@365tipu

TIP#1291: Jak na Instagramu sdílet příběh někoho jiného

Narazili jste na něco zajímavého ve Stories (Příbězích) a chtěli byste to ukázat vlastním sledujícím ve vlastních Příbězích (nebo snad dokonce v klasickém příspěvku)? Jste na Instagramu, takže se připravte na to, že sdílení je tady ošklivé slovo a skoro nic není dovoleno.

2019-02-10 10.27.10.pngPředevším, políčko z cizího Příběhu není možné sdílet ani do vlastního příběhu ani do příspěvku. Jediné co můžete udělat je poslat ho přímou zprávou. Najdete to vpravo dole pod symbolem poslání (vlašťovky).

TIP: Pokud nechcete aby vaše Příběhy byly tímto způsobem poslatelné, můžete tomu zamezit v Nastavení příběhů.

Existuje jedná výjimka – musí jít o políčko Příběhu, kde vás někdo zmínil. Takové políčko můžete přesdílet do vlastního Příběhu.

A ono „zmínil“ musí opravdu být použitím zmínky, tedy buď oné nálepky se zmínkou nebo zmínkou v přidaném textu. Nestačí přesdílení příspěvku do Příběhu.

2019-02-10 10.41.53.png

Přidat do vlastních Příběhů pak můžete z došlé pošty – uvidíte tam „… vás zmínil“ a také co zmínil, doplněné přímo o „Přidejte si do příběhu“.

2019-02-10 10.41.57.png

Je vám už asi jasné, že tohle je docela dobrý nástroj jak vyvolávat pozornost a případně docílit toho, že se objevíte v Příbězích někoho jiného. Jen klasicky opatrně, když to budete přehánět, bude to obtěžovat a působit jako spam.

Jak to (ne)obejít

Můžete pochopitelně udělat to, že si uděláte screenshot políčka Příběhu a pak to nasdílíte klasicky jako fotografii. Udělat to jde, původní autor se o screenshotu nedozví, ale vy tak trochu porušujete autorské právo a chováte se neslušně. Nezmění na tom nic ani to, že původního autora zmíníte. Správný postup by klasicky byl ten, že požádáte původního autora o souhlas a dohodnete podmínky sdílení.

TIP: Kompletní přehled všech možnosti co jde kam sdílet najdete v Jak je možné na Instagramu sdílet? Příspěvky/Repost, Příběhy, IG TV a Reels (Sekvence). Kompletní přehled

Příspěvky do příběhů

Pro úplnost je nutné dodat, že příspěvky můžete do vlastního Příběhu sdílet. Řeč je o tom v Jak na Instagramu sdílet příspěvky z jiných účtů na vlastní účet? Jak na Instagramu sdílet fotku? a opět k tomu slouží onen symbol vlašťovky.

Pokud daný účet povoluje Sdílení tak můžete ve svém příběhu vytvořit kartu s původní fotografií/náhledem videa – má dvě podoby, jednu jenom s fotkou a zmínkou účtu, druhou (stačí jednou klepnout při tvorbě) i s doplňujícím textem (částí textu).  Celé to můžete upravit tak jako každé jiné políčko Příběhu.

2019-02-11 07.21.04.png
Druhá bohatší podoba.

Ve výše zmíněném tipu najdete i informaci o tom jak je to se sdílením cizího příspěvku do vlastních příspěvků – něco co taky přímo není možné, ale má to dva způsoby jako to obejít.

TIP: Zdejší ‣ Návod pro Instagram je užitečný rozcestník na desítky dalších tipů týkajících se Instagramu. Jak na Instagram Příběhy (Instagram Stories) je kompletní návod týkající se pouze Příběhů (Stories) a velmi užitečné je Příběhy na Instagramu vs. klasické příspěvky. Proč dělat oboje a k čemu slouží. Velký přehled

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky