@365tipu

TIP#1153: Jak zjistím nejsledovanější (nejhledanější) hashtagy na Instagramu?

Špatná zpráva, ať se zbytečně netrápíme dlouhými řečmi – nic takového zjistit není možné, Instagram takováto data neposkytuje a zjistit je přímo a správně není možné. Všechny ty přehledy „top“ hashtagů ukazují nejpoužívanější hashtagy – tedy hashtagy nejvíce se vyskytující u příspěvků na Instagramu.

Mezi nehledanějšími (nejvíce žádanými) hashtagy a nejvíce používanými je zásadní rozdíl – pro nejlepší využití Instagramu by totiž bylo potřeba vědět co lidé nejvíce hledají (stejně jako to potřebujeme vědět u Google, Bingu či Seznamu pro SEO). Což je ale informace, kterou by musel poskytovat Instagram (Facebook). A ten to nedělá.

Všechny hashtagové žebříčky zobrazují statistiky využití hashtagů – většinou kolik fotek hashtagy používá. Výjimečně kolik líbí/komentářů hashtagy získávají. Celé je to navíc zásadně omezeno tím, že Instagram nenabízí volně a dobře použitelná data pro tento druh analýzy – je nutné prohledávat příspěvky a vše počítat. Což naráží i na to, že Instagram podobné aktivity poměrně dost omezuje.

TIP: Důležitý tip týkající se hashtagů je Jak zjišťovat potřebné hashtagy k příspěvkům na Instagramu

Pozor na shadowban

Hodně rizikové jsou podobné žebříčky i uváděním hashtagů co Instagram považuje za nevhodné a při jejich větším užívání hrozí riziko shadowbanu.

Některé z nich poznáte snadno  – ty co jsou jasně spamovací jako #like4like (má aktuálně shadowban), #followme (má aktuálně shadowban), #instalike či #likeforlike (má aktuálně shadowban), některé jsou nerozpoznatelné – dost často i proto, že se nevhodné hashtagy neustále mění. Žebříčky jsou navíc zaplaveny i hashtagy generovanými aplikacemi (#repost například) a také těmi, které lidé prostě masivně používají (#me například, protože fotí sebe).

TIP: Vlastní někdo hashtagy? Mohu používat jaký hashtag chci?

Žebříčky nejvíce používaných hashtagů

Dlouhodobě patří mezi nejpoužívanější následující hashtagy. Je na nich dobře vidět, že jde o typické hashtagy, které nemá moc smysl používat – respektive jeden či dva zahrnout (pokud mají něco společného s příspěvkem)můžete , ale těžko očekávat nějaký přínos. Číslo v závorce je počet výskytu v den vydání tohoto tipu.

 • #love (1 384 589 359)
 • #instagood (852 435 933)
 • #me (364 579 811)
 • #cute (450 085 232)
 • #tbt (438 896 402)
 • #photooftheday (564 491 619)
 • #instamood (208 407 023)
 • #picoftheday (420 463 916)
 • #instadaily (248 092 681)
 • #like4like (458 598 266) (shadowban aktuálně a nejspíš dlouhodobě)

S nejpoužívanějšími hashtagy je totiž klasický problém – jsou užívány u příliš mnoho příspěvků a případné hledání pak znamená velmi malou šanci,  že najdou zrovna tu vaši fotku (v závratné konkurenci).

TIP: Jaký je na Instagramu rozdíl mezi hashtagy a zmínkami/označováním? Kompletní přehled

Některé hashtagy jsou „trendující“, tedy používané v nějakém kratším období, dva příklady:

 • #iphonesia (shadowban aktuálně) (77 156 686)
 • #tweegram (80 607 430)
2018-08-22 07_15_35-Hashtag #iphonesia na Instagramu • Fotky a videa.png

TIP: Webstagram je jedna z mnoha služeb ukazující „aktuální“ žebříček nejvíce populárních hashtagů.

19. srpna v něm bylo například toto: #drawing #fun #f4f #instagram #party #beach #instadaily #tflers #cute #instafood #beauty #beautiful #funny #happy #selfie #life #girls #hot #travel #healthy

22. srpna jiná sada #instadaily #art #like4like #swag #webstagram #sun #vscocam #lifestyle #fitness #instacool #home #instapic #bestoftheday #party #family #sunset #photo #food #christmas #hot

Pokud chcete používat hashtagy (a na Instagramu je používat musíte), tak návod a postupy najdete v Jak zjišťovat potřebné hashtagy k příspěvkům na Instagramu. Kompletní návod a ve starším obecnějším Instagram a hashtagy, jdou opravdu dobře dohromady.

Ale znovu je vhodné připomenout, nehledanější hashtagy na Instagramu zjistit nejde.

PS: Zdejší ‣ Návod pro Instagram obsahuje záplavu tipů týkajících se Instagramu

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky