@365tipu

TIP#1095: Jak na Instagramu sdílet příspěvky z jiných účtů na vlastní účet? Jak na Instagramu sdílet fotku?

Jednu věc je na téma sdílení příspěvků na Instagramu říci rovnou, Instagram sdílet příspěvky klasickým a potřebným způsobem stále neumí. Pokud se díváte na zajímavý příspěvek, tak můžete dávat Líbí, můžete komentovat, můžete ho poslat přímou zprávu, ale přímá možnost sdílet příspěvek na vlastní profil dostupná není.

Vzít cizí fotku a dát ji na vlastní profil můžete jenom pokud vám k tomu dá autor souhlas (buď ho požádáte nebo uvádí, že to je možné). Usnadnit vám to může aplikace Report (viz Je legální používat na Instagramu aplikaci Repost? Jak je to se sdílením cizích fotografií?). Neusnadní vám ale nutnost získat svolení původního autora.

TIP: Kompletní přehled všech možnosti co jde kam sdílet najdete v Jak je možné na Instagramu sdílet? Příspěvky/Repost, Příběhy, IG TV a Reels (Sekvence). Kompletní přehled

Co ale nově možné je (účet to ale může zakázat) vzít příspěvek a sdílet do příběhů (použijte symbol vlašťovky pod fotkou) vytvoří se jedno okénko vašeho příběhu, kde bude vidět původní příspěvek a informace odkud pochází. Je to jediná cesta jak „sdílet“ aniž byste případně porušovali autorský zákon. Nepočítejte s tím, že by snad někdy Instagram zavedl klasické sdílení.

2018-06-05 07.09.03.png

„Nasdílený“ cizí příspěvek do příběhů můžete klasicky upravit (viz Jak na Instagram Příběhy), pomalovat, doplnit textem, nálepkami, efekty. Při zobrazování v příbězích je nejenom vidět odkud je, ale je možné přes něj přejít na originál.

2018-06-05 07.09.22.png

Sdílet vám nepůjdou reklamní příspěvky, stejně jako nepůjdou sdílet příspěvky účtů, které to nepovolily. Video sice sdílet jde, ale nikoliv v přehrávatelné podobě, zobrazí se jenom náhled.

Oklikou přes Příběh na vlastní profil

Pokud používáte Příběhy tak ale víte, že z vlastních Příběhů můžete vytvářet příspěvek. Což znamená  i to, že cizí příspěvek sdílení do Příběhů můžete použít k vytvoření „sdílení“ do vlastních příspěvků. Pokud vám nebude vadit, že je to menší původní fotka, samozřejmě. Je dost zajímavé, že tuhle možnost Instagram neznemožnil a je otázkou, jestli s tím něco ještě neudělá.

Můžete to udělat buď přímo při přehrávání příběhu (vyvolat menu pod třemi tečkami) nebo v zobrazení informací – hned vedle ikony pro uložení fotky do telefonu najdete ikonu pro vytvoření příspěvku.

Další nastavení

Zákaz sdílení příspěvků najdete v Nastavení  – hledejte Sdílení v příbězích.

2018-06-05 07.12.11.png

Cizí příběh do vlastního příběhu nebo příspěvků

Skočte do Jak na Instagramu sdílet příběh někoho jiného

TIP: Zdejší ‣ Návod pro Instagram obsahuje desítky dalších zásadních tipů pro práci s Instagramem. Pro příběhy je hodně užitečné Příběhy na Instagramu vs. klasické příspěvky. Proč dělat oboje a k čemu slouží. Velký přehled

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky