TIP#1365: Jak zrušit Instagram na mobilu? A vlastně i Facebook a další sociální sítě?

K prvnímu dotazu v titulku tohoto tipu mě přivedlo koukání na vyhledávací dotazy, na které lidé přijdou na @365tipů. Takovýto tip tu není, hlavně proto, že něco takového je něco hodně zřejmého. Zrušit Instagram na mobilu je totiž extrémně snadné – odinstalujte (odstraňte) aplikaci Instagram.

Což ostatně platí pro drtivou většinu ostatních sociálních sítí – (pokud) nejsou předinstalované. Trochu obtížné to bude pokud budete chtít z mobilu odstranit Facebook, ten je totiž běžně předinstalovaný přímo „od výrobce“ a odstranit ho může být obtížně (pokud je řeč o Androidu, na Apple tohle naštěstí nepletí).

TIP:  Jak smazat instagramový účet? Jak deaktivovat účet na Instagramu? poradí jak se zbavit účtu na Instagramu. Můžete to udělat ještě předtím, než si aplikaci Instagramu z mobilu odstraníte. Najdete tam i odkaz na to jak zrušit účet na Facebooku.

Pokud nejde onu aplikaci odinstalovat, tak jediné řešení je odhlášení se z aplikace, tím tak trochu přestane vědět kdo jste a případné smazání účtu na oné sociální síti. Jen pozor, to že se odhlásíte ještě neznamená, že Facebook nebude šmírovat ve vašem telefonu. Je tím proslulý a posedlý.

Jak odstranit aplikaci na Androidu?

Možnost je několik, můžete to udělat v Google Play aplikaci – stačí aplikaci najít v My Apps & Games/Moje aplikace a hry a zvolit Uninstall/Odinstalovat.

2019-05-26 18.19.56.png

Můžete to udělat i na ploše, většinou postačí přidržet na ikonce prst a poté ji přetáhnout do odpadkového koše.

2019-05-26 18.25.35.png

Co se týče předinstalovaných aplikací, tak ve starších verzích Androidu s nimi neuděláte nic, v novějších je možné v Nastavení/Settings -> Apps & Notification/Aplikace a notifikace  (v MIUI jako Manage Apps) najít onu aplikaci a poté využít Disable/Zakázat. Na stejném místě je případně k dispozici odinstalace/odstranění z mobilu pokud to je možné.

Jak odstranit aplikaci na iPhone/iPadu?

Musíte najít aplikaci na ploše, podržet na ní déle prst a poté pomoci objevivšího se X ji odstranit.

Druhá možnost je jít do Settings/Nastavení -> General/Obecné -> Storage/Úložiště a onu aplikací najít a využit Delete/Smazat.

Tady se vám může hodit i  Jak najít zbytečné aplikace ve vašem iPhonu či iPadu? A jak se jich zbavit? a přímo tip popisující odinstalaci

PS: ‣ Průvodce bezpečným Internetem, který bezpečný být nemůže‣ Průvodce soukromím na Facebooku jsou dost hodně se hodící souhrny tipů kam můžete pokračovat