@365tipu

TIP#1531: Jak do Příběhů (Stories) na Instagramu přidat více hahstagů. A co hashtagy v Stories? Kompletní návod

O Stories je tu řeč v Jak na Instagram Příběhy (Instagram Stories) a několika dalších tipech. Je čas se ale vrátit k používání hashtagů právě v Příbězích – má to totiž nějaké zádrhele.

Především, používat hashtagy ve Stories můžete, ale musíte počítat s tím, že okénko příběhu existuje pouze 24 hodin, takže možnost jeho nalezení zrovna přes hahstagy je hrozně malá. O to více je nutné vybrat nějaký extrémně dobrý a hodně hledaný hashtag.  V tom vám poradí  Jak zjistím nejsledovanější (nejhledanější) hashtagy na Instagramu? a  Jak zjišťovat potřebné hashtagy k příspěvkům na Instagramu. Kompletní návod

Pokud se budete divit proč zrovna váš Příběh není vidět ve vyhledávání konkrétního hashtagu tak špatná zpráva. To zda je tam Instagram přidá či nikoliv rozhoduje algoritmus. Ten rozhoduje na základě toho jak dobrý máte účet (hlavně z pohledu engagementu) a podle obrázku/videa v Příběhu.

Samotné použití u vašich sledujících je také trochu komplikované, špatně se na ně kliká.  Ale to popravdě není ten důvod, proč byste je tam měli dávat. Jediný další důvod proč dávat hashtagy je posílení značky – ale to se týká hashtagů používaných jako součást image značky.

TIP: Příběhy na Instagramu vs. klasické příspěvky. Proč dělat oboje a k čemu slouží. Velký přehled

Jak přidat hashtagy do Stories

Přirozeným způsobem jde do okénka příběhu přidat jenom jeden hashtag – dělá se to přes nálepku – ta má ale (dost zbytečně) omezení, že může existovat jenom jednou. Nezapomeňte, že po vložení ji můžete otáčet, zmenšovat, zvětšovat i přesouvat. Poklepáním bude mírně měnit barvu/vzhled.

20200112_124701000_iOS.png

Pokud chcete přidat další hashtagy tak to udělejte klasicky přes přidání textu – prostě přidejte #hashtag text – ideálně ho negativně obarvěte aby to vypadalo víc jako přelepka. Můžete jich přidat maximálně deset, ale pozor, pouze první tři odshora budou klikací.

20200112_124728000_iOS.png

Při psaní hashtagu (ať už nálepkou nebo v textu) se klasicky zobrazuje našeptávač. Moc vám ale nepomůže, hahstagy si promyslete předem. Hlavně si ověřte, že se opravdu používají pro to pro co si myslíte, že se používají.

20200112_124742000_iOS.png

Textově vyvedené hashtagy můžete mít jako samostatné (jako na obrázku výše) i jako součást delšího textu (následující obrázek).

20200112_125334000_iOS.jpg

Jaké hashtagy používat? A co ještě dodat?

Nejlepší hashtagy pro Stories? Rozhodně takové co jsou opravdu hodně používané. Tady neřešte zasáhnutí long-tailu, tady opravdu jděte po těch nejvíce profláklých. Pořád ale dbejte na to, aby byly relevantní.

Pokud přidáváte hashtagy jenom kvůli nalezitelnosti a nechcete aby byly vidět tak i na to je jednoduché řešení – překryjte je něčím jiným. Další možné „překrytí“ je využít nástroj pro malování (pen) a prostě přes něj namalovat něco barvou pozadí. Třetí možnost je zmenšit jejich velikost tak, že nebudou příliš vidět (nebo vám to usnadní je překrýt).

Můžete si hodně hrát i s barevností u těch co jste zadali čistě textově.

Geolokační nálepka sice není přímo hashtag, ale nezapomeňte ji používat také co nejvíce – ta může být také jenom jedna a jde to jenom nálepkou.

TIP: ‣ Návod pro Instagram obsahuje další tipy a triky pro Instagram

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky