@365tipu

TIP#1633: Jak z příběhů na Instagramu udělat klasické příspěvky? A proč to dělat

Příběhy (Stories) na Instagramu jsou skvělý nástroj pro rychlé publikování věcí u kterých nevyžadujete aby zůstaly „na věky“ dostupné (okénka Příběhů mizí po 24 hodinách). Jsou extrémně oblíbené mezi mladou částí Instagramu, hodně se hodí pro rychlé informování i momentky. Dají se tam skvěle vyprávět nějaké skutečné promyšlené příběhy sestavené z postupně se objevujících okének, ať už pomoci fotek nebo videí.

Čas od času je ale dobré fotky či videa z příběhů „přetáhnout“ i do formy klasických příspěvků. „Editor“ ve kterém vytváříte okénka příběhů je navíc skvělý nástroj i samostatně – nemusíte mít žádné další aplikace a přesto můžete vytvářet fotky a videa do příspěvků obsahující texty, nálepky, animované prvky.

Příběhy jako nástroj na tvorbu příspěvků

20200523_112409000_iOSTady je použití velmi snadné – začnete vytvářet příspěvek (okénko či okénka) do Stories je ale neodešlete, místo toho si vytvořený obrázek či video uložíte do telefonu.

Uložení hotového výtvoru je možné pomoci ikonky šipky dolů (s čárkou pod) co je mezi horními ikonkami.  Po stisku se objeví „Saved/Uloženo“ a fotku či video máte v mobilu.

Pak už můžete klasicky vkládat/vytvářet příspěvek  – ať už v podobě na výšku nebo oříznutím (při tvorbě stačí pamatovat na nutné oříznutí pro čtvercovou podobu nebo menší rozměr „na výšku“ v klasickém příspěvku).

TIP: Příběhy na Instagramu vs. klasické příspěvky. Proč dělat oboje a k čemu slouží. Velký přehled

Existující okénko Příběhu převést na klasický příspěvek

Vlastně  také jednoduché. Otevřete si vlastní Příběhy a popotáhněte od spodního okraje nahoru. Dostanete se k přehledu všech aktivních okének kde máte i počty zhlédnutí, kdo viděl a hlavně tam najdete dvě užitečné ikonky – jednu zmíněnou výše (šipka dolů s čárkou pod) co umožní okénko uložit do telefonu a druhou, šipku nahoru z „šuplíku“ co vezme okénko a umožní vám z něj vytvořit klasický příspěvek.

20200523_112756000_iOS

Pokud okénko bylo video nebo doplněno o animované prvky, tak se stane videem.

Možnost Share as Post i Save je v menu okénka – to lze vyvolat přes „… More“ vpravo dole.

Ve všech případech pozor na to, že i podoba „na výšku“ z Příběhu není stejně vysoká jako „na výšku“ v klasických příspěvcích (tam je méně prostoru), takže vám to část obrázků/videa ořízne.

Pomocí uložení z Příběhů do mobilu můžete výtvory dostat i na jakoukoliv jinou sociální sítě – Facebook, Twitter, cokoliv.

TIP: Kompletní přehled všech možnosti co jde kam sdílet najdete v Jak je možné na Instagramu sdílet? Příspěvky/Repost, Příběhy, IG TV a Reels (Sekvence). Kompletní přehled

Příběhy mají archiv

Archiv Příběhů umožní použít i věci co již nejsou živě v Příběhu a prošly skrz Příběhy (padají tam automaticky pokud to máte v Nastavení pro Příběhy zapnuté). V Archivu mohou být i klasické příspěvky, které jste tam schovali (u příspěvku pomoci archivace).

Archiv příběhů je dostupný ve Váš profil -> Menu -> Archive a  nahoře si vyberte Archive -> Stories. Archiv je velmi rozsáhlý a sahá roky zpět (na pravé straně je při posunování možné uchopit rychlejší časový posuvník.

Pak už jenom najděte okénko co chcete použít a otevřete ho – vpravo dole vyvolejte menu kde je Save (uložení do telefon) i Share as post (vytvoření příspěvku) a dole je další Share (to vám umožní starší obsah vložit nově do Příběhu) a navíc přidání do Highlights/Zvýraznění (Jak používat Zvýraznění (Stories Highlights) v Příbězích na Instagramu?)

Můžete i popotáhnout nahoru, záleží který způsob vám vyhovuje. Zábavná věc je, že si tímto způsobem můžete pustit vlastní Příběhy do přehrávající se podoby z libovolné doby v minulosti.

TIP: V Jak na Instagram Příběhy (Instagram Stories) najdete vše k Příběhům (Stories) na Instagramu

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky