@365tipu

TIP#1172: Jak smazat účet na Instagramu? Jak deaktivovat účet na Instagramu?

Chcete smazat účet na Instagramu? Není to až tak složité, pokud tedy překonáte snahy Instagramu o to, abyste to neudělali. Nejde to totiž udělat na mobilním telefonu. A už vůbec to nejde udělat snadno někde v Nastavení účtu.

Deaktivace účtu

2018-09-16 08_35_06-Daniel Dočekal (@danieldocekal) • Fotky a videa na Instagramu.png

Jediné co v Nastavení účtu udělat můžete je deaktivace. Musíte se přihlásit na www.instagram.com a přes ikonku nahoře vpravo přejít na váš profil, kliknout na Upravit profil vedle ozubeného kolečka. Dole pak najdete Dočasná deaktivace vlastního účtu.

Tohle bude znamenat, že váš účet zůstane zachovaný, ale přestane být vidět – bude to tak až do okamžiku, kdy ho opět aktivujete (což uděláte na stejném místě). Při deaktivaci vás Instagram bude samozřejmě obtěžovat otázkou „Proč chcete svůj účet deaktivovat?“ a budete muset zadat heslo

2018-09-16 08_37_13-Upravit profil • Instagram.png

Deaktivace účtu se může hodit pokud si chcete dát pauzu. Stejně jako když vás obtěžuje příliš mnoho lidí a chcete zkusit, jestli pár dní či týdnů vaší absence vše zklidní.

TIP: Po smazání si můžete založit účet nový, o tom viz Jak si založit účet na Instagramu? Jak se přihlásit na Instagram a kde Instagram stáhnout?

Smazání/odstranění účtu na Instagramu 

Tohle vůbec není v nastavení, skrývá se to na instagram.com/accounts/remove/request/permanent a opět je nutné to dělat z webu a přihlásit se k vašemu účtu.

Všechno co na účtu bylo zmizí – fotky, sledující, sledování, líbí, atd. Uživatelské jméno ale zůstane zablokované pro další použit – ani vy, ani nikdo jiný ho tak nebude moci využít. Klasicky se vás bude ptát „Proč chcete svůj účet odstranit?“ a bude potřeba znovu zadat heslo

TIP: V Jak stáhnout váš účet na Instagramu. A co ve stažených datech najdete? najdete návod, jak si před smazáním stáhnout to co jste na Instagramu případně měli. Ale moc nečekejte, původní fotky to samozřejmě nejsou.

Smazání účtu proběhne okamžitě, není zde žádná 14 denní čekací lhůta. Měli byste vědět, že smazání je nevratné. Pokud to uděláte omylem, nebo to někdo udělá za vás, Instagram vám účet zpět neobnoví. Chraňte si účet, nejenom silné heslo, ale také dvoufaktor: Jak zapnout dvoufaktorové ověření přihlášení na Instagramu. Chraňte si účet!

Můžete i případně mrknout do Jak zrušit Instagram na mobilu? A vlastně i Facebook a další sociální sítě?

Související a hodící se může být Jak zrušit účet na Facebooku a ponechat si pouze Messenger? Jde to? a  Jak smazat účet z Facebooku?. A jasně, nezapomeňte na zdejší ‣ Návod pro Instagram

PS: Jak skončit s Facebookem. Návod pro provozovatele weby, firmy a podnikání

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky