd) tvářilo jako mobilní prohlížeč.

TIP: ‣ Návod pro Instagram je tu pro každého kdo v Instagramu trochu tápe. A výše popsané řešení vám sice neumožní plánovat příspěvky na Instagram (o tom viz Jak automatizovat zveřejnění příspěvků na Instagram?), ale je to v zásadě zcela bezrizikové vkládání na Instagram. Nikomu totiž nemusíte dávat přihlašovací údaje a používáte přímo Instagram.

PS: Není jisté, jestli se Instagram nebude snažit výše popsanému postupu zabránit. Uvidíme.

Reklamy