@365tipu

TIP#500: Jak automatizovat zveřejnění příspěvků na Instagram?

Dobrá zpráva je, že vybrané pomůcky pro správu sociálních sítí umí vkládat (i plánovat) příspěvky na Instagram. Většinou ale jen v placené podobě. Můžete zkusit různorodé jiné pomůcky, ale automatizované zveřejnění (zejména naplánované) je problém.

Od října 2016 má Instagram nativní Windows 10 aplikaci – ta umí i nahrávat fotografie, ale musíte mít zařízení s dotykovým displejem a kamerou co míří směrem „ven“. Klasický notebook s kamerou mířící na vás stačit nebude.  Výhodná je i v tom, že umí připojit a přepínat víc účtů.

Ve Windows dříve fungoval InstaPic – desktopová (nativní) Windows aplikace co uměla vkládat příspěvky (a proto jí Instagram zaříznul). Nejsnazší bude používat již zminěnou Windows aplikaci od Instagramu.

Co je ale podstatné. Instagram můžete spravovat i z webu. Ne vše, ale dost toho jde. Hodit se to může třeba pro odpovídání na komentáře, hledání a přidávání hashtagů. Podrobněji viz Jak vkládat fotografie na Instagram přímo z prohlížeče v počítači? Chrome a F12

Někdy v polovině roku 2019 se objevilo Creators Studio od Facebooku a umí vkládat i plánovat příspěvky na Instagram (pouze klasické, Příběhy nikoliv). Viz Jak plánovat a vkládat na Instagram z počítače? Nově přes Creator Studio na Facebooku

Další podobnou alternativou je Gramblrwww.gramblr.com. Můžete ho mít pro Windows i OS X a vyžaduje založení účtu na této službě. Nutno dodat, že toho umí poměrně hodně (hlavně co se ořezů a filtrů na fotku týče).  Zajímavé je, že to je ve skutečnosti webová služba a samotný Gramblr umí jenom nahrávat (a plánovat nahrávání za předpokladu, že necháte svůj počítač běžet), neumí nic dalšího.  A pozor, dokáže se chovat dost zásadně chaoticky a umí jenom jeden účet. V prosinci 2018 už to nevypadá, že by to bylo funkční.

Sked Social – skedsocial.com (dřívejší ScheduGram –  schedugr.am) – stojí peníze (navíc progresivně podle počtu sledujících vašich účtů) a uvádí, že umí zveřejňovat a dokonce i plánovat příspěvky. Vkládání řeší tak, že přes jejich vlastní mobilní zařízení vkládají vaše příspěvky, tedy alespoň to uvádí v popisu služeb.

Laterwww.later.com – můžete mít zdarma (30 fotek měsíčně, jeden uživatel, dva profily) a při větším počtu příspěvků a uživatelů za peníze (od 19 USD měsíčně výše), ale nepočítejte s tím, že by to za vás vkládalo fotografie, neumí to a panicky se toho bojí (což není divu, Instagram to nepodporuje a nepovoluje). Upozorní vás, abyste včas vložili a pomohou při vložení.

TIP: Jak funguje plánované zveřejňování příspěvků na Instagram. Later, Buffer a ti další vám vysvětlí, jak tohle všechno vůbec může fungovat, když to vlastně zdánlivě fungovat nemůže

Bluestack, viz Bluestacks 2.0 a jejich nový virtualizovaný/emulovaný Android (recenze), je v zásadě jedno z nejbezpečnějších řešení – virtualizuje Android na počítači a umožní vám používat aplikaci pro Instagram.

2017-04-04 19_23_44-Grids (Trial).png

Grids – www.thegridsapp.com, placené s 7 dní trial – vypadá schopně. Windows a MAC navíc. Trochu potíže s  „Používáte zastaralou verzi instagramu, Pokud se chcete k Instagramu přihlásit, aplikaci aktualizujte“ které vyřešila až obratem poslaná testovací verze (autoři reagují, málokdy se něco takového vidí).  Umí také víc účtů, umí vkládat do Příběhů, vkládání klasického příspěvku neznámo proč zašité kdesi v menu. Neumí plánovat, ale to je asi jenom dobře, protože Gramblr a jeho plánování dělá velké problémy s probouzením počítače.  [04.04.17]

V květnu 2017 Instagram zpřístupnil vkládání fotek v mobilní webové verzi, takže se mrkněte do již zmíněné Jak vkládat fotografie na Instagram přímo z prohlížeče v počítači? Chrome a F12.  Ostatně, v Jak vkládat fotky na Instagram z počítače? Sedm cest jak vkládat fotky z počítače či notebooku najdete všechny způsoby jak dostat fotku a video na Instagram bez nutnosti použití mobilního telefonu.

Nebezpečné hračky

Je asi vhodné to zopakovat. To, že Instagram znemožňuje (a výslovně zakazuje) vkládat příspěvky (fotografie) jinak než přes jeho klienta znamená, že automatizovat Instagram je problém. Cokoliv co to umožňuje se pohybuje za hranou a případné použití takovýchto věcí může znamenat problém (viz Co je to Instagram shadowban? Jak ho nechytit?). Porušíte podmínky Instagramu, ale co je ještě zásadnější, taková služba bude potřebovat vaše přihlašovací údaje.

Služba využívající API Instagramu vaše přihlašovací údaje nepotřebuje, řeší se to stejně jako v ostatních sociálních sítích, přidělíte jí práva k užívání, aniž by mohla plně ovládnout váš účet. Tak na tohle zásadní riziko pamatujte.

TIP: Nezapomeňte na Instagram pro začátečníky, zdejší velkou kolekci všech tipů, které se týkají Instagramu. Pokud se chcete Instagram naučit používat pro firemní či osobní marketing, tak můžete zkusit školení Instagram pro firemní i osobní marketing. Přihlásit se můžete u Dobrého webu (tudy na přihlášení a termíny), nebo si objednat školení na míru. 

TIP: V Jak (a pomocí čeho) plánovat příspěvky na sociální sítě se dozvíte všechno o plánování a zveřejňování příspěvků na sociální sítě, včetně dalších aplikací a software k tomu použitelných.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky