@365tipu

TIP#889: Jak funguje plánované zveřejňování příspěvků na Instagram. Later, Buffer a ti další

V Jak automatizovat zveřejnění příspěvků na Instagram? je řeč o řadě pomůcek umožňující plánovat a automatizovat zveřejňování příspěvků pro Instagram. Dají se v zásadě rozdělit na dvě kategorie, první co dodržují Pravidla a na Instagram neumí vložit nic samostatně (Later, Buffer, atd). Druhé, co Pravidla ignorují a vkládají za vás, včetně zásadního rizika že na to můžete doplatit (Gramblr, Grids, atd). Celé je to pochopitelně způsobeno absurdním stavem, kdy Instagram odmítá zpřístupnit API pro vkládání.

POZOR! Než budete případně číst dále tak Instagram někdy v roce 2018 umožnil přístup k API i pro vkládání a tím pádem většina z níže uvedených už umí plánovat a vkládat bez složitého ručního doplňku. Některé aplikace to ale stále umět nebudou. Sám Facebook zpřístupnil Creator Studio, takže na to ani nepotřebujete extra software.  Podrobněji viz Jak plánovat a vkládat na Instagram z počítače? Nově přes Creator Studio na Facebooku

Vkládání a plánovaní příspěvkůna Instagram bez přístupu k API Instagramu

Jak vlastně fungují pomůcky co dodržují pravidla? Co dělají s tím, že sice můžete plánovat data a hodiny zveřejnění, ale na Instagram příspěvek vložit nemohou? A vyplatí se je vůbec používat? Není nakonec lepší riskovat s těmi, které to umí vkládat přímo (či plánovaně) za vás?

Pokud si vezmeme jako příklad Later, tak je to jednoduché a odpovídá to tomu, jak fungují ostatní „dodržující“ aplikace. Především si musíte pořídit mobilní aplikaci (Android či iOS), protože ta bude sloužit k vkládání na váš Instagram.

TIP: V Jak vkládat fotky na Instagram z počítače? Sedm cest jak vkládat fotky z počítače či notebooku najdete všechny způsoby jak dostat fotku a video na Instagram bez nutnosti použití mobilního telefonu.

Pro samotné plánování a přípravu příspěvků pak můžete používat webovou podobu na www.later.com nebo mobilní aplikaci. Prostě nahrajete fotografii (v případě Later i více fotografií) a můžete ji buď hned „zveřejnit“ nebo si ji připravit na určité datum a hodinu. V počítači je to užitečné v tom, že si snadno upravíte popisek – zejména doplněním všech hashtagů, ale také případných emotikonů, odřádkování a vůbec všeho. Jakkoliv tohle můžete dělat i v mobilní aplikaci, je snazší to dělat v počítači.

Připravenou fotografii i s popiskem pak ale musíte v mobilní aplikaci zveřejnit – ta vás upozorní (přes notifikace/upozornění), že máte připravenou fotku, vy si ji otevřete a aplikace do schránky umístí připravený text a nechá vás spustit Instagram kam předá připravenou fotografii.

V Instagramové aplikaci pak už klasicky upravíte fotografii (velikost, filtr, atd) a následně vložíte (copy/paste) text, přidáte geolokaci, označení a můžete odeslat na Instagram. Včetně sdílení na další sociální sítě. Výhodou je to, že nemusíte složitě psát text s hashtagy, ty už máte připravené z počítače (viz Jak zjišťovat potřebné hashtagy k příspěvkům na Instagramu. Kompletní návod).

2017-09-12 07_29_19-Later.com.png

V Later vám zůstává „knihovna“ fotografií, takže případně můžete i později příspěvek opakovat – text už máte připravený a postup bude stejný.

TIP: Jak plánované vkládání řeší například Gramblr? Musíte ho nechat běžet na vašem počítači (případně si ho probere z hibernace/vypnutí) a vkládá vše z něj. Gramblr je ve skutečnosti webová aplikace, takže k tomu využije stejné API, jako když si spustíte www.instagram.com – neznamená to ale, že by to bylo bezpečné. Navíc ani nevíte, jestli to jednoho dne nezačne vkládat něco, co vkládat nechcete. Případně lajkovat a komentovat něco za vás.

Celé tohle plánování a následné přecházení na mobil či tablet se spouštěním Instagramu a kopírováním je sice trochu otravné, ale v praxi je to dost užitečné a poměrně rychlé. Navíc je to řešení, které neporušuje pravidla a nemusíte se tedy obávat toho, že vás Instagram postihne (viz Co je to Instagram shadowban? Jak ho nechytit?).

Jedna další nevýhoda tohoto řešení se každopádně objeví v okamžiku, kdy spravujete více účtů – před přepnutím do Instagramu si totiž musíte nejprve nastavit, který účet je v něm právě aktivní.

TIP: vám ukáže, že vkládat fotky můžete z prohlížeče v počítači, nejenom z prohlížeče v mobilu. Samozřejmě, plánovat příspěvky vám tohle nepomůže.

Podobně jako výše uvedené funguje i aplikace Repost. O té ale vice v Je legální používat na Instagramu aplikaci Repost? Jak je to se sdílením cizích fotografií?

TIP: Od března/dubna 2018 začalo být možné zveřejňovat i plánovat příspěvky přímo z počítače. Musíte ale používat některou z výše uvedených aplikací (a dalších pro správu sociálních sítí) a mít firemní účet. O firemním účtu viz Proč přepnout na Instagramu na firemní (business) účet?

Více o Instagramu nabízí zdejší ‣ Návod pro Instagram. Tak se nebojte pokračovat, je tam toho k přečtení na několik dlouhých dnů

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky