@365tipu

TIP#1754: Jak je možné na Instagramu sdílet? Příspěvky/Repost, Příběhy, IG TV a Reels (Sekvence). Kompletní přehled

Tohle téma jsme tu už řešili, ale mezitím se Instagram rozrostl o televizi a sekvence/Reels, takže asi pomůže udělat souhrnný příspěvek co to celé popíše a usnadní.

Předchozí tip najdete v Jak na Instagramu sdílet příspěvky z jiných účtů na vlastní účet? Jak na Instagramu sdílet fotku? a důležitý související tip řešíá zda Je legální používat na Instagramu aplikaci Repost? Jak je to se sdílením cizích fotografií? Další možnost sdílení je také popsaná v Jak na Instagramu sdílet příběh někoho jiného

Sdílení (repost) klasického příspěvku

Sdílet klasický příspěvek je možné pouze do Stories/Příběhů a platí tak jak pro vaše vlastní tak pro cizí příspěvky (pokud to daný účet nezakázal). Klikněte na ikonku vlaštovky a pokud je sdílení povoleno můžete vybrat sdílení do Příběhu.

Jako správné sdílení bude výsledek odkazem na původní příspěvek. Plus můžete vybrat zda se objeví jen jako fotka nebo také s dvěma řádky textu příspěvku. 

O přesdílení se účet nedozví, takže pokud na sebe chcete upozornit, musíte doplnit zmínku (přelepka nebo v textu). Ostatně viz Proč v příspěvcích na sociálních sítích označovat další účty a lidi?

Stejným způsbem můžete příspěvek (cizí i vlastní) poslat přímou zprávou.

Mírnou oklikou je uložit fotku či video z cizího příběhu (nejde to přímo, tomu Instagram bráni, jde ale například udělat screenshot nebo použít nějakou aplikaci) a použít jako vlastní příspěvek. Řeč je o tom v  Je legální používat na Instagramu aplikaci Repost? Jak je to se sdílením cizích fotografií? a je nutné dodat, že toto bez písemného svolení autora původního fotky/videa nemůžete dělat. Uvedení zdroje nestačí.

Sdílení Příběhů

Sdílet cizí okénko Příběhu do vlastního Příběhu můžete pouze pokud jste v něm označení. O tom se dozvíte v upozorněních/notifikacích a objeví se vám to v poště (přímých zpráva) odkud můžete udělat přesdílení. Musíte to samozřejmě stihnout během 24 hodin co dané okénko je viditelné. Opět platí, že pokud chcete původního autora upozornit že jste přesdíleli, musíte ho zmínit.

Sdílet můžete opravdu jen okénko Příběhu kde jste označení. Pokud někdo zveřejní víc okének co se vás týkají, ale označí vás pouze v jednom, tak u těch ostatních sdílení nebude  možné.

Kazit vám to občas bude to, že některá okénka nejde přesdílet, ačkoliv jste označení. Čím to je vám Instagram nepoví.

TIP: Jak na Instagramu sdílet příběh někoho jiného

Sdílet vlastní okénko můžete do příspěvků. V menu okénka je Share as post. Totéž najdete v přehledu okének (popotažení nahoru) v podobě symbolu se šipkou nahoru. A pochopitelně také v archivu příběhů. Popsané už v Jak z příběhů na Instagramu udělat klasické příspěvky? A proč to dělat

Z archivu příběhů navíc můžete znovu „sdílet“ do Příběhů (ikonka s šipkou nahoru) – pokud tam nechcete nechat původní datum, tak ho prostě odtáhněte do koše. Stejně tak si můžete zvětšit pohled na původní příspěvek.

Sdílet jde i ze Zvýrazněných příběhů (Highlights).

I zde byste mohli uložit okénko příběhu (fotku nebo video) a použít do vlastního příběhu či příspěvku. Opět to ale bez svolení původního autora nemůžete.

Sdílení IGTV

Vlastní IG TV příspěvky je možné sdílet do příběhů kdykoliv (opět přes ikonku vlaštovky). Do newsfeedu (klasických příspěvků) jen v okamžiku vytvoření, ale bude to jen 15 sekund dlouhá ukázka a pak to diváka nutí přejít na IG TV (ano, velmi otravné a zbytečné).  Stejně tak se ukázka objeví v Příběhu.

Cizí IG TV video můžete sdílet jen do Příběhů. A samozřejmě posílat přímými zprávami, ale to už není sdílení o kterém je tento tip.

Stejně jako v předchozích případech byste si mohli video uložit a použít jako vlastní. Bez svolení autora ovšem porušuje autorské právo.

Sdílení Reels/Sekvencí

Vlastní a cizí Reels/Sekvence můžete opět sdílet jenom do Příběhu (opět přes ikonku vlaštovky). Do vlastního newsfeedu se váš Reel dá poslat jen v okamžiku vytvoření

Stejně jako v předchozích případech byste si mohli video uložit a použít jako vlastní. Bez svolení autora ovšem porušuje autorské právo.

TIP: Jak na Instagram Reels? Jak používat klon TikToku od Facebooku? Kompletní návod

Jeden pokus o přehlednou tabulku

 PříspěvkuPříběhuIGTVReels
Příspěvek lze sdílet doCizí i vlastní příspěvek
Příběh lze sdílet doVlastní příběh pouzeCizí příběh pouze pokud jste označení
IG TV lze sdílet doVlastní při vytvoření pouzeCizí i vlastní IG TV
Reels lze sdílet doVlastní při vytvoření pouzeCizí i vlastní Reels

TIP: Další tipy a triky pro Instagram najdete v ‣ Návod pro Instagram

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky