@365tipu

Příběhy na Instagramu mají „textový“ režim. Jak používat Type Mode ve Stories?

Novinka na Instagramu je tak trochu zvláštní. Do příběhů vám umožní přidat prosté textové příspěvky – můžete vybrat pár fontů, podbarvit je, zvýraznit, podložit fotografií či videem, zarovnat.

2018-02-03 12.20.18.png

Po odeslání ještě můžete použít vše co Příběhy/Stories umí s klasickou fotku – filtry, další text, nálepky, atd. Funguje i to co na klasický text (ten co přidáváte přes „Aa“ nahoře) – zmenšení, zvětšení, posunování, otáčení. Opětovným kliknutím na text vložený přes Type Mode ho můžete opravit, včetně změn barvy písma.

2018-02-03 12.21.49.png

Stačí když vyvoláte vkládání do Příběhů/Stories a dole vlevo uvidíte „Type“ (pokud nevidíte, tak aktualizujte Instagram, dorazilo to první týden v únoru 2018).

Novinku můžete využít pro vkládání do Příběhů, ale může se to hodit i pro vytvoření obrázku s textem, který poté nahrajete na jakoukoliv jinou sociální síť, případně do příspěvků na Instagramu.

Samotný Instagram to oznámil v Introducing Type Mode in Stories

Někdy v roce 2020 se objevila novější verze textového režimu – vypadá mírně jinak, má více fontů a některé z nich mají jiné podkladové efekty. Zůstává výběr barev a na některých účtech mám i možnost zapnout animaci (postupné zobrazování textu). 

TIP: Tipy a triky pro Instagram najdete v ‣ Návodu pro Instagram. Příběhů samotných se týká  Jak na Instagram Příběhy (Instagram Stories)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky