@365tipu

TIP#1137: Jak vkládat fotky na Instagram z počítače? Deset cest jak vkládat fotky z počítače či notebooku

Můžeme tomu říct opakování, protože jak dostat fotku na Instagram z počítače je řešené v několika dřívějších tipech. Ale určitě se vyplatí to dát do jednoho souhrnu. Třeba i proto, že to možná zabere pro vyhledávání. A také proto, že to stále není možné nějak rovnou a jednoduše. Instagram prostě něco takového nechce.

Přímo z webové verze Instagramu

V říjnu 2021 Instagram zpřístupnil vkládání příspěvků z počítače (prohlížeče). Už není nutné obcházet přes aktivaci mobilní verze webu. “+” najdete vpravo nahoře.

Stačí vybrat fotku (či fotky, lze přepnout i na vkládání více), zvolit čtverec/4:5/16:9 či původní poměr a můžete použít i filtry (bohužel chybí Xpro II) nebo základní úpravy (jas, kontrast, sytost, teplota, odstín a vinětace).

Pak už jen přidat popisek, místo, ALT text a případně vypnout komentáře a odeslat. Příběhy takto vkládat nejde, pouze klasické příspěvky a vedle fotek i videa.

Facebook Creator Studio

(1) Ta do té doby nejvíce jednoduchá cesta byla (a stále je) použit Facebook Creator Studio. Od srpna 2019 umožňuje vkládat i plánovat příspěvky na Instagram a IGTV (do Příběhů zatím nikoliv). Jak přesně to funguje zjistíte v Jak plánovat a vkládat na Instagram z počítače? Nově přes Creator Studio na Facebooku

Z webové verze přepnutím na mobilní variantu

(2) Další z bezpečných a bezproblémových cest jak dostat fotku na Instagram z počítače je ta, že si otevřete www.instagram.com a přepnete prohlížeč do mobilního režimu. Nejsnáze to jde v Chrome (F12, kliknout na ikonku mobilu, dát F5). Pak se vám objeví klasické „+“ dole a můžete vkládat. Řeč o tom je v detailu v Jak vkládat fotografie na Instagram přímo z prohlížeče v počítači? Chrome a F12 a je to nejenom bezpečné, ale také fungující na všech platformách, klasických či mobilních. Pokud nemáte Chrome, tak to jde i na Safari (hledejte zapnutí vývojářského menu) a Firefoxu (taktéž přes Web Developer)

2018-08-02 07_19_13-365tipů (@365tipu) • Fotky a videa na Instagramu.png

Další možnosti

(3) Pokud máte tablet, notebook (či mobil) co má (a) dotykovou obrazovku a (b) zadní kameru, tak se možnost vkládat objeví automaticky – www.instagram.com tak můžete používat i tady.

2018-08-02 07_45_24-Instagram.png

POZNÁMKA: Stejně jako fotky, jdou touto cestou vkládat předpřipravená videa.  Nechybí ani možnost vkládat příspěvky do Příběhů/Stories.

(4) Případná mobilní aplikace Instagramu (včetně té pro Windows) vám také umožní vkládat fotky, pokud splňujete ony dvě výše uvedené podmínky. Pokud máte nějaký dobrý tablet s Windows, tak zpravidla bude mít jak dotykovou obrazovku tak zadní kameru – stáhněte si ze Store aplikaci přímo od Instagramu a máte vše vyřešeno.

2018-08-02 07_40_18-Instagram.png

(5) Funguje i cesta přes nějakou emulaci Androidu, kterou si spouštíte v počítači – třeba Bluestacks. Byť zrovna tohle řešení není tak pohodlné jako první uvedené výše. Tohle je mimochodem často doporučované řešení, osobně ho ale moc v oblibě nemám. Bluestacks sice funguje poměrně dobře, ale je to příliš monstrózní věc.

(6) Ještě stále bezpečné a bezproblémové je přepnout Instagram do firemního režimu a pořídit si nějaké software, které umožňuje automatizovat zveřejnění příspěvků na Instagram. Dobře funguje Buffer, Later, HootSuite ale i dražší profesionální nástroje. Tohle je cesta přímo podporovaná a umožněná Instagramem, takže se není čeho bát.

TIP: Příběhy na Instagramu vs. klasické příspěvky. Proč dělat oboje a k čemu slouží. Velký přehled

(7) Pokud nepřepnete účet do firemního režimu, tak tyhle pomůcky stále fungují, ale pouze si v nich připravíte fotku i s popisky a hahstagy a pak vlastní vložení proběhne na mobilu nebo tabletu, popsané je to v  Jak funguje plánované zveřejňování příspěvků na Instagram. Later, Buffer a ti další

(8) Méně bezpečné jsou různé pomůcky pro vkládání fotek – těm ale musíte poskytnout přihlašovací údaje k vašemu účtu a jsou značně rizikové nejenom pro riziko krádeže účtu, ale také pro porušování pravidel. Každopádně třeba takový Gramblr (zmíněný ve výše uvedeném tipu) funguje dobře už roky a snad se mu dá i věřit.  Alternativ je hodně (pro MAC třeba Flume či Uplet, Mac/Windows třeba Deskgram).

2018-08-02 07_42_04-Gramblr64 v2.9.145.png

Berte vážně poznámku v tomto bodu o tom, že není vhodné předávat vaše přihlašovací údaje někomu třetímu. Získá tak kompletní kontrolu nad vaším účtem, může změnit heslo, e-mail a ukrást ho. Může vedle toho co vy vkládáte také využívat přístup k něčemu o čem ani nebudete vědět (viz Hlídejte si koho sledujete na Instagramu. Účty se nejen kradou, ale zneužívají pro sledování a komentování). Tady nezapomínejte na Jak zapnout dvoufaktorové ověření přihlášení na Instagramu. Chraňte si účet!

(9) Stránka na Facebooku může foto příspěvek rovnou sdílet na Instagram a je k tomu samozřejmě nutné přepnout na firemní profil. Novinka od konce července 2018.

Množství „řešení“ jak vkládat fotky na Instagram z počítače (nebo plánovat jejich vkládání) existuje hlavně za účelem zneužívání přístupů k účtům.

TIP: V Instagram pro začátečníky? Máme tu návod pro Instagram, pokud ho postrádáte najdete záplavu tipů týkající se Instagramu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky